Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KROK640

    veterán

    válasz opr #1244 üzenetére

    Félreérted, és inkább az van amit koby11h írt. Mindamellett végig vezettek önös érdekes is. A korai gépfejlesztése, ami a HW árát se takarta be meg különösen abban az időszakban volt amikor javarészt még szerelemből csináltam mindezt, mert megtehettem. Mindemellett benne volt, hogy egyszer majd kérhetek tőle valamit, én is jó fej vagyok, akkor legyen ő is az...

    6 évig nem keresett utána megkeresett, fogalmam sem volt, hogy 6 év külföld miként változtatta meg, vagy milyen ember lett. Én pl félévet éltem Cipruson és sok ismerősöm azt mondta h teljesen megváltoztam mikor hazaértem.
    A hozzállása viszont rossz volt, és utálom ezt, mikor valaki úgy gondolja, hogy odadob egy kis aprót és az van a fejében, hogy jjaj ő még fizetett is volna érte milyen nagylelkű. Sajnos nem állt módomban közölni vele, hogy egyébként még ha utalt volna is, akkor sem 5000ft az, hogy összerakom a gépet, telepítem, és dec 25-én reggel - ha csak egy átadás erejéig is - foglalkozok a géppel, hanem mondjuk még baráti áron is az 5× -öse.

    A történetnél két dolog mindenképp ott lebegett a szemem előtt :
    1. Én ebből anyagi hasznot akarok, most fél havi bevételem lesz, 1,5 hónapnyi kiadással (ilyen nekem a december mindig) egy kis szart lenyelek, ha keresek 20-30 ezret, még akkor is, ha 10-15 óra munkaidőm is lesz benne
    2. Empátia. Sajnos nagyon is tudtam sajnálni/átérezni a helyzetét, hogy végre hazajön, és akkor játszana.

    De egyébként valamit nagyon elszart, hogy 6 éve kint van, marad mondjuk havonta 800-1200 fontja a lakhatáson felül, akkor már annyi pénzének kéne félretéve lennie, hogy 350 ezer ft-nak nem lenne szabad tételnek lennie! (ha csak 60 hónappal és 800GBP-vel számolok is majdnem 19Millió ft - persze nyilván más ha közben odakint elszórta a pénzét mindenre, az is lehet h velem akarta megvetetni a gépet, mert nem volt mondjuk ennyie éppen)

    Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

Új hozzászólás Aktív témák