Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    Én sem minden résszel tudok azonosulni, de azért van amivel kifejezetten egyetértek.

    Pénzt én sem hordok magamnál, max apró van nálam. Ha mégis kell valami akkor bankkártya van nálam, de általában nem kell. A vásárlással meg úgy vagyunk, hogy együtt veszünk mindent, együtt döntünk mindenről, nekem ez a filozófiám.

    A orvosoknak én sem adnék/adok/adtam plusz pénzt. Mert gyakorlatilag azért fizetnék, amiért amúgy is megkapja a fizetését. Igaz, hogy sok esetben nevetségesen alul vannak fizetve, de ezt föntebb ülő embereknek kellene megoldani...de hát mindenki tudja mi a helyzet itt...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Közelmúltban volt nálunk is orvossal tapasztalat.
    Páromnak kb 2 hónapja erős hasi fájdalmai lettek, de egyik percről a másikra. Járni is alig tudott, taxival bemenetünk az ügyeletre(szombat délután), ahol egy aranyos idős nénike volt az orvos, akinél még kb 2 nő volt bent mint asszisztens, vagy mifene...Aztán egyfolytában azt kérdezgették tőle, hogy nem ütötte e meg magát, meg nem e történt valami...majd kiküldtek, és újra nekiálltak faggatni. Az eszem megállt, hogy azt próbálták sugallni, hogy én bántottam. Ahelyett, hogy megvizsgálnák...Aztán tovább küldtek a korházba sürgősségire, és adtak neki egy NoSpa(remélem jól írtam le). A kórházba sok-sok vizsgálat(vérvétel,ultrahang..stb), majd kb éjfélkor felvették a belgyógyászatra.( Addigra kb vagy 5 NoSpa-t kapott még. Semmit nem használt.)
    A lényeg, hogy nem tudták mi a baja. Majd vasárnap semmi különös vizsgálat. Itt rendesek voltak a nővérek.(Ha nem számoljuk, hogy a gépeken egyfolytában facebook volt menyitva és este a VV1234-et nézték kurv@ hangosan) Hétfőn reggel ultrahang...látnak valami folyadékot a vakbelénél...Közölték, hogy mindjárt el is viszik műteni, mert ugyan nem biztosak benne, de lehet, hogy a vakbele. A mindjártból délután fél négy lett. Szerencsére egy nagyon jó sebészt kapott, mert nagyon lelkiismeretesen és jól végezte a munkáját. Normális volt, és segítőkész. Ugye ekkor átvitték a sebészetre...Meg is műtötték, szerencsére minden rendben ment a körülményekhez képest.(Kiderült, hogy teljsen el volt halva a vakbele és ezt ott derült ki teljes bizonyossággal a műtőben. Még jó hogy megműtötték, mert már elkezdett terjedni a fertőzés a többi szervére). A műtétet laporoszkópiás módszerrel végezték. Előnye a hagyományos módszerhez képest, a gyorsabb gyógyulás és a kisebb vágás, röviden megfogalmazva.
    Na aztán itt a sebészeten volt egy-két érdekes nővér...olyan bunkó volt némelyik, hogy csak lestem. Párom keze még kb 1 hónapig fájt miután kivették belőle a kanült, mert annyira szétverték a kezét, ugyanis nem cserélték időben az infúziót, azt is bénán cserélték és bealvadt a vére. Sós vizes mosást meg jó hirtelen belenyomta, hogy biztosan fájjon. Egyszer a szemem előtt engedett levegőbuborékot a kanülbe az infúzió béna bekötésével, amiért szóltam is. Erre még én voltam a hülye, mert idézem a választ: "Tudja mennyi kell ahhoz, hogy halálos legyen? Ennyi. Az 50 ml." :Y Azért ez döbbenet szerintem. Arról nem is beszélve, hogy később még gúnyolódtak is ezen...
    Nem kicsit ki voltam akadva...de párom, mondta, hogy inkább ne csináljak balhét, mert csak ő issza meg a levét...
    Később a táppénz miatt orvosi bizottság elé kellett menni..na ott meg egy megint idősebb doktornő volt, aki a laporoszkópia láttán értetlenül azt megkérdezte, hogy a méhét is műtötték ?...Úgy, hogy előtte volt a kórházi zárójelentésektől kezdve minden papír...hogy vakbél...
    Szóval én így teljesen el voltam képedve, hogy ilyen helyeken a jó szakemberek mellett a teljesen idióta barmokat is alkalmazzák...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák