Új hozzászólás Aktív témák

  • daczkó

    aktív tag

    válasz arnyekxxx #47 üzenetére

    Fizetési hajlandóságról van szó, de ez ne is zavarjon. Kis infó a világválságról

    "...A jelenlegi hitelválság buborékát a bankok okozták. Tulajdonképpen ingatlanbuborékról van szó, ami röviden szólva úgy alakult ki, hogy a bankok nagyon könnyen és olcsón adtak jelzálog alapú hitelt ingatlanvásárlásra majdnem mindenkinek. Ez oda vezetett, hogy az ingatlanárak évek során észbontó magasságokba értek és egyre többen hitelből vásároltak drága házat maguknak. ..."

    "... Mindenki vásárolta a biztosnak vélt és ingatlanfedezettel rendelkező értékpapírokat a befektetési bankokon keresztül. A baj csak akkor kezdődött, amikor egyesek felismerték, hogy az ingatlanok árai már nagyon magasak, és nem nőhetnek tovább. Az amerikai piacon az ingatlanok ára 2006-ban tetőzött, és 2008-ra egyes helyeken már 10-20%-os esést jegyeztek. ..."

    ".... Ebből a felismerésből nemcsak nem vásároltak több ilyen értékpapírt, de kezdték eladni is őket. Ezzel párhuzamosan az ingatlanok ára esni kezdett, és olyan helyzetek álltak elő, amikor az ingatlan értéke már nem fedezte a hitelt. Ilyenkor a hitelezett egyén azt mondta magában: „A hitelem mértéke nagyobb mint a házam értéke. Többet nem fizetek törlesztőrészletet, inkább vegye el a bank a házat....."

    "....A bank pedig elvette – és elárverezte, hogy a pénzét visszakapja. Csakhogy egyre többen kezdtek így gondolkozni, és a bankok egyre több házat voltak kénytelenek elárverezni – rengeteg eladó ház jelent meg a piacon. Ez pedig tovabb nyomta le az árakat, ami még több elárverezést okozott....."

    Mintha ez eléggé szociális alapon terjedő dolog lett volna, nem? Egy felismerte a többi pedig követte. Azaz, ha közeli 10 ismerősödből 8 felvett hitelt, de ebből már 7 bedőlt / nem fizet tovább, akkor te felejtsd el a hitelt, vagy legalábbis a "kedvező" feltételeket, mert a közeli barátaid eléggé leírnak téged is, ha akarod, ha nem.

    [ Szerkesztve ]

    /ignore wwenigma

Új hozzászólás Aktív témák