Új hozzászólás Aktív témák

  • Csirkepipi

    újonc

    Sziasztok!

    Lázasan próbálok oda-vissza olvasgatni, hogy infót találjak, de szorít az idő.
    2011 óta van kettő db nyaki gerincsérvem, plusz egy cisztaszerű képződmény a gerinccsatornában. Mindegyik nyomja a gerincvelőt. Akkor haladékot kaptam, plusz évi egy MR kontroll. Eddig nem nőttek, elvoltak. A legutóbbi MR szerint viszont nőttek, így az orvos műtétet javasolt, viszonylag sürgősen...
    Súlyos tüneteim nincsenek, szokott fájni a nyakam, meg szokott zsibbadni pár ujjam.
    Febrbuár 5-én kell mennem az altatóorvoshoz, utána pedig bármikor hívhatnak, hogy holnap műtét.
    Mindez az OIT-ben lenne, és Dr. Nagy Gábor az orvosom. Nagyon szimpatikusnak tűnik, de az nyilván kevés a sikeres műtéthez :(
    A másik opció az OGK, ott Dr. Lazáry Áron.
    Nem tudom, melyiket válasszam, az OITI-hez közelebb lakom, és eddig megbíztam ebben a dokiban, de ott nem tudom, mennyire foglalkoznak velem, mert elég leterheltek. Tekintettel arra, hogy pánikbeteg vagyok, van csomó egyéb nyavalyám, és lelkileg már idegroncs lettem, nekem szükségem van arra, hogy istápoljanak, nem vagyok annyira erős, hogy legyűrjem az akadályokat. Az OGK-ban állítólag pszichológus is segít a felkészülésre. Meg nem tudom, az OITI-ben van rehabilitáció, vagy x nap után hazaküldenek, aztán majd lesz, ami lesz?
    Aki átesett nyaki műtéten, annak szívesen venném esetleg a beszámolóját, mert pl. nyelési zavarom alapból van, és nem tudom, mire számítsak a műtét után :( Meg hány napig fáj annyira, hogy muszáj a gyógyszer (a gyomrom is rossz), meg adnak-e gallért vagy előre kell vennem valahol (ezt az orvos nem mondta el), meg ilyesmik....
    Nagyon-nagyon félek!!!!!!! :( Már két hete aludni sem tudok rendesen miatta :(

    Előre is köszönöm mindenkinek!

Új hozzászólás Aktív témák