Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Integra

    titán

    kétélű ez és tény és való, hogy felkell hívni a figyelmet arra, hogy az fb igenis veszélyes, ha nincsen rendesen beállítva.
    azt kell megtanulni végre, hogy a mai világban nem az van, hogy a szolgáltatást nyújtó vigyáz default az adataidra, hanem neked a felelősséged, hogy vigyázz a saját adataidra. vagyis bekell állítanod az fb-t, hogy ne kerüljön ki információ. és meglehet, mert a beállítási lehetőségek adottak. venni kell időt és fáradtságot és átolvasni, nem olyan nehéz.
    persze ha valaki idióta módjára linkelget, meg mindenféle agyrém klubnak meg oldalnak lesz a tagja magára vessen. hülyének lenni alanyi jog.
    alapvetően a gondolkodásunkat kell megváltoztatni, hogy biztonságban tudjuk magunkat.

    cukerberg meg tök érthető hogy így tesz, mert geci sok, embertelen sok pénzt keres és még többet akar. kurvára nem érdekli, hogy kinek milyen adatát adja ki, amíg kiadja addíg pénzt keres. ezért nagyban az amerikai gondolkodás és törvényi szabályozás tehető felelőssé, cukorberg csak betartja a szabályokat. amíg az usa törvényhozása nem szigorítja be európai szintre az adatvédelmi jogszabályokat, addíg cukorberg is azt csinál amit akar.
    tessék elfogadni, jól beállítani az fb-t, vagy nem használni.

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • Integra

    titán

    válasz dajkopali #44 üzenetére

    egyértelmű, én se csinálnám másképpen. :)
    és valljuk be, az apparátusa zseniálisan csinálja, és ez az új történet, hogy kvázi "belekényszerítik" az összes weboldalt abba, hogy kitegye az fb like gombot az oldalára.. (persze unlike az meg sehol)
    sajnos nem az én ötletem volt.. :( :DDD

    ha jól tudom, egyébként már nemzetközileg is támadják őket adatvédelem miatt, főleg európából, ahol a legerősebb a törvényi szabályozás a személyi adatokra és az usa-ban is hivatalosan nekik estek (végre). de nem igazán hiszem, hogy a szenátus törvényileg kötelezni fogja az fb-t, hogy a default beállítás a minden kapu és adatszolgáltatás zárva legyen.

    van egyébként egy olyan oldal fb-n, hogy Facebook Site Governance, erősen ajánlom mindenkinek, hogy kövesse figyelemmel.

    [ Szerkesztve ]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Új hozzászólás Aktív témák