Új hozzászólás Aktív témák

  • FTeR

    addikt

    #2#3
    asszem már mindkettőtöket megkértem, h hagyjatok lógva. nyilvánvaló, h nem egy nyelvet beszélünk.

    utolsó próbálkozásként egy példával illusztrálnám a dolgot:

    amikor bevezették a korhatáros karikákat a tv adásoknál, akkor egy csapat egyetemista felvetette, h lássák el 18as besorolással (vagy tiltsák be, már nem emléxem) az egri csillagok klasszikus film adaptációját (trabant, karóra, stb...). az emberek nagy részének nem jutott el az agyukig, h nem a filmet akarták korlátozni/betiltani, hanem az ide vonatkozó rendelet hibás megfogalmazására próbálták felhívni a figyelemet.

    jelen szituban ugyanez a helyzet. nem a linuxot akarom a hollandoknál betiltatni (le sz*rom, h mi van a linuxal**), hanem az indoklás gyenge voltára kívántam felhívni a figyelmet.

    azt nemtom, h per pill a linux vagy vista driverekből van-e több, nem kizárt, h linuxnak. ám a driver probléma linuxnál konstans probléma, addig egy új win verziónál csak átmeneti. ennek oka, h minden újonnan megjelenő pc alkatrészhez készül wines driver és soxor csak az.
    a mostani átmenet azért élesebb, mert a vista alapból nem enged korábbi drivereket felrakni. ennek oka, h ms stat szerint a fagyások 98%át driver inkompatibilitáűs okozza. ehhez hozzájárul még az, h vistában a keményebb minőségi megkötések és a vadonatúj driver mobell miatt a hw gyártók kicsit későn kapcsoltak. pedig volt rá vagy 3 évük a vista csúszása miatt (ms nyilván jobban felhívhatta volna a figyelmüket a dologra).

    ám ezektől függetlenül, egy os nem lesz a driver hiánytól félkész. a driver megléte az ms érdeke, de nem az ms feladata. linus apánk ezt a jogot megpróbálta magának megtartani, pont azért, h a hibás driverek ne okozzanak gondot, de mostanra már ő is lazított a minőség ellenőrzésen, a mennyiség javára. ms most pont a fordított utat járja be. nem ez az egyetlen ellentétes irány a két platform fejlődéstörténetében.

    mág 1x utoljára. ha a kedves fogyasztónak nem tetszik, h nincs driver vagy ami van az rossz, akkor az a hw gyártót vagy a forgalmazót zaklassa és ne az ms-t.

    nem olvastam az eredeti felhívást, de nyilván búlváris túlzás az, amit a jelen cikk címe is sugall. nem az ms-t marasztalják el hivatalból, hanem a vásárlók figyelmét hívják fel a létező problémára.
    btw, az tényleg nem lenne rossz ötlet, ha az EULA engedné a korábbi verziók legális használatát a bolti dobozos verzióknál. persze a mennyiségi licensznél gyak egyfajta használati jog bérlése van, míg a bolti dobozosnál egyszeri vétel. így előbbiből következik, h ms egyből postázza a szoftver új verzióját és így marad a régire vonatkozó használati jog is, míg utóbbiból problémákat vet fel. érdekes, h ez megint egy olyan dolog, amit csak az ms-el kapcs várnak el. pl senkinek sem jut eszébe, h a fifa 2007 vásárlásakor a fifa 2006-ra is jogot formáljanak.

    **az sem érdekel, h winnel mit csinálnak egyes országokban, addig még engem nem érint***, csak a vita kedvéért fejtem ki véleményemet.
    *** a N kiadások is csak addig érdekeltek, míg úgy tűnt a rendest teljesen kivonják.

Új hozzászólás Aktív témák