Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz lapa #448 üzenetére

    "de nem tartom életidegennek, hogy mindenkinek csak egy notija van, és semmi más híradástechnika a lakásban."

    Csak ezzel szállnék vitába, a többiben én is egyetértek. Illetve majd még valamivel :)
    Na ez a rész meg már a szubjektivitásra alapul. Azért mert neked jó lenne egyetlen notebook otthoni multimédiának nem jelenti azt, hogy mindenki másnak is. Persze, funkcionálisan megfelelő lenne, ahogy egyetlen rádió is. És ezzel megint visszatértünk a túlzó hasonlataimhoz. :) Hiszen ha egy noti, akkor már lehetne egyetlen iPad, vagy egyetlen rádió is.
    Viszont én nem tudnám elképzelni, ahogy a család este leül a nappaliban a 12-15 colos noti elé és együtt tévéznek vagy filmeznek. Ez nem fejlődés lenne, hanem visszafejlődés.
    Nem véletlenül terjedt el régen a 72cm-es majd mostanában a ~ 100cm-es képátló. Az legtöbb embernek egyfajta vizuális élményt nyújt a nagyobb képernyő, amire a számok alapján igény is van. Viszont a Led tévés megoldást támogatom.

    Mind1, beszéljünk nyíltan :) A mondandóm lényege, hogy a fenntartható fejlődés nem lehet egyenlő a mindenről való lemondásról és a puritán életmódról.
    A takarékos készülékekre való átállás lenne a helyénvaló megoldás.
    Korábban már "kielemeztük", hogy a fogyasztás növekedni fog, persze nem mind1 milyen mértékben, de nőni fog.
    Épp ezért a megoldás olyan energiaforrás felkutatása / feltalálása lenne, ami bőségesen nyújt olcsó, tiszta energiát. Mért? Mert úgyis új források után kell kutatni. Abban mindketten egyetértünk, hogy az olaj és egyéb fosszilis anyagok nem fognak sokáig kitartani. Az atom meg nem feltétlenül fedezné a későbbiekben csak elektromossággal hajtott milliárdnyi autó igényét.
    Tehát a legjobb megoldás lenne ha eleve olyan forrást találnánk ami bőségesen ellát minket.
    Mert egy bizonyos szintig jó megoldás az amit írsz. Hogy napelem + kollektor + szélerőmű + sok sok spórolás + a fogyasztók drasztikus visszaszorítása ( 82-es tévé helyett 14-es noti), ez sokat segítenek a helyzeten. De abban a helyzetben, amit Crystalheart mondott, hogy előbb-utóbb az összes autó és jármű is majd az elektromosságra lesz utalva ez a megoldás édeskevés lesz.
    + továbbra is tartom, hogy a vállalatok / vállalkozások szintekkel nagyobb áramot + egyéb forrást használnak, mint a lakosság.

    Más, a Ledes világítást szerintem még egy jóideig elfelejthetjük. 1-2 éve kaptam apámtól 2db ledes spotot a halogének helyére. Valahogy így nézett ki, csak nem olyan foglalattal.
    Első körben örültem neki, hogy nyugodtan használhatom, nem kell aggódni a 2x50watt fogyasztás miatt, de mikor kipróbáltam majdnem elröhögtem magam döbbenetemben.
    Az a 2 ledes égő gyakorlatilag semmi fényt nem adott. Koraesti szürkületben meg észre se lehetett venni, hogy fel van kapcsolva. Teljes sötétségben is csak annyira volt jó, hogy lássam merre van az ajtóm, a székem stb... Még annyi fényt se adott, hogy egy digitális géppel lehessen valami képet csinálni, mert a nézőkén keresztül full fekete volt a kép, mintha nem is lenne lámpa kapcsolva.

    Továbbá, mikor elköltöztünk ~ lassan egy éve, akkor néztem körbe kicsit jobban a ledes izzók terén. A gondot ott találtam, hogy még a 4-5 ezer forintos ledeknek is olyan kicsi a fényereje (izzószálashoz viszonyítva), hogy nagyságrendileg 2-3x-os mennyiséget kellett volna venni belőle.
    Viszont láttam egy ehhez hasonló Philips 4-es ledvilágítást ~ 70.000. Négyzet alakú tartója volt és benne 4db ehhez hasonló ledes égő. Be is volt kapcsolva, na ennek már volt olyan fényer, amire azt mondom, hogy na ennek lenne értelme. Viszont 50-70 ezres árkategóriában már nem.

Új hozzászólás Aktív témák