Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim Tonic

    nagyúr

    Az Alcatel bíztatóan fejlődik? Tutira nem a mobilgyártásban.
    Tényleg akkora lenne a fúzionált cég? Legnagyobb a piacon? :F

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • shabbarulez

    őstag

    válasz Jim Tonic #1 üzenetére

    Persze hogy fejlődik, az elmúlt évek során a nem túl nyereséges működésből elég jól prosperáló céggé váltak. Pl. a Cisco sem gyárt mobilt mégis sikeres cég, nem a mobiltelefon a siker egyedüli fogmérője. Vannak cégek akik a mobil végfelhasználói cégekre specializálódnak vannak akik a gerinchálózati részét csinálják.

    Pl. ezt a hsz.t még tavaly írtam SG-n egy hasonló mobilos felvetésre:

    ''IT szektorban azért nem cseng olyan rossszul az Alcatel név.

    Pl. xDSL piacon jó ideje a legnagyobb DSLAM gyártó az Alcatel. Igaz folyamatosan csökken a dominanciájuk de még így is magasan a legnagyobb piaci részesedést mondhatják magukénak.

    Pl.
    2004Q4 14,2 millió DLSAM port, ebből Alcatel 34.5%
    2005Q1 15,3 millió DLSAM port, ebből Alcatel 25.5%
    2005Q2 19,2 millió DLSAM port, ebből Alcatel 30%

    A második helyezett Huawei 16,18,16%-ot ért el ugyanezen időszakokban, a harmadik helyért pedig Siemens és a Lucent küzd 7-7%-kal.


    De például az IP Edge Routerek kategóriájában az idei 3. negyedév során felhozták magukat a 2. helyre, befurakodva ezzel a Cisco és a Juniper közé.

    2005Q2 Cisco 60%, Juniper 21%
    2005Q3 Cisco 46%, Alcatel 24%, Juniper 20%''


    Azóta ismerté vált az tavalyi egész éves adat DSLAM-oknál, Alcatal 29%-kal megőrizte vezető pozícióját: [link]

    Multi-service switchek és routerek frontján is van egy frissebb [link]

    Ráadásul azóta a Junipernek egyre rosszabbul megy és ott is felmerült hogy valaki megvásárolja őket. Ha ez pl. az Alcatel lenne akkor gerinchálózati eszköz fronton fölé kerekedhetnének Cisconak, márpedig az ő dominanciájuk ebben a szegmensben évek óta igencsak megdönthetetlennek tűnt.

    A fúzionált cég bevétel szinten nagyobb lenne a Cisconál, szóval lenne benne fantázia. Ráadásul a nagy távközlési cégek elmúlt években indult óriás hálózat fejlesztési beruházásaiban mind a Lucent mind az Alcatel igencsak remekelnek. Persze azért a Cisco-t sem kell félteni ők most végfelhasználói eszközök terén erősítenek azért vásárolták föl nemrég a Scientific Atlantát, wirless fronton pedig anno a Linksys-t.

    Közben ebbe a cikkbe is belefutottam, e szerint swithek terén is ott vannak az első háromban: [link]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz shabbarulez #2 üzenetére

    Persze, mint én is írtam, tutira nem a mobil témában remekelnek. Arról olvastam, hogy egyéb eszközöket is gyártanak(, pl. DSL port, ahogy írtad). Azt is tudtam, hogy inkább ez tartja el az Alcatelt, mint ahogy az Ericssonnak is csak teher volt a mobil. Viszont nem tudtam, mondhatni fogalmam nem volt róla, hogy ekkora részesedése van. Azt sem hittem volna, hogy egy Lucenttel egyesülve nagyobb lenne részesedésben vagy bevételben a Cisco-nál.
    Kösz az infot, érdekes dolgok.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák