Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz zack #9064 üzenetére

    ám legyen, bár már leírtam más témában, de te azt gondolom nem olvasod/követed; a VI. kerületben voltam rendőr bő 15 évig - járőrként kezdtem anno, aztán léptem fel néhány lépcsőfokot a létrán, bár ennek csak annyi jelentősége van, hogy több szemszögből is rálátok a témára.
    legjellemzőbb eset; bejött valaki feljelentést tenni, hogy ellopták a kerületben a telefonját, például a westend cita center terültén, jegyzőköny felvéve...stb, javaslat a sértett részére, hogy sétáljon majd végig a nyugati páyaudvari aluljáróban és vonzáskörzetében, nagyon sok kis gsm üzlet van, jellemzően ilyen helyeken adják el fillérekért gyorsban az elkövetők a telefonokat, hátha felismeri a saját telefonját, kérje el bátran ha olyan típust lát és esetlegesen az övé lehet, nézegesse, mintha érdekelné megvételre, amennyiben az övé, úgy valamilyen ürüggyel - vesz ki pénzt automatából...stb - menjen kicsit félre, telefonáljon, kimennek a rendőrök és intézkednek.
    mondanom sem kell, sok telefon lett meg így, és nem csak aluljárós kis sufni gsm boltokban, hanem más gsm üzletekben is, ha egy - egy drágább telefon esetén rászánta a sértett az időt, és a környéken benézett a lehetséges üzletekbe.
    ez még nem is lenne baj, hiszen a bolt illetékese nem tudja ellenőrizni a dolgot - általában amúgy is nem sokkal előtte lopták el -, az viszont nem okés, hogy véletlenül pont a lopott/körözött telefonok megvételét nem papírozták le jellemzően az üzletek illetékesei, vagy ha volt is róla írás, akkor is olvashatatlan, nem valós személyes adatokkal...stb. ez már az üzlet sara, illetve az adott időpontban ott dolgozó illetékesé.
    elhiheted, egy idő után már fejben volt a lista, hogy melyik üzletekben fordul elő gyakran, tehát nem feltétlenül véletlen a dolog, illetve olyan is többször előfordult, hogy maga az elkövető mutatta meg az üzletet a járőröknek/nyomozóknak, hogy hová adta be a telefont és kinek, ha elvitte a balhét, mert mondjuk videofelvétel volt a lopásról.
    jellemzően az volt a hab a tortán, ha a kiérkező nyomozók a lopott telefon lefoglalása mellett, még 6 - 8 - 10 darab körözött telefont is találtak az eladni szándékozott, pultba kirakott készletben, és ilyen sem egyszer vagy kétszer fordult elő, ráadásul minő meglepő, általában szintúgy azoknál nem tudott elszámolni vele a bolt illetékese, hogy mikor és kitől vette, pedig azt ugye papírozni kellene nekik.
    olyan probléma is sokszor volt, hogy a telefon letiltását követően nem akarta azt "visszavásárolni" az üzlet illetékese, ráfogták, hogy elrontotta a tulaj a telefont a vásárlást követően, meg hasonló lepasszolások, és járőrt kellett kiküldenem a boltba, hogy intézkedjenek, igazoltassák a bolt dolgozóját/vezetőjét, mivel az eljárás során szükség lesz az adataira, bár ilyenkor részint megoldódtak a sértett problémái, mert a tulaj általában hajlandóságot mutatott a probléma orvoslására.
    valószínűnek tartom, hogy benned is megmaradna azon üzletek listája, ahol sokszor/rendszeren fordultak elő ilyen problémák az évek során....
    cifrább történeteket is tudnék írni, de legyen elég ennyi is!
    bár már régóta nem vagyok rendőr, mert elegem lett, leléptem és jobb munkát kerestem, de az esetlegesen problémás boltokról eztán sem ad(hat)ok ki információt, nem csak nyilvánosan, de privátban sem teszem meg, ne is írjon senki ezzel kapcsolatban!

    elnézést ezen téma lakóitól, nem írok ide több olyat, ami nem kapcsolódik legalább kicsit is a one típusú telefonhoz! :R

Új hozzászólás Aktív témák