Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bigfam

    csendes tag

    Sziasztok!

    Az én sztorim nem egyszerű, a gerincsérvel kapcsolatban, ha nem velem történik el sem hiszem. Talán okulnak belőle néhányan.
    (1998) 28 évesen volt az első műtétem, soförködtem abban az időben, a tünetek így utólag nyivánvalóak voltak, gerinc és lábfájdalmakkal konzervatív kezelést kaptam kb fél évig mire eljutottam az Amerikai úti idegsebészetre, már elviselhetetlen fájdalmaim voltak. Hamar túl estem a műtéten, és én hülye 4 hét múlva már munkába is álltam (vezetés+pakolás) igaz bennem volt a félelem a munka elvesztése miatt is.
    (2000) Másfél évvel a műtét után egy tüsszentés és ugyanott újra egy sérv, egy pillanat és bot nélkül nem tudtam járni. Ugyanott ugyanaz műtött (garanciában). Erre már sajnos a munkahelyem is ráment.
    (2001) Ujabb panaszok jöttek leülés után csak nehézségek és fájdalmak árán tudtam kiegyenesedni. A honvéd gerinc ambulanciájára kerültem, ahol kiderült hogy a második gerincműtét után stabilizálni kellett volna a kétszer műtött gerincszakaszt. Ezen is túl estem, flexibilis fixaciót, (és porckorong helyett implantátumot kaptam) végeztek rajtam, még Hévizre is elküldtek rehabra. Fél év múlva egy kontroll röntgenen kiderült hogy a fixació a gerincem jobb felén szétcsúszott, de mivel fájdalmat nem okozott nem kellett beavatkozás.
    (2002) Leszázalékoltak akkor 67 % -ra. Nem sok választásom volt, ezzel a problámával és sok beteg állománnyal nem sok lehetőségem volt.
    (2006) A bizottság szerint meggyógyultam, gerinckimélő munkát végezhetek. 50% ra vettek amivel az önkormányzathoz fordulhattam volna szociális segélyért. Azért készültem valahol erre mert a nyugdíj alatt tanultam 2 szakmát is( amikben sajna nem tudtam elhelyezkedni korom és a tapasztalathiány miatt). Közben a hivatásos jogsimat bevonta az orvos, mert nem válallhatta a felelősséget, hogyha útközben lebénul a lábam és balesetet okozok, őt vegyék elő.
    "gerinckimélőmunka"
    Nagy nehezen titkolva műtéteimet elhelyezkedtem a kereskedelemben. 4 év alatt árufeltöltőböl műszakvezető lettem, két ezzel kapcsolatos újabb szakmát is szereztem.
    (2010) Slusszpoén. Ez év márciusában mindkét kezem elzsibbadt, erős fájdalmaim lettek, és legyengültek a kezeim. Eddigi tapasztalataim alapján már sejtettem mi történhetett, amit az MRI igazolt, KÉT SÉRV a nyaki gerincszakaszon.Konzervatív kezeléseken és már a műtéten is túl vagyok. Kaptam 2 implantátumot és 3 csigolyát fixáltak.
    Lassan fél éve vagyok betegállományban, augusztus végén megyek kontrollra. A fájdalmak nem szűntek meg meg lassan két hónappal a műtét után. Tanácstalan is vagyok a munkáltatóm már előre közölte, rendkivűli munkaalkallmassági vizsgálatra küld (joga van hozzá).

    Remélem nem volt hosszú, de hát 4 műtét története.

  • bigfam

    csendes tag

    válasz Gyixi #462 üzenetére

    Sajna nekem a második műtétem a hegesedés miatt volt. Remélem neked nem kell újra műteni.

  • bigfam

    csendes tag

    válasz bigfam #452 üzenetére

    Sziasztok!

    Megvolt a kontroll, hát több mint két hónappal a műtét után azt mondta a főorvos, hogy félúton vagyok. Sajnos a kezeim időszakosan fájnak és a hátizmaim is fájdalmasan merevek, ez az un. poszt operatív állapot. Ha megleszek a házi ápolással (2 x 12 gyógytorna), mehetek valahova 3 hetes rehabra.
    Közben furcsa tünetek is megjelentek, felső testem izmai egyik pillanatról a másikra elkezdenek rángatozni az ujjam hegyéig, erre azt mondta nem hiszi hogy az operáció miatt van, ezért a gerinc betegségekkel foglalkozó pszihiáterhez kell mennem, lehet hogy a 4. műtétet már nehezen dolgozom fel phszihésen, nem tudom. Kiváncsi leszek.
    Mindenkinek jó egészséget!

  • bigfam

    csendes tag

    Sziasztok!

    Régen írtam már , de ezt el kell regélnem. 4 gerincműtéten vagyok túl. Az utolsó 2010 nyarán volt nyaki szakaszon. Így most lumbális(2) és nyaki(3) szakaszon fixáltak. Tornázom (+3 hét rehab) de folyamatosak a nyaki fájdalmaim amik fejfájást is okoznak. Kezeim, igaz hogy ritkábban mint műtét előtt de fájnak, jobb kezem néha napokra elzsibbad.A derekam mozgása is fájdalmakkal jár. Tavaly nyáron már a gerincambulancia pszihiátriáját is felkerestem mert már lelkileg is nehezen bírom. Alvás problémáim lettek + depresszió + önkéntelen izom remegésekkel társulva.Négy féle gyógyszert kaptam, nagyokat alszom valamivel könnyebb lett. Decemberben voltam bizottság előtt, akik idén február elejéig várattak a döntéssel. végül is 50 % ok kaptam március elsejétől. Közben az egészségem romlása miatt munkaviszonyom megszűnt. A nyugdíj is érdekes mert már 2011 júniusában felülvizsgálatra kell mennem. Tehát lehet hogy 4 hónapig lehetek rokkantnyugdíjas, főleg a mai megszorító intézkedések tükrében. Csak 40 éves vagyok.

Új hozzászólás Aktív témák