Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tequilatorgg

    újonc

    Sziasztok!

    Örülök, h rátaláltam erre a fórumra, szerintem ez a legjobb a neten. Nagyon kedvesek a kommentelelők és rengeteg tapasztalat van összegyűjtve, igyekszem olvasgatni, de sok hozzászólás van nagyon :)
    Egy kérdést szeretnék feltenni, hátha valaki akinek hasonló problémája volt, vagy hallott vkiről akivel szintén előfordult és végig is olvassa a kisregényemet :P
    A helyzet az, hogy majdnem négy hónapja (15 hete) műtöttek, mert már 6 éve kiszakadt az 5-ös porckorongom. (17 évesen alakult ki ez a betegségem, több oka is volt, genetika, szabálytalanul végzett konditermi gyakorlatok, egészségtelen életmód, stb. 3 évig nem foglalkoztam vele, majd a nem műtéti kezelések sikertelensége miatt döntöttem a műtét mellett. A nem fájós lábamat elkezdtem jelentősen terhelni, hogy a fájósat kíméljem, ezért a cipőtalpam is asszimetrikusan kopott.) A négyes és a hármas porckorongomon is van kiboltosulás, 4-en középre, 3-on balra. Azt a két porckorongomat semmiképp sem akarom megműteni.
    Szóval a jobb oldali fájdalmam majdnem teljesen megszűnt és mivel a doki azt mondta, hogy hátúszással és ágyéki McKenzie tornával vissza lehet nyomni a kiboltosulásokat viszonylag hamar elkezdtem úszni és tornázni, bár az egyelőre csak hát és hasizom erősítés amit a gyógytornász mondott, illetve fekve homorítani szoktam sokat. Műtét után hetekig masszázs-ra is jártam.
    A helyzet az, hogy ha sokat ülök akkor a másik lábam jelez, egy kicsit fáj, ezért az ülést minél gyakrabban 40-45 percenként meg szoktam szakítani és nyújtózkodok, homorítok.
    Az lenne a kérdésem, h miért fáj a másik lábam? Ez még a műtét hatása vagy annak ellenére, hogy napi szinten tornázok, heti 2-4-szer úszok, és igyekszem egyenes háttal ülni mégis elkezdte nyomni a porckorong az ideget? (Ha valami hiba van a dologban, akkor az mindenképp a hosszadalmas helytelen ülések lehetnek, de csak amiatt deformálódott el a porckorongom? Olyan sokan ülnek évtizedekig helytelenül... :F Vagy a tornával lehet gond?) Ha igen mit lehet tenni? (Minél hamarabb el akarom kezdeni a probléma kijavítását, mert ha halogatom akár megint szike a vége, abból meg elég volt egy.)
    Köszönöm szépen hogy végigolvastad, ha konkrétan ehhez nincs is, de van bármilyen infód arról, h miért fáj az eddigi jó láb kérlek írj! ;) Esetleg ha tudnátok ajánlani nyugodt szívvel valaki igen profi gyógytornászt, akinek komplex szemléletmódja van, akkor nevek is jöhetnek.
    Mindenkinek aki nálam rosszabb helyzetben van jobbulást kívánok, nagyon nehéz ez a betegség és tudom, hogy az élet, illetve a személyiség több szintjén is átgondolást igényel, úgyhogy kitartást is kívánok hozzá! :B

  • tequilatorgg

    újonc

    Kedves biker és graver40!

    Köszi szépen a villámgyorsválaszt meg a bíztatást :DD
    Akkor továbbra is kitartóan tornázok meg úszok és alapvetően is figyelek a gerincem épségére.
    Meg szabadidőmben olvasgatom ezt a fórumot :)
    Mindenkinek sok sikert kívánok a tornához meg az egyéb teendőihez is!

  • tequilatorgg

    újonc

    Sziasztok!

    Engem kicsit több, mint 4 hónapja műtöttek, a jobb lábamba sugárzott a fájdalom. Azzal már nincs is gond, de most a bal kezdett fájni, mert azt az oldalt is nyomja egy kiboltosuló porckorong, de az nem akkorra, hogy meg kelljen műteni. Tornázok, homorítok (McKenzie), úszok rendszeresen. (Már írtam korábban, ott egy kicsit részletesebben leírom a kórképem.)
    A kérdésem az lenne azokhoz, akik már dolgoznak, tudnak járni ideig-óráig és nem ágyhoz kötöttek, hogy a reggel Nektek is egy kritikus pont? Nekem akkor szokott fájni a legjobban. A matracommal lehet gond, hogy túl puha? Ti min alszotok, milyen matracon és hol vettétek? Tudtok esetleg olyan helyet ahol ismerik a problémát és segítőkészek? Megéri beruházni egy drága ortopéd matracra? Bármilyen véleményt, hozzászólást örömmel veszek! ;) ;)
    Köszi a segítségetek előre is :B

  • tequilatorgg

    újonc

    Sziasztok!

    Kb. 7 hónapja műtöttek ágyéki porckorongsérvvel (5-ös porckorongom volt kiszakadva). Budapesten tudnátok nyugodt szívvel ajánlani olyan gyógytornászt, aki megbízható és van tapasztalata műtött betegekkel? Köszi előre is.

Új hozzászólás Aktív témák