Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vvvbandi

    csendes újonc

    válasz neilszab #68 üzenetére

    "Milyen lencsékkel, ez hogy mükodik" - optikust kérdezz erről, nem az én területem.
    Azt, hogy a szemed hova fókuszál, nem tudom, hogy követi-e, elfelejtettem ilyen kísérleteket végezni. Az biztos, hogy egyszer sem volt természetellenes érzésem, hogy nem stimmel a fókusz.

    "Kis felbontással a videókban látott falra vetített virtuális TV nekem csak szemfényvesztésnek tûnik, nyilván èlvezhetetlen a képminôsége... feltételezésem szerint a szemüvegben csak az elnagyolt rajzfilm szerû objektumok tudnak igazán jól mûködni.... ezt jól gondolom, vagy te máshogy tapasztaltad?"
    A szemenkénti felbontása valahol 720p vagy FullHD lehet szerintem. A Google Cardboard és hasonlóknál egy telefon kijelzője feleződik, ráadásul messze nem pixel vesz részt a képalkotásban, és nagyobb a látószög is. Ezek miatt összességében tényleg gyengébb képet ad egy FullHD telefon, mint a HoloLens - de sajnos konkrét számokkal nem tudok szolgálni.

    Mindenesetre így filmnézésre alkalmas, bár egy jó TV nyilván jobb élményt adhat. De ha abban a szobában épp nincs TV, amiben vagy, akkor bőven jó lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz neilszab #68 üzenetére

    Ezt már ezer éve megoldották. Talán először a hadiiparban vadászrepülők HUD sisakjaiban, meg már korábbi VR szemüvegeknél. Simán optikailag lencsékkel csökkenthető a fókusztávolság. Valami hasonló elv van itt is, mint a fényképezőgép objektíveknél... Egy 400 mm gyújtótávolságú teleobjektívnek sem kell fél méter hosszúnak lennie mindenképpen, mégis jól működik :) Illetve ha jól tudom a tükör nélküli MILC-ekben is be kellett vetni trükköket... Mert túl közel lenne a szenzor.

    A fénnyalábok ugyan olyan szögben érkeznek be, mintha 3-4 méterre lenne, ezért nem káros a szemre nézve, semmit sem kell erőlködnie.

    Az elnagyoltság még a kezdeti fejlődési szakasz miatt van. Biztosan hamarosan lesznek, 4K részletességű CAD motormodellek is, ha a HW/SW megengedi. Kicsit mindig hologrammos lesz, ez tény a cikkben leírtak miatt. Szerintem kijelzőkkel nem nagyon lehet megoldani még a távoli jövőben sem ezt a visszaverődési problémát. Ehhez közvetlenül a retinát kéne ingerelni, vagy a látóideget, méghozzá a megfelelő emulált ingerekkel. A mai technika fényvillanásokon és kontúrokon kívül egyelőre nem tud többet, vakok kísérleti implantátumaival. A jövőben ez változhat, de a legnehezebb protézis, az óriáis képi információ, és mert a retina egy kihelyezett agy kb, maga is végez komputációt, hatalmas tömörítést. Ezért is nehéz a színlátás kiváltása pl.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák