Új hozzászólás Aktív témák

  • GegeWarrior

    senior tag

    Ez egy agyrém!Fizetni a hírekért??? Ez olyan, mintha a híradó nézéséért külön pénzt kérnének a csatorna előfizetésén felül.Ezzel csak korlátoznák a hírek terjedését, tiszta visszafejlődés lenne. Hát ez a jó az internetbe az azonnal megjelenő hírek a nagyvilágból.Bármit meglehet tudni, bármikor. Ezt korlátozni, már szinte bűn lenne.Ezzel azt érnék el, hogy a híreket is warezolnák. Ezt akarják? Nem hinném.Ebből biztos nem lesz semmi.
    A cikk nekem nagyon tetszett gratula érte.

    REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

  • bambano

    titán

    válasz Vladi #50 üzenetére

    Az interneten elnyomni? nem értelek.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Wolverine

    félisten

    válasz bambano #49 üzenetére

    Ezzel az lehet a gond, hogy a hírsite-hoz források is kellenek, mert anélkül nem fogsz hírekhez jutni. Ha a forrás kizárólag előfizetéssel érhető el - és az előfizetési szerződésben kikötik, hogy nem adhatod tovább saját hírként, amit ott olvasol, hacsak arra nem szerződsz külön -, akkor a te oldaladon nem lesz tartalom.

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz bambano #49 üzenetére

    Vedd figyelembe azt is, hogy az internet az csak a közeg, ahol eljut egymáshoz író és olvasó. Ha jól értem a dolgot, nem arról szólna a történet, hogy minden legyen fizetős, hanem arról, hogy alternatíva-e a reklámmentes fizetős hír-és tartalomszolgáltatás, az ingyenes, de reklámokkal együtt kaphatóra.
    Nyilván magukat a híreket nem lehetne bezárni a fizetős oldalakra, de ha világszerte egy jelentős tömeg lenne, aki ezt az oldalát választaná az újságolvasásnak, életképes lehetne. Természetesen kicsi összegről lenne szó nyilván, de szerintem bizonyos szempontból tisztább helyzet lenne a jelenleginél. Most, ha nem tetszik az oldal, nem látogatod, de ha mindenütt ugyanazt a reklámtengert kapod, akkor igazából rosszabbul jársz, mintha csekély összegért azt kapnád, amit szeretnél.
    Természetesen eleinte angolul lenne érdemes próbálkozni, de kellő eredmények után lokalizálhatóak lennének a lapok. Valahogy így alakult ki anno a nyomtatott sajtó is, most ez lassan olyan, mintha a piacra járnánk pletykát hallgatni, aztán két "tyúkot vegyenek !" közt meghallanád, hogy lemondott a miniszterelnök, aztán vagy igaz lenne, vagy sem.
    Komoly és tekintéllyel rendelkező cég termékét mindig szívesebben vették az emberek, ha megfizethető volt. A kérdés igazából az ár és a fizetési mód. Ha drága lesz, vagy nehezen és igazságtalanul fizethető /magas és előre fizetett árak/ akkor megbukik úgyis. Ha azonban élvezet lesz olvasni azt a kis pénzt sokan nem sajnálják majd. Persze Mo-on más a helyzet, itt eleve a kalózformában terjesztést választják majd nyilván, hiszen egy fizetős sms-el sokkal frankóbb mondjuk zenét is tölteni nálunk a kalóztól, mint a hivatalost olcsóbban. Persze a másik oldalról nézve, ami az USA -ban 1 $ lesz, az nálunk ezer HUF.... :(

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz Vladi #50 üzenetére

    nem egészen tiszta eszközökkel simán el tudják nyomni a kicsi belépőt
    Meg a vásárlót is. Most is ez megy, kartellezik mindenki, csak van aki még nem bukott le. A vevő meg beint az ilyeneknek, és megkeresi a w betűs helyeken ami neki kell. A kapzsiság, luxusprofit miatt nem fizet az ember még normális árat se.

    Wolverine:
    A mai blogger világban nem kell feltétlen nagy apparátus a hírgyártáshoz, mindenkinek van szomszédja, minden esemény mellett ott van valaki, egyszerűen csak jutalékot kell leosztani az önkéntes beküldőknek, és azok költséges kiutaztatás, állandó fizetés nélkül is megcsinálják a híreket. Az iráni elnökválasztásról is leginkább innen jött az infó, miért ne működhetne máshol is? Lehet hogy nem profi fotó lesz hozzá mellékelve, csak mobilkamerás (mondjuk az újságfotók többsége is ez a kategória), de sokkal olcsóbb is lesz. Csak akarni kell.

    [ Szerkesztve ]

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz Dr. Akula #55 üzenetére

    Elképzelem a dolgot, mondjuk az Intel legújabb fejlesztéseiről, hírként az "ezt hallottam az utcán", fotóként meg elhaladó kockák látványa..... :D

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • moma

    őstag

    válasz Wolverine #53 üzenetére

    ha elolvassa a tiéteket és megírja saját mondatokkal, akkor minden rendben lesz. hisz nem a ti híretekről ír, hanem ugyan arról az eseményről, történésről, amiről ti.

    egyébként ha kétségeitek vannak arról, hogy működik e a fizetés megoldás, próbáljátok csak azt, ki, hogy egy külön regisztrációt kértek a hír olvasáshoz. az az érzésem, hogy az olvasókör egy jelentős részét már ezzel elvesztenétek és ekkor még nem is volt szó se pénzről, se a fizetéssel járó maceráról.

    we all deserve a bit of luck.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz philoxenia #54 üzenetére

    az internet az csak a közeg, ahol eljut egymáshoz író és olvasó
    A bolt is csak egy közeg ahol eljut egymáshoz a vevő és az eladó.

    Ha jól értem a dolgot, nem arról szólna a történet, hogy minden legyen fizetős
    Pedig Murdoch bá épp ezt akarná.

    Természetesen kicsi összegről lenne szó nyilván
    Legalább annyit legombolnának az emberről mint egy offline napilap, mivel a megszokott életszínvonalukat akarják finanszíroztatni ebből.

    A nyomtatott sajtónak nem volt ingyenes alternatívája, ott nem röhögték ki a vámszedőket. De ez a mostani próbálkozás olyan Centrum parkolós.

    Komoly és tekintéllyel rendelkező cég termékét mindig szívesebben vették az emberek, ha megfizethető volt.
    A baj csak az hogy jellemzően nem az. A Microsoft se érti hogyhogy nem lehet itt eladni 40k Officet, mikor németben több 100k-s példányszámok repkednek. Leosztja a mennyiséget a népességgel, aztán csodálkozik hogy nem működik a képlet. Persze hogy nem, a fizetéseket kihagyták belőle.

    Elképzelem a dolgot, mondjuk az Intel legújabb fejlesztéseiről, hírként az "ezt hallottam az utcán", fotóként meg elhaladó kockák látványa.....
    És többen is fogják olvasni ingyen mint a műtermi mesterfotókkal megtámogatott pénzes verziót... Ugyanez a helyzet van akkor is amikor a Nike helyett a kínai cipőt veszed meg.

    [ Szerkesztve ]

  • bambano

    titán

    válasz Wolverine #53 üzenetére

    Kicsit félrecsúszik ez a beszélgetés, lehet, hogy miattam, akkor bocs.
    Az általános hírszájtokról elcsúszunk egy specializált, szűk témakörrel foglalkozó szájt felé, mint a ph!. Egy felkapott ph! jellegű szájtra mindig lesz elég tartalom, mert az emberek összedobják, ha arról van szó, ugyanúgy, ahogy összedobták a linuxot is.

    A ph!-s szaktopicokban is ingyen segítenek a kicsit jobban hozzáértők a többieknek, akik szintén nem fizetnek semmit. Ha ez a rész fizetőssé válik, akkor már csak a magasabb olvasottság kedvéért is, el fognak menni ingyenes helyekre az emberek, legfeljebb szét fog töredezni a közösség.

    Az eredeti téma, az általános hírszájt esetén pedig szerintem az emberek nem fognak fizetni érte, inkább vagy gagyibbat keresnek, vagy ha nem lesz az sem, hagyják a pokolba az egészet. Én pl. tökéletesen el tudok lenni anélkül, hogy a nemzeti nagycirkusz híreit olvassam például. A másik olvasata ennek a helyzetnek pedig az, hogyha a gugli képes volt kocsikat kiküldeni és lefilmezni a világot, meg képes volt emberekkel bescanneltetni a Guttenberg galaxist, akkor nekik már nem oszt nem szoroz országonként pár emberből összedobni egy saját hírügynökséget. Bekamerázzák a fél világot, a halálos áldozattal járó baleseteket legyen szíves a kedves olvasó a megfelelően kamerázott kereszteződésben elszenvedni, a többi meg meg van oldva:)

    Egész egyszerűen vannak termékek, amik idővel kimennek a divatból, lópatkó, cd lemez, papírújság.

    Szerk: az internetet azért emlegettem, mert régen, a hírekhez, újságokhoz szükséges erőforrások kizárólagos allokálásával (pl. megveszi az összes nyomdát, kizárólagos szerződéseket köt az újságosstandokkal), ki lehetett volna szorítani nem tetsző újságot a piacról. De az interneten ez nem járható út, nem tudod elérni, hogy valaki interneten publikáljon, ha alapvetően nem jogtalan, amiről ír.

    [ Szerkesztve ]

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • Wolverine

    félisten

    válasz bambano #59 üzenetére

    Nyilván amit írtam, az a speciális site-okat érintené kellemetlenebbül - de az általános oldalakra is kihathat. A nagy hírügynökségek által terített hírekhez is előfizetéssel lehet hozzájutni, de ennek a költségét egy általános site egyértelműen ki tudja termelni; ugyanakkor a sarki Józsi bácsi házi blogja nem, ő a másod-, harmadközlésben olvasott/látott/hallott dolgokból dolgozhat. Viszont ha ezek a sokadközlő orgánumok megtiltják a továbbközlést, az a tehetségtelenebb íróknak (akik kevésbé tudják leplezni átfogalmazással az eredetet) beteheti a kaput.
    (no meg ez az "írjunk egy hírt" se olyan egyszerű... ha az lenne, akkor nem hagytam volna abba a gamepodos hírezést gyakorlatilag 5 hónapja :B)

    "I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

  • attila9988

    őstag

    válasz philoxenia #48 üzenetére

    Miről beszélsz Te? A kétmagos rendes procit is fogja a felesleges flash,

    ?????????? Nem értem mi a bajod... Nem akarod használni a cpu -t? Bánt az a 5 - 10%? Akkor kapcsold ki a flash -t, és kész... Ne is nézz weboldalakat, mert a böngésződ is feleslegesen terheli, a cpu -t. Sőt, be se kapcsold a géped.. akkor semmi nem fogja terhelni.. ha meg animációk vannak a weboldalon, akkor nem atom cpu -val kell azokat böngészni....

    bőven elég egy 33MHz-es 486-os is

    Kíváncsi lennék hogy a nem tisztán szöveges alapú weblapokon, és a karakteres böngészőkön túl, mire is lenne ez elég...

    Menj el kirándulni egy laptoppal, aztán hurcibáld magaddal egész nap, internetezzél rajta, ha tudsz öt-hat órát...

    Te tényleg azért mégy kirándulni hogy internetezz 8 órán át? Persze ez csak mellébeszélés a részedről, és nem változtat azon, hogy ugyan az atom keveset fogyaszt, de cserébe még egy béna kis banner is kifog rajta. Akkor mi az a szöveg hogy netezésre való? A web ma ebből áll. Egy átlagos weboldalon használnak flash -t, javascript -et, videókat. Ez van. Ha ezt nem tudja a kis vacak, akkor nem jó erre.... És? Ez kinek is a hibája? Az intel -é, és asus -é, akik netbook -ként árulják a hulladékot. Az atom cpu egyébként is halálra van ítélve, mert az intelnek is van, az igényeknek jobban megfelelő culv cpu -ja, a hordozható eszközökbe pedig nem valószínű hogy x86 -ot akarnak a nagy gyártók. Inkább ARM -ben gondolkodnak, - a hírek tanúsága szerint - és olyan megoldásokba, mint a tegra.

    A telefon kicsi, nem lehet rajta normálisan netezni

    Annyira lehet mint a netbook -on...

    ha van esetleg billentyűzete, az is apró.

    A netbook -nak nem?

    Nem a jutyubról van szó a flashnél, hanem idétlen és gagyi két-három kisfelbontású képet villogtató reklámokról...

    Tetszik vagy nem, a youtube a világ legnépszerűbb videómegosztója. Tehát a netbook -nak kell tudni kezelni, ha egyszer az. A kis reklámok pedig a web része. Abból él a ph, és minden társoldala is, és kismillió másik, tehát nem fog változni ez a dolog. Akkor most mi a baj? Az hogy reklám terheli a cpu -dat? És?

    Tegyél föl egy tízéves, vagy régebbi játékot egy mai gépre, meglepődsz mennyire meghajtja

    ????????

    mert fölöslegesen melegítette

    :F Én ezt nem értem. Ha használod, akkor melegszik.. és?

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • Nekomajin

    aktív tag

    válasz philoxenia #42 üzenetére

    De nem az a lényeg, hogy a hírt átveszik, hanem az, hogy hogyan adják tovább.
    És amíg az ember több helyről is informálódik, addig nem csak egy irányból próbálják befolyásolni.

    De félreértés ne essék, én nem akarom túlzásba vinni ezt a paranoiát, nem vagyok nagy híve az összeesküvés elméleteknek, és egy fizetős hírportál is lehet igen színvonalas, pozitív összhatású. De szerintem inkább ez áll a háttérben, mint a pénz. Nem hiszem, hogy az internet és a társadalom ilyen mértékű változásai mellett bárki is képes lenne hosszabb távon megjósolni, hogy melyik modell hoz majd 5-10 év alatt több pénzt.

  • Dany007

    veterán

    Én erre az egészre még mindig csak azt tudom mondani, hogy gyerünk!, Rajta!, csinálják be. Legyen fizetős az összes hírportál...
    Ugyanis leszarom. És az emberek többsége is leszarja. A nagy hírportálok előtt is megtudott mindenki mindent. Ha másnem az esti híradókból. Külföldön meg aztán mégtöbb a kifejezett hírcsatorna, ami félóránként ontja magából a híreket. Az emberek nem szükségből szoktak rá a netes hírekre, hanem mert kényelmes, és kéznél van 'bármikor'.
    Nem hinném, - ha ezt bevezetnék - hogy az emberek tömegesen futnának előfizetni...

    [ Szerkesztve ]

  • blueMerle

    veterán

    válasz philoxenia #48 üzenetére

    okostelefonokat meg pláne ne hozd ide, mert azok böngészőiben nem futnak a flashreklámok, eleve.

    Már hogy a fenébe ne? Nálam az 5800-án és az N900-ason is tökéletesen futnak a flash bannerek :))

  • Vladi

    nagyúr

    válasz bambano #52 üzenetére

    Nem feltétlenül az interneten. Elég heti 8 feljelentés, meg sötét alakok követnek az utcán efélék. Tudom ezek már nagyon sötét gondolatok, de a nagy pénz ilyen gondolatokkal jár. Márpedig itt nagy pénzekről van szó.

    Arra a folyamatra gondolok, hogy szeretnék, hogy általános legyen a fizetős tartalom. Elég nagy tröszt esetén el tudják nyomni a deviáns ingyenes kisebbséget, akár internet, akár nem.

    Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

  • blueMerle

    veterán

    válasz Vladi #65 üzenetére

    ha igazad lesz,akkor a jovo ezt hozza: 23.heti_hirek_2011.torrent :))

  • #06658560

    törölt tag

    Fizetős tartalom csakis akkor képzelhető el tömegesen, ha az e-book olvasókra kifejlesztett, bárhol elérhető anyagok elterjednek, s maguk az ovlasók is. Ez nem holnap lesz. Ekkor is csak az azonnali hozzáférés miatt lehet fizetőssé tenni, hogy utazás közben is legyen az embernek esélye valamivel elfoglalni magát, s fizessen érte, ha up-to-date akar lenni, perc szinten. Ha kbírja, hogy otthonról szinkronizálja a ketyerét indulás előtt, akkor megint ingyen fogja élvezni. Egyébként ha ténylegeges munkát igénylő újságírás lenne az elterjedt, s nem az MTI, reuters, stb. híreinek kiköhögése a netre, vagyis utánjárást igénylő, elemző, összevető, háttérinformációkat felhajtó, megosztó cikkek lennének, azért még fizetnének is. Pl. családom évtizedek óta Népszabadság olvasó, de jövő évtől már nem lesz az, maximum a hétvégi számokat fogja megvenni, a többi része annyira értékelhetetlen szinvonalú lett.

  • bambano

    titán

    válasz Vladi #65 üzenetére

    sötét alakok? hozzám képest?:P

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • KEndre

    HÁZIGAZDA

    A google máris engedett a nyomásnak, bejelentette, korlátozza a fizetős hírek közzétételét.

    [link]
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Légy óvatos, sokan pályáznak a nehezen megszerzett pénzedre! Tudd, hogy csak te vagy képes megvédeni magad!

  • fledgling42

    csendes tag

    Nagyon jó, összeszedett cikk.

    talán mert már unják a témát, talán mert csak <– innen mintha hiányozna vmi

  • Đ@n!

    tag

    válasz rennes6 #3 üzenetére

    Én max 2000Ft-t szánnék rá hogy a ph-t tudjam böngészni/fórumok apro stb/ de sokan tuti sztem a közösség 75% elmnne ha ien lenne :( az embereknek nem ér annyit egyegy oldal hogy fizessenek érte énis csak azért tenném meg mert több mint 2 éve az életem része a lapcsalád :). De ha fizetős lenne Prohardver lapcsalád tuti nyílna hasonló konkurencia mely vagy ingyen vagy olcsóbban működne és ha a szinvonal hasonló sokan elpártolnának oda!

    Üdv Đ@n!

    skillZ#Oc Team

  • BonFire

    veterán

    Ez a nagy harci helyzet itt és most, fehéren-feketén.

    Ennyire nem érdekli a közönséget a fizetős tartalom. Épp ezért nem is kéne róla kétnaponta írni. Sőt, akár le is lehetne szedni a headline-ból.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz blueMerle #64 üzenetére

    Szoktál az indexre járni? Mind a tizenhét fut egyszerre, ami az oldalon van? A mobilod böngészőjében kicsinyített méretben szerintem nem futnak, de ha igen érdekelne róla egy videó.... Az nem nyert, hogy egy kis szelet fut és az is csak addig, amíg el nem tekered...
    Vagy kijelzőt cseréltél és mondjuk a netbookoknál ma használt általános felbontás az 1024x600 most a felbontása? Hány ablakot tartasz nyitva egyszerre, vagy hány lapot...?
    Nálam a telefonnal kapott böngésző egyébként nem jeleníti meg a legtöbbet, de inkább OperaMinit használok így is, mert ha olyan helyen vagyok, ahol nincs HSDPA akkor sokkal gyorsabban hozzájutok az információhoz....

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • attila9988

    őstag

    Ha már a fizetős megoldás a téma.... Miért nem próbáljátok vegyesen a két módszert? Adjatok némi extrát azoknak akik fizetnek. (pl reklámmentesség, de akár olyan eszközök is, amik a forum használatot könnyítenék/gyorsítanák.. nagyobb méretű képek feltöltése, külön megnevezés a forum -ban amiből érezni hogy valami több, esetleg másabb színnel megjelölve, több alapértelmezett avatar, jobb szövegszerkesztő felület, stb stb ) pár olyan exclusive dolog, amit az oldalon sok időt töltő felhasználók értékelnének.. Így a nagy többség elűzése nélkül ki tudnátok próbálni, van -e értelme a dolognak, pl egy link jelenhetne meg bejelentkezés után, vagy a beállítás lapon, ami mellett fel lenne sorolva milyen előnyökkel járna ha az adott felhasználó befizetné azt a méltányos xy összeget. Akinek megéri, az vállalja, a többiek pedig maradnak az oldalon úgy, ahogy eddig is..

    Tisztában vagyok vele hogy a fenti összefoglalóm meglehetősen hiányos, és kidolgozatlan, csupán ötletnek szántam.. talán érdemes elgondolkodni rajta.

    [ Szerkesztve ]

    „Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

  • ALI_G

    veterán

    De miért én fizessem meg a sz@r cikket? Fizesse meg az index.hu vagy akármi aki átemel cikket egy másiktől és kész. A pénz megvan, nem hígul annyira az egész és továbbra is szabad marad a sajtó (nagyjából).

  • CYX

    aktív tag

    válasz rennes6 #3 üzenetére

    Azért én névvel is megmondom, ahogyan a cikkben is volt, hogy hajlandó vagyok fizetni ilyen jellegű hírekért, információkért, amik itt megjelennek, de ahogyan a cikkben is írták szaklapra nagyobb a hajlandóság. Meg úgy mellesleg megjegyzem, hogy amit hajlandó vagyok kifizetni az nem biztos, hogy elérné a havi 1000 forintot.

    Jelenleg origó és index híreket olvasok napi szinten, de csak azért, mert az MTI-nél bevezették a fizetős modelt bizonyos híreknél, és innentől nem olvasom az ott megjelenő fizetős tartalmakat, hanem másik oldalakon jutok el a hírekhez.

    Régebben, még 2003-2004 környékén barátkozgattam komolyabban a WAPpal és a mobil alapú webezéssel. Eleinte ingyenesen lehetett olvasni az egész MTI wap részét, és pont ekkoriban váltottak át a "fizetős modellre". Kb még 2x néztem meg, hogy hátha visszaállt az eredetire, majd többet nem kerestem fel az oldalt.

  • Macilaci457

    őstag

    N abban biztos vagyok, hogy ha valamiért fizetni kell, akkor ott egy árva nyomorult reklámot sem akarok látni. Tartsák el magukat a nézettségből, és reklámból.

  • blueMerle

    veterán

    válasz philoxenia #74 üzenetére

    Csigalom nyugavér hogy felhúztad magad jesszusom :DDD
    Először is kukkants rá mekkora egy 5800 felbontása mielőtt így nekemesel oké? Az hogy szerinted mi fut és hogy mi a realitás kicsit nem ugyanaz.

    Az nem nyert, hogy egy kis szelet fut és az is csak addig, amíg el nem tekered...
    Milyen szelet? Rendesen kifér. Másrészt mi az hogy eltekerem? Nem kell tekerni sehova semmit.

    Nálam a telefonnal kapott böngésző egyébként nem jeleníti meg a legtöbbet
    Attól hogy a tiéd nem tudja.... :U

    De hogy megnyugtassalak, tessék:

    Vagy kijelzőt cseréltél és mondjuk a netbookoknál ma használt általános felbontás az 1024x600 most a felbontása?
    Hiába gúnyolódsz, látod te Jöttél ki ebből gázosan...

    Hány ablakot tartasz nyitva egyszerre, vagy hány lapot...?
    4-5...mikor mennyit. :U

    [ Szerkesztve ]

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz blueMerle #81 üzenetére

    Nem húzom fel magam, de ezek állóképek.... :U
    Az N96 pedig vesz föl videót is....
    Megnéztem előtte. Az 5800 -é 640x360=230400 a 900asé 800x480=384000 a netbooké1024x600=614400 pixel nem értem, mit mondasz ezzel. Hiszen a netbook sokkal több képpontot jelenít meg...Ráadásul a pixelméreteket még nem is vettük figyelembe. A 900-as 3,5"-os az 5800-as még kisebb, persze lehet, hogy az én szememmel van a baj, de a natív megjelenítésben képtelen lennék olvasni, azaz nagyítanom kellene, míg egy netbooknál/notebooknál a natív felbontású megjelenítést is el tudom bőven olvasni. Azaz mobilon két banner nemigen férne egyszerre a képernyőre. Az olvasni kívánt szöveg mellett természetesen, nem helyette. A linkelt képen sem tudok minden szöveget elolvasni, csak a címeket.
    Az alapkérdést amire anno válaszoltam, nem tudom olvastad-e, arról volt szó, hogy a kedves fórumtárs okostelefonokat ajánlott netbook helyett, lévén véleménye szerint alkalmasabbak erre a célra. A gépelés problémáiról nem ejtettünk szót, de még a billentyűzettel rendelkező N900-on sem hiszem, hogy meg tudnád közelíteni a netbookon történő szövegbevitel sebességét, márpedig például most is erre van szükség, fórumozás közben. Netezek mobilról ha muszáj, de gépről azért egészen más, márpedig a netbook azért ha kisebb teljesítményű is csak PC.
    Az címbéli kérdés egyébként ettől függetlenül megmaradt, mi szükség rosszul megírt flashbannerekre az oldalakon? A legokosabb mobiltelefont is feleslegesen terhelik, csakúgy mint a gyenge netbookokat.
    Ráadásul a forgalomkorlátos internet esetén olyan adatokat kell letöltenem, amiért nem akarok fizetni...

    Közben találtam egy videót az 5800-al internetezésről. No comment.

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • blueMerle

    veterán

    válasz philoxenia #82 üzenetére

    Este le is videózom neked, hogy lásd nincs igazad, bár most azt hiszed odamontiroztam a flash bannereket vagy mi? :F Tudod nekem ennyit nagyon nem ér ám ez a móka.

    ÉN SOSE MONDTAM hogy egy okostelefon jobb lenne netre, csupán azt cáfoltam meg, hogy a flash bannereket megjeleníti-e.

    A szoveg pedig ekkora méretben is olvasható, ez megint csak szubjektív dolog. Természetesen a fotón kicsit el van mosva.

    Ráadásul a forgalomkorlátos internet esetén olyan adatokat kell letöltenem, amiért nem akarok fizetni...
    Megintcsak annyira szubjetkiv dologgal josz...nekem flat netem van mobilon is, errol ennyit. :))

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz blueMerle #83 üzenetére

    Nem a montirra gondoltam, hanem arra, hogy nem mozognak szerintem mobilon a bannerek, de alapvetően felőlem mozoghatnak is, annyit meg nekem nem ér meg,hogy ezen rágódjunk mindenképpen túlzásnak tartom őket. A szövegmező belsejébe tett bannerek a legrosszabbak, akkor is zavaróak ha tiltva vannak.
    Mi az a "flat net" ? :F

    Itt például van egy frankó kis banner a lap alján, jobb oldalon, 20% körüli prociterhelést indukál, ha látszik.... A kártyalapok forognak, de ettől még nem kellene ennyire terhelnie....

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • blueMerle

    veterán

    válasz philoxenia #84 üzenetére

    Végig ezen rugózol hogy te mit gondolsz. Én elottem meg itt van, látom hogy mozog a banner, ezek szerint én hazudok. :((( Egyenlőre álljon itt egy youtube videó: [link]

    Majd teszek fel sajátot is, és akkor várok egy elnézést. :(( :(((

    A flat net az korlátlant jelent.

    És már látom előre hogy mibe kötsz bele, úgyhogy szólok: nem, nem ilyen szar lassú a netezés egy 5800-án, csak valszeg a srác mobilján egy ősöreg SW lehet.

    Egyébként MOST telt be a pohár, úgy hagyom itt az egész fórumot mint a huzat. Elegem van abból hogy egyesek saját elképzeléseikre alapzova tényként állítanak be dolgokat, ellenben akinek a dologgal kapcsolatban SAJÁT tapasztalata van, az hazudik, mert miért ne ugye, az lehetetlen hogy TE tévedj. :((( :(( És ez most nem csak rád vonatkozik. Minden eddigi írásom, cikkem törlöm, felégetek magam után mindet. Köszönöm :R

    [ Szerkesztve ]

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    válasz blueMerle #85 üzenetére

    Ha ilyen hangnemben szeretnéd folytatni, akkor inkább fújd ki magad, linkeld, hogy hol állítottam, hogy hazudsz légy szíves, sehol ilyet nem találsz. Egy mondatomba kötöttél bele utólag, az előzmények és a lényegi rész figyelembe vétele nélkül, te rugózol egy kifejezésen, ráadásul általánosságban kellene bizonyítanod, mivel én általánosságban írtam, ha tanultál matematikát, tudhatnád, hogy egy szabály bizonyításához minden lehetőséget le kell fedni. Azt írtam, az "okostelefonok böngészőiben nem futnak", tehát általában nem, az, hogy van olyan reklám és van olyan böngésző amiben igen, az nem bizonyítja általánosságban a tételt, ellenben, ha azt állítod, hogy futnak, akkor nem elég egy-két link, nyilvánvalóan egy releváns részükről kellene ezt bizonyítani, sok reklámmal és sok típuson sok böngészővel tesztelve.
    Ha Te linkelsz egyet ami fut, míg én mondjuk egy másikat ami nem, ott vagyunk, ahol a part szakad.
    Saját tapasztalatomra alapozva magyar flashreklám, magyar szolgáltató, magyar böngészős telefonján nem fut, /Nokia 6120C; T-Mobile[hu]; legújabb SW a Nokiától töltve, Opera alapú szolgáltatói böngésző/ tehát most Te állítod, hogy én megalapozatlanul mondok bármit. Ki vádolja hazugsággal akkor a másikat?
    Az általad linkelt videón egyébként semmilyen bannert nem látok, azt meg sehol nem állítottam, hogy nem játszik le flasht a telefon, a reklámbannerekről beszéltem végig.
    Ezt az oldalt először meg sem tudta teljesen nyitni például, majd a banner helyén jól láthatóan egy gomb jelenik meg a lejátszáshoz. [link]
    Itt a képernyőmentésen világosan látszik, hogy melyik bannerről van szó, amit a FF mivel az Adblockban nincs tiltva természetesen megjelenít. Most akkor ki hazudott? :F
    A banner Nálad PC-n biztosan megjelenik, a telefonon nem tudom, mivel teljesen más a készülék, de kíváncsi lennék rá, hogy alapból azonnal megjelenik-e , mivel végig erről volt szó. Kattintás után sem nyitja meg a 6120, de ez nem is csoda mivel GPRS kapcsolatom van csak, az oldal maga meg már megtöltötte a memóriát nagyjából és a lapon történő nyitást választottam.

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

  • bambano

    titán

    válasz #06658560 #71 üzenetére

    Arról volt szó, hogy engem ijesztgetnek, nem arról, hogy én ijesztgetek :)

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Új hozzászólás Aktív témák