Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Béééla

    őstag

    Helyes! Amikor már a WC is okos és oprendszert futtat, ugyan legyen már elvárt minimum a token, vagy az e-személyi használata is rég szabványos kéne legyen regisztrációhoz vagy autetnikációhoz.
    Szörnyű, hogy üzleti kategóriás gépekben van smart card olvasó, és nem lehet semmire se használni. Teljesen evidens lenne, hogy például bankkártyás fizetéshez nem kéne kiadni minden adatot a kártyáról...

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz alevan #7 üzenetére

    Persze, csak meg kell tudni különböztetni a különböző követelményeket.

    Amazon-fiókba belépéshez elég lenne a jelszó, de mondjuk rendelés leadásához (és a felvett kártya automatikus használatához) én már megkövetelném a második szintű azonosítást.
    Vagy PayPal, na ott hiányérzetem volt eddig, most már végre úgy néz ki van kétlépcsős azonosítás (a nagy Google-jelszódump idejében még nem volt). Nem hinném, hogy valaki annyira impulzív vásárló, hogy a zuhany alól kilépve szalad plazmatévét venni, legfeljebb a telefonját akarja felvenni.

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz Pötyi #12 üzenetére

    Nem arról van szó, hogy zuhany alól rohansz ki venni akármit a webshopban, hanem _igenis_ figyelembe kell venni azt, hogy az emberek kényelemre vágynak.
    Igen, ez tény, de nem véletlenül írtam, hogy meg kell különböztetni a követelményeket. Az ATM-hez nem véletlenül nem elég a felhasználónév-jelszó páros, ahogy a céges belépéshez sem véletlen elég egy mosoly hogy "itt dolgozom".

    De ha mondjuk a strandon innál egy üdcsit, ahol tényleg egy szál fecskében álldogálsz, akkor nehogy már fel kelljen ugranod a szobádba a tokenért, vagy a csipkártyáért!
    Az egy szál fecskében KP nélkül se kapsz semmit, jobb helyeken kapsz NFC-s karszalagot és arra vásárolhatsz. De egy szál fecskében biztos hogy nem akarsz netbankolni, sem tőzsdézni, de még atomrakétát sem kéne küldeni Észak-Koreára user-pass párossal.

    de a háromszintes védelem már nem fehér embernek való
    Hát ha a telefonomra úgy kéne belépni, biztos kivágnám az ablakon, sőt a bejárati ajtó se kezdjen el barkóbázni ha haza akarok menni, viszont az egyszerű hengerzár meg nem állít ma meg senkit :)

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák