Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Jégkokó #1 üzenetére

    A 600ezret már akkor irreálisnak éreztem amikor tavaly tavasszal a Tíesédés idején beharangozták. A 600 ezer ADSL év végéig szerintem talán meglesz, de országosan. Abból úgy 530-540 ezer lesz Tíé.

    A 1.5 millió végképp irreális számadat lenne, nincs olyan ország ami hasonló szélessávú elterjedtségi szint mellett ekkora ütemű növekedést tudna produkálni. A 1.5 millió szintén országos szinten tudom elképzelni mint a broadband előfizetők össz számossága 2007 év végéig. Ha nagyon jó növekedési mutatókat produkálna a jővő év akkor ez talán sanszos lehet, bár ekkor mindent bele kellene számolni, a 3g usereken át a szomszéd kutyájáig mindent hogy meglegyen. :) Ha ösze jön ez a szám akkor ennek jó esetben inkább a feléd adnák Tí ADSL előfizetői, ahogy most is ez úgy 50% körüli, de ez addig még akár csökkenhet is.

    Ha tippelnem kellene év végéig akkor optimistán azt mondanám a nyílvántatott internet előfizetők száma év végéig úgy 1.25 millióra nőhet, és abból 1.1 millió szélessávú lesz addigra, a keskenysávúk száma pedig 150 ezerre csökken. Az eddig sem mért rejtett keskenysávúak tábora(a freenetes dialuposok) pedig szerintem tovább csappan, ők azok akik idén erősen ''legalizálódtak'' azzal hogy átléptek a regisztrált broadbandesek táborába.

  • polip

    addikt

    válasz Jégkokó #1 üzenetére

    ez nem enyhe túlzás, ez irreális...idióta marketingfogások, ami minden valóságalapot nélkülöznek..

    csak jól hangzik, mert az emberekben olyan álérzést kelt, hogy a matáv az atyaúristen az adsl piacon...ehh

    ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

Új hozzászólás Aktív témák