Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peat;)

    veterán

    válasz Stalker-2572 #15 üzenetére

    Na jah csak ha egy betontömbe raknak egy ferrari motort akkor még a suzuki swift 1.3-as is simán odaver neki ;)

    Most volt ez a kiritizálás, 1-2 hete Carmack kritizálta a konzolt, a megjelenés körül meg általánosan kritizálták hogy a cellt nem tudják kihasználni. A gpu meg picit gyengébb mint xbox360. Vagyis jóval bonyolultabb, időigényesebb fejlesztés csak azért hogy elérjék az xbox360 szintet...túlszárnyalásról meg szó nincs már, a két nagy konzol tök egy szinten fog teljesíteni csakhát ps-re nehezebb fejleszteni a fejlesztők szerint.

    Amcsiknál a készleten áll a ps3 a boltocskákban, nintendo wii meg azóta is hiánycikk..xbox360ból meg már több mint 10 millát adtak el, le a kalappal hogy sony nem hátrál meg

  • Peat;)

    veterán

    válasz wogew_wabbit #23 üzenetére

    ''Carmack szerint jobban jártunk volna a processzorok sima Gigahertz emelésével. A többmagos megoldás jelentősen bonyolítja és rémálommá teszi a játékfejlesztést a programozók számára. A PS3 aszimmetrikus processzora játékprogramozásra nem nagyon alkalmas, az X360 szuper támogatottsága, Devkitje és felépítése jobban tetszik Carmacknak, mert könnyebb vele fejleszteni.''

    Az a baja a sonynak hogy az ellenfél most az xbox360, amire a fejlesztés könnyebb és japánon kívűl úgy néz ki el is fogadta a fogyasztói társadalom ezt a konzolt a fejlesztőkkel együtt. Ps3 erővel próbálja meg megoldani a dolgot, ami microsofttal szemben szerintem hosszú távon nem fog működni, xbox 1-el benéztek a konzolpiacra, mostmeg már elérték hogy igazi vetélytárs és senki nem tudja megmondani ki lesz a nyertes..sonynak kreativitásra lenne szüksége nem cell procikra, a sonytól meg el is vártam hogy vmi teljesen újat mutatnak ehelyett a nintendo dobbantott. (bármily hihetetlen utálom az xboxot)

  • Peat;)

    veterán

    válasz wogew_wabbit #50 üzenetére

    Az Amerikai Technológiai Kutatóintézet nevében P.J McNealy így nyilatkozott.

    “Tegnapi felmérésünkből, melyben 52 bolt (köztük kis butikoktól a nagy elektronikai áruházakig) vett részt, az derült ki, hogy az 52-ből 28 boltban volt raktáron PS3 (melyek közül az egyikben 60db porosodott), míg egy boltban se kaptunk Nintendo Wii-t''

    [link]

    Az amcsik ha így állnak hozzá lehet ragozni csavarni a dolgokat, de vmi nem oké..egy laikus játszani vágyó számára nem is csodálom a dolgot, wii élvezetesebb, boxnak meg a grafikája ugyanaz, több a játék és még rezeg is ha jól tudom mert ők ki bírták fizetni a díjat.

  • Peat;)

    veterán

    válasz dezz #70 üzenetére

    61-es linkelt oldalt fusd már át ha ilyeneket írkálsz... :((( Tényekről kéne beszélgetni nem arról hogy a jövőben majd így meg úgy kihasználják, mutass egy prezentációt ami ezt igazolja! A képsségeket nem tekintve meg nem úgy veszik ahogy akarja a sony, ott a 61-es link, ne ferdítsd a tényeket. Vagy ha a sony kimagyarázó kampányára gondolsz akkor a wii miért hiánycikk több eladott darabbal? Hmmm?
    F1-es game ami tetszik ps3-on egyébként, ott talán majd kijön ha fizikában többet tud.

    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

  • Peat;)

    veterán

    válasz dezz #74 üzenetére

    Utolsó hsz-om feléd, mert az elvakult sonyfanok táborát erősíted bármennyire is próbáltam nem úgy tekinteni az írásaidra.

    Én talán elolvastam a cikket ha már lineltem :U , ahol rám nem hatott a sony mellékduma mint rád. Egy frissen megjelent konzolnál nincs olyan szállítás ahol raktárkészlet marad és a keresletnek megfelelő utánpótlást tudnak megteremteni, kivéve ha az egy elbaszott (marketingű)termék vagy akkora darabszámot tudnak legyártani amihez a Föld összes gyára kell. Wii-ből a több eladott darab ellenére a kereslet még mégis nagyobb és nem tudják kielégíteni ami ilyenkor a szokásos(és engem pl zavar mer nem jut Mo-ra..), a sony ps3-at már bárki megveheti odaát mégsincs akkora kereslet mint várták és egyre több helyen álatlános dologgá válik hogy ott áll a polcon...ha ez normális akkor gratulálok a gazdasági szakértelmedhez, ha sony marketing alkalmazott vagy peace, remekül végzed teendőidet :)

    Prezentáció: én gyakorlatira gondoltam, mint amikor pc-n egy új videokártyacsaládnál bemutatják techdemokkal mit fognak tudni a játékok, vagy amit a nintendo csinált a wii megjelenése előtt ahol bemutatták milyen érzékenyen és sokoldalúan használható a konrollere nem papíron hanem működés közben felvett videoval, vagy amit a fizikai gyorsító kártyával mutattak be hogy így meg úgy hullanak a részecskék stb... Számok és szövegek nem hatnak meg még semmi újat nem mutatott sony az xboxhoz képest, ugyanolyan játékok..én többet vártam el, de ha még hosszú idő hogy megmutatkozzon az a többlettudás a játékokban mutassák be leglább egy bemutatóprogramon keresztül ami valósidőben fut a cuccon...erre gondoltam, és akkor betömnék a sok zavargó száját is pl enyémet.

    F1-es írásod nekem nagyon fura, pont egy f1-es világ az amit ha jól modelleznek le akkor minden objektum a pálya, az időjárás, autók, gumi, felfüggesztés stb jóval több fizikát és számolást igényel mint jelenleg legtöbb más játék, pc-n például kifejezetten egy f1-es játék számított nagyon processzorgyilkosnak miközben grafikailag nem mutatott semmi extrát sőt..azt persze nem tudom mennyire kívánja a sony megcsináltatni valósághűnek, pont ezeket a dolgokat hiányolom, hogy ha képes rá a cucc akkor mi az akadálya?! Hát az hogy nem tudják a fejlesztők megcsinálni?

    Nem vagyok sony ellenes, inkább xbox ellenes vagyok, mert az egy brutál pc semmi több, ezért nézem ilyen ellenszenvvel azt amit a sony csinál, mert eddig semmit nem mutatott fel amiben többet nyújtana és csak az igéretek vannak, szedjék össze magukat, koncentráljanak többet a játékosok és fejlesztők igényeire és ne csak a papíradatoknak dolgozzanak, ps3-at mindenképp kihagyom, de ps4 remélem egészen más konzol lesz. Te meg remélem nem csalódsz benne, xboxnál nem rosszabb más meg nincs is ha fontos a garfika szóval ha a játéktámogatottság helyreáll biztos jókat szórakozol rajta, én most inkább baromkodok majd a wii-vel mert nem is telne ps3-ra. (az is ellenszenves hogy arra nem gondolta a sony hogy a magasabb költségek nem elsznek jók :((( , ha az amcsiknak sok az ár akkor mi mit szóljunk)

  • Peat;)

    veterán

    válasz dezz #135 üzenetére

    A wii-hez csak annyit, hogy a fejlesztők lenyilatkozták hogy tökéletes, játékos tudást meghaladó mozgásra is képes. Szóval amit írtál már nem igaz, hogy nem pontos.

    Egyébként ha értesz a dolgokhoz írd le miben fog többet nyújtani a ps3, és akkor elhallgatnak a kétkedők, mert a sony ezt nem tette meg. Én pl. ps3-vételre adtam a fejem tavaly aztán átálltam wii-re. Azért mondtam le a ps3-ról mert 1. kiderült hogy a gpu része még kicsit gyengébb is mint xbox 360 2. kiderült hogy nehéz fejelszteni rá és kevés játék jön hozzá lassan és sok idő mire beindul 3. az égvilágon semmiféle tájékoztatást nem adtak a játékosok felé hogy miben fog többet nyújtani, nehogy megint a fizikával gyere, mert ha pcn egy maggal megoldották akkor xbox360-on is megtudják ahogy igény lesz rá és a ps3-on is. Fizika mellett mia a bánat az amire használható a cell egy játékban és amire nem képes az xbox360? 4. számomra nem tetszik a ps3 kontrollere 5. megilyedtem az alapgép és a hozzá készülő valószínűleg magasabb árú játékoktól és az élmény szintjétől (eddig megjelent cuccok = xbox360 kb, ráadásul kicsit gyengébb graffal, amit biztos a fejlesztők hibája is, ezt elfogadom) kb ennyi

    Én is leírom miért éppen a wii-t veszem hibái ellenére: 1.elmaradt technológia (baromira leszóltam érte a fórumában, ha a pénzmen múlik a dolog nálam nem a márkaszimpátia dönt, ezt nem neked szántam csak vki írta hogy megettem a microsoft pudingját, miközben az xbox az amit eszembe se jutna megvenni mert akkor már bika pc), 2 új kontroller amiről eleinte azt hittem mint te, hogy pontatlan lassú vacak, de kiderült hogy nem mert megnéztem bemutatókat róla és a játékfejlesztők is bizonyították, illetve tesztelt játékokból pl. a legújabb golfos game már jóval érzékenyebben használja
    3 sokkal nagyobb játékélmény és rengeteg lehetőség, amivel nem értek egyet hogy unalmas lesz egy idő után, szerintem ez az új kontroller jóval több élménylehetőséggel szolgál mint mondjuk a karakterek poligonszámának növelése (ha még az van) mert minden játékot el tudok vele képzelni és már vágyom is rá hogy minden fajta játékot így játszak
    4 magas ár, xbox 360 játékár-mégis e mellett döntöttem, meg a rengeteg készülő játék miatt és egyre több fejlesztőt is nyernek meg, tehát nem hal be mint a gc ellátottság terén

  • Peat;)

    veterán

    Aktuális info:
    Japanese hardware sales for Jan 8-14th

    Wii - 93,708
    DS Lite - 89,287
    PSP - 48,804
    PS3 - 25,531
    PS2 - 22,663
    Xbox 360 - 9,035
    GB Micro - 1,959
    GBA SP - 1,547
    Cube - 611
    GBA - 79

    [link] -innen van, wii párti oldal, de a számok valódiak.
    653-as hozzászólásnél van grafikon ezen a linken akinek az tetszik [link]

    Japánba most vagy nem veszik a ps3-at vagy nem szállít a sony. (ha nem szállít talán akkor inkább ide kéne mint amcsiknak a raktárba :/ )

Új hozzászólás Aktív témák