Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    Ezt a kérdést teszed fel az írásodban, hogy ha a termelők nem járnak jól, és a vevők sem járnak jól, akkor KI JÁR JÓL az élelmiszer iparban?. Azt hiszem erre tudok egy válasz félét ;] . Több mint tíz éve volt egy barátom aki egy kicsit hamarabb lett felnött mint én, és elkezdte a nagy betűs életet. Vidéki gyerek lévén közel volt az ipari húsfeldolgozokhoz, köznépiesebben a hízlaldához és a vágóhídhoz. Szépen felvásárolta a hulladék anyagot amit kidobásra szántak: füleket, bőröket, csontokat, porcokat meg kitudja még miket. Itt jegyezném meg, hogy pár év múlva már neki fizettek azért, hogy elvigye, ekkor jött a nagy felzárkozás az EU-hoz és rájöttek, hogy ez veszélyes hulladék. Na ő ezeket bedarálta, kicsit megsózta, meg vegetázta, meg mit tudom én. A lényeg, hogy ezek a dolgok szépen mentek, a különböző pékárut meg gyors kaját eladó üzletek, alapanyagait elő állító cégekhez. Ma már egész Európában terit, és kiköltözött a budai hegyekbe vidékről, és már szegény gyerek vagyok hozzá. Hát ő biztos jól járt :C .

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák