Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • WN31RD

    addikt

    válasz moonman #40 üzenetére

    UHU-ban, ha jól emlékszem, lehet kategóriánként válogatni. Egy desktopra való UHU (szerver és fejlesztői cuccok nélkül) felmegy kevesebb, mint 3 GB-ra. (Persze ez sem kevés, de van benne szinte mindenféle irodai alkalmazás.)

    200 csomag? :D Nálam jelenleg 16858-at listáz a csomagkezelő (Debian).

    Szerk.: Egyébként nem csak az lehet probléma, ha kérdés nélkül megy fel rengeteg szar. Az is probléma, hogy egyes programok függőségei óriásira nőttek, és fel kell rakni őket, kérdéssel, vagy kérdés nélkül, mert máshogy nem működik az adott program.

    ''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

  • doc

    nagyúr

    válasz moonman #40 üzenetére

    nekem UHU 2GB körül szokott lenni, biztos vmi fullextrás verziód van :DD
    amúgy a kérdés nélkül nem igaz, olyan Linux disztribet nem láttam, amiben max. 3-4 kattintással ne lehetett volna kb. felére csökkenteni a felpakolandó csomagok számát.
    ami kérdés nélkül feltesz rengeteg sz@rt, az pl. az xp. a telepítés alatt soha, egyetlen egyszer sem kérdezi meg, hogy nekem mi kell vagy mi nem, mégis lezabál a vinyóból bő 1GB helyet úgy, hogy ebben gyakorlatilag semmi használható szoftver nincs. ha erre még rápakolok egy office-t (ami a Linux 2gigájában benne van), egy használható media playert (ami a Linux 2gigájában benne van), CD/DVD író programot (ami a Linux 2gigájában benne van), stb, boven tobb helyet foglal mint a Linux, raadasul mire ezt mind felpakolom, elmegy fel nap...
    ebben a pillanatban is frissen telepitett gep vinyojat klonozom, a foglalt terület 3,5 GB (768 MB swapfile-lal együtt). ebben van egy frissen telepített XP SP2-vel, egy Office 2003, egy Nero, egy F-secure vírusirtó, egy tömörítő, az UltraVNC, egy tömörítő (PowerArchiver), SAP kliens (250MB), plusz az alaplap és a videokártya driverei. tehát szinte semmi, nagyobb helyfoglalással mint a kismillió hasznos programmal, két office-szal, játékokkal, stb. telezsúfolt Linuxom.

Új hozzászólás Aktív témák