Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz gbors #51 üzenetére

    Magyar szinkronnal sokkal jobb :)))

    emvy
    Wall-E-t láttad már? Na pontosan attól félek én is, már most. És pontosan ezen gondolkodás miatt nem megy az alfa giulia eladása sem.
    Butul az emberiség.

    Kopi31415
    Ezek közül melyikhez kell optikai környezet-érzékelő, és ezek adatait feldolgozó kvázi célszoftver, hogy működjön? Mert se az esp-hez, se az abs-hez nincs szükség ilyesmire. Az esp-hez bonyolult szoftver van, ez oké, de ez kb kőkocka-atomreaktor viszonylatban áll az optikai szenzonros kiegészítőkhöz is, nem beszélve a robotautózás bonyolultságáról.
    Repülővel szoktam, metrót nem szeretem, kicsit félek tőle, vonatot imádom.

    Ültél már olyan autóban amiben egy mezei abs-t leszámítva semmi nincs csak klíma, és szervó, és stabrúd, és csapattál már ilyennel egy igazán jót?
    Amiben te váltasz, te adod a gázt, te tekered a kormányt, stb.
    Nincs elektronika, nincs semmi, csak te, és a kőkemény fizika, és lehet, hogy előbb-utóbb a leggagyibb verziójú Ai is le fog nyomni téged, csak akkor abban az időben te vezettél, te tapasztaltál, és te érezted jól magad, a te hátadon folyik a víz, nem pedig a cpu hűtő lamellái között.

    Amíg nem, addig fogalmad sem lehet arról, hogy mi is az a vezetés... mert nem az A-B pont közti távolság leküzdését hívják annak.

    どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

  • MongolZ

    addikt

    válasz gbors #128 üzenetére

    Persze, hogy összegyűjtötték, ők sem hülyék, a megoldást meg azóta is keresik.
    Elég megnézni egy akármilyen Tesla, Waylo stb. videót, hogy mennyire hatékony az autó haladása. Pedig senki sem idióta, mindenki betartja a szabályokat.

    (#130) Somatom: Alapvetően a már eleve meglévő infrastruktúrára gondolok: vonatok, villamosok, metrók. Sok helyen ezek már működnek is, jóval egyszerűbb szituációkat kell lekezelniük (közlekedés szempontjából).
    Egy hatalmas városban fogalmam sincs, hogy hogyan lehetne kialakítani, ha csak nem úgy, hogy elzárják a belvárost a hagyományos autók elöl, és megtámogatják nagyon jó tömegközlekedéssel, de ezt nem tartom valószínűnek. Szerintem lesz néhány "szuperfejlett" tech város (Bill Gates???), ahol ez működni fog, meg a városok közötti autópályás forgalom az, ahol ezt könnyen meg lehet oldani, pl. 3 sávból az egyik csak autonómoknak fenntartott.

    [ Szerkesztve ]

  • MongolZ

    addikt

    válasz gbors #134 üzenetére

    Ja, értem. Kiragadott példa volt.
    (Egyébként én nagoyn nem szeretem a céget, számomra olyan, mint az Apple.)

    (#149) Kopi31415:
    1., Azt meg hogy oldod meg?
    2., Miért csak ez a feltétel?

    Nem, a bíróság egyéni mérlegelés alapján veszi figyelembe Magyarországon a fedélzeti kamerák által készített felvételeket. Több országban meg tiltott a használata.
    Mint ahogy más is írta, (leginkább) nem kamerákkal operálnak az önvezető autók, hanem Lidarral.

    (#135) laszlohu:
    Gondolom hasonlóan homályosan sokat jelenthet, mint ez:
    "egnagyobb részben a robotpilóta vezette a személyautókat"

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák