Új hozzászólás Aktív témák

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz vvvbandi #105 üzenetére

    Most egy agystimulátor beültetőgépen gondolkoztunk épp, amihez látni kéne a patkány agyát, kinagyítva hol futnak a nagyobb erek és kapillárisok, egy két-foton mikroszkóp 3D-s képéből. Mivel amúgy pici az egész, Hololens-el ki lehetne nagyítani és megtervezni a behatolási pontokat, vagy flexibilis utat. Mondjuk ez le van fixálva egy keretbe, de egy valós emberi műtétnél rettentő fontos lenne tudni hol mennek az erek... oda viszont hatalmas pontosság kéne. (Ez még nem tökéletes, a motor talapzata ugrált kicsit... de orvosi alkalmazásoknál viszonyítási mintázatokkal lehetne pontosítani a térben) Vannak amúgy ilyen eszközök, ott mondjuk előre megtervezik a műtétet 3D-ben, MRI kép alapján. Oda nem nagyon kell Hololens, vagy ha kell is, az MRI képeknek nem túl nagy a felbontása, simán vinné a kis gép. Egy egyszerű szövettani 3D-s képet is vinne szerintem. Viszont prezentálni tökéletes lehet, orvosi konzíliumokra pl. A jelenlegi 3D-s kimenetet generáló eszközöknek (fMRI, MRI, CT, UH, OCT) nem túl nagy a felbontása.

    Ha valami ilyesmit meg tudna jeleníteni 3D-ben hologramként, és geometriailag rámappelni a szikét vagy a beültető cuccot akkor zsírkirály lenne :))

    (#104) grozam: A jövő? Amit írtam korábban, nem lesz szemüveg, csak a látóideget ingereljük egy stimulátorral. Látótérbe helyezett fotórealisztikus hologramokkal. Ez persze még nagyon messze van. Ép látóidegű, de vak embereknél jelenleg max kontúrokat lehet látni egy ilyennel. Kínában foglalkoznak ilyenekkel... Amúgy retinába is lehet ültetni, két féle chip is létezik már. Ezt még szerintem a következő 20-30 évben nem fogják engedni soha egészséges embereken, amíg kockázatos a műtét és semmi haszna nincs egészségeseknek.

    Esetleg egyből nem káros lézerrel bevetíteni a képet a retinára. Itt vetődik bennem fel a kérdés, hogy fekete vonalakat hogy a francba tud megjeleníteni a Hololens? Szerintem sehogy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák