Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ATM_automata

    őstag

    válasz .LnB #2 üzenetére

    Bocs srácok, nem láttam, hogy kikerült a cikk, plusz még külföldön is voltam :R

    .LnB

    Hehe, köszi! Ha lesz rá idő, írok bővebben is. A Daytona ovál pálya brutális hely volt, megsültünk az aszfalton...viszont átmentünk utána a mellette lévő Poker klub és agárpályára...nah, az volt legalább akkora élmény, mint az ovál pálya. :C

    osztraksajt

    Jó meglátások, köszi a kiegészítést. Mi az Alamo-tól béreltünk, egy élmény volt. :R Mi telefonnal navigáltunk, volt mind a 3 oprendszer /Windows, Apple, Android/ Legtöbbet a Windowos HERE map ment, hibátlan volt!

    PrometheusX

    Köszönöm! :R

    zolikaDB

    Nyaralás volt, március utolsó 2 hetében. Egyelőre nem tervezem, hogy kiköltözöm, de nem tudom még mit hoz az élet. Nekem már az is felüdülés, ha csak átmegyek az osztrákokhoz enni :DD Most is ott voltam pár napot, ezért nem láttam a cikk kikerülését.

    kmisi99

    Nem gondoltam, hogy ilyen információkra is lenne igény, de ha lesz rá időm akár meg is írhatom. Addig is nagy vonalakban a számok:
    Repjegy: 150.000.-Ft tokkal-vonóval
    Odakint elköltött pénz: 1700$ összesen /csak nekem/
    Ebből sok olyan tétel van, pl, szállás, kocsi, benzin ami az össz költség negyede, ami rám esett. Vezettem kint költség kezelést, így oszlott meg az elköltött pénz:
    Szállás 21°%
    Ajándékok 18%
    Étel 16%
    Ruha 13%
    Szórakozás/Belépők 12%
    Autó bérlés és díjak 8%
    Üzemanyag 2%

    adise

    Jogos a kérdés, mit vártál? :D

    [ Szerkesztve ]

    What else?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz kmisi99 #20 üzenetére

    Összességében nagy tanulság, hogy bár igaz, mindenen lehet kint spórolni, rengeteg időt és energiát emészt fel ezek megtalálása, felfedezése, megértése. Sokszor futottunk bele olyanba, hogy nem fogadták el pl. azt a kártyát, amin pénz volt vagy kellett kp, vagy vészmegoldásnak meg kellett venni valamit azonnal, nem lehetett spórolni.

    Ami utólag jó dolognak bizonyult, viszont menet közben fájdalmas tud lenni, hogy mindent egy ember fizetett és itthon rendeztük vele a ránk eső részt. Egyedül ez volt követhető, amiket más fizetett, abból nagyon nehéz volt kibogarászni, hogy ki kinek mennyivel tartozik.

    Szóval a jó megoldás az, ha valaminek van egy combosabb összeg a kártyáján, az fizeti a szállást, kocsi bérlést és minden közös kiadást, ami 4 felé megy. E mellett mindenki intézi a saját kiadásait, kaját, belépő jegyet stb. Aztán itthon, amikor levonnak mindent és látható, hogy forintban mennyi lett a vége akkor mindenki kifizeti/átutalja a rá eső részt annak, aki odakint fizetett mindent. De ezt lehet akár úgy is, hogy mindenki bedob egy egyforma összeget egy közös számlára és a végén ami megmarad, azt osztják. A lényeg, hogy nagyok a távolságok, sokszor értetlenek kint az emberek /kedvesek, de buták/, rengeteg helyen nem beszéltek pl, csak spanyolul és azzal elcseszni órákat, hogy megspórolj 2 dollárt 1,5 óra magyarázás árán...hát rossz üzlet.

    Konkrét példa: Miami, Kubai negyed. Bementünk egy bárba, éhes voltam, ettem 8 dollárért egy fullos kaját. A többiek inkább söröztek, ami drága tud lenni...uhh..drága a kaja, majd szembe eszünk a Mekibe...jah...5 dollárért evett az egyik srác 4 sajtburgert, de nem olyat, mint amit itthon kapsz...olyat amit nem ennél meg ha itthon eléd tennék. Megérte? Nem... Sajnos a kaján tudnál spórolni, de ez is olyan, mint a sport. A kaja az alapja a jó teljesítménynek. Ne egyél kint szemetet, mert vissza üt.

    What else?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz olle #28 üzenetére

    Igen, az élő világ érdekes. Miami fölött nem egyszer köröztek dögkeselyűk, mosómedve meg nagyobb állatok is mindennaposak voltak florida szerte, amerre jártunk.

    Boltból nekem a Publix-ok jöttek be a legjobban. Európai választék, sok féle zöldség és gyümölcs, valamint kész étel. Meglepetés volt az ALDI, egyrészt, hogy van, másrészt, hogy nagyon jó! Ezeket ajánlani tudom.

    Az árakat nem kell viszonyítani, de igazából sehol se szabad szerintem. Ha nagyon akarja az ember, akkor meg inkább a helyi bérekhez kell, nem pedig az itthoni fizetésekhez. Megjegyzem azért itthon is elég vegyes már a kép, a Wasabiban simán ott hagysz egy futószalagos korlátlan kajálásért 2 főre 15K-t. Mi keresünk keveset, nem az árak drágák...sajnos...

    Az afroamerikaiak stílusa számomra megszokhatatlan volt...fehér térd zokni kitaposott gumipapuccsal, hasitasival, mellé száz kiló és X láb. Vagy ugyan az csajba tangával...K.O.

    Gyorskajáldából a Wendys nekünk nagyon bejött, illetve a Hooters, ami már nem annyira gyorsétterem, viszont nagyon rendben volt, többször is, több városban.

    What else?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz vhunor #36 üzenetére

    Még annyit tennék hozzá, ami kimarad, hogy véleményem szerint ez az egész kártyás téma egy agyrém. Mondhat bárki bármit.

    Indulás előtt felhívtam a bankot, hogy van egy nem dombornyomott kártyám, nem akarok másikat, mondják meg mi várható. Nem tudták megmondani. Azt se, hogy pontosan milyen árfolyamon fognak váltani, meg azt se, hogy elfogadják-e vagy sem odakint. (CIB Bank telefonos ügyfélszolgálat). Ment a rizsázás, hogy ilyen meg olyan árfolyam plusz jutalék stb.

    A gyakorlatban az volt a valóság, hogy a sima mezítlábas kártyámmal simán tudtam fizetni odakint boltokba és még árfolyamra is jó volt a váltás. Ahol nem tudtam vele fizetni, ilyen volt pl a benzinkutak kártyaautomatája, ami mindenképpen amerikai irányító számot akart kérni. Itt viszont 4 kártyából egyel se tudtunk fizetni, hiába voltak dombornyomottak...maradt a kp.

    Ergo ez a kártyás téma valójában lutri, és igazából kész csoda, hogy egyáltalán működik...illetve azt látom, hogy azért működik csak, mert azt a rengeteg hibát és rést, ami tátong rajta azt a mi pénzünkkel tömködik befelé a bankok.... Szóval a kártya limit állítás mondjuk online appon keresztül odakint, a kártya csere hazaérkezés után egyből és a kontrollált használat jó tippeknek tűnnek. Hálás vagyok érte, hogy beírtátok, ezek nem is sokat segítenek egy következő utazás során! :R :R :R

    What else?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz updog #38 üzenetére

    Nem azért nem fogadta el a kártyát, mert nem tudtunk megadni egy irányító számot. Hanem szerintem valahogy párosítja a kártyával és ha nem passzol akkor kuka... :R

    [ Szerkesztve ]

    What else?

  • ATM_automata

    őstag

    válasz maathe #43 üzenetére

    Ezeket elvileg egy sima internet kártyával is le tudod foglalni. Ehhez szerintem nem kell semmi extra.

    What else?

Új hozzászólás Aktív témák