Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz dajkopali #37 üzenetére

    mondd meg konkrétan, abban a hsz-ben, amire válaszoltál, milyen kifogásolható állítások voltak?
    segítek, én két állítást láttam benne:
    1. a gmo engedélyezése tagállami hatáskör, nem eu. Ebben tud B.Zs. vitatkozni? aligha.
    2. Crystalheart szerint a gmo-t gazdasági okokból kell tiltani. Ezzel se nagyon tud egy biológiai központ vezetője vitatkozni, mert nem gazdasági szakember.

    Ha azt állították volna, hogy a gmo biológiai kárt okoz, azzal vitatkozhatna egy ilyen szakember.
    úgyhogy most bezsákoltál egy epic failt.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • wednesday

    őstag

    válasz dajkopali #37 üzenetére

    Inkább hagyni kéne az egész GMO-t a vérbe.
    Illetve a kereskedelmi, piaci részét jegelni kéne. A kutatással nincs bajom, ismeretekre szükség van.

    Nemrég olvastam egy cikket, hogy GMO-s kukorica már nem biztos, hogy véd a kártevők ellen. [link]

    Hát igen ilyen az evolúció. Mivel a hernyók nagy része elpusztult a génmódosított kukoricától így csak az ellenállóbb példányok maradtak életben és az utódaik tovább örökítették az ellenálló géneket. :D
    Így egy idő elteltével ugyan ott vagyunk, ahol a part szakad.

    Azért kéne óvatosnak lenni, mert az emberiség sosem fogja feltalálni a "csodaszert" (ezt mindenre értem). Erről le kell mondani, mert ilyen nem létezik.Mindennek megvan az ára és azt egyszer meg kell fizetni, nincs olyan, hogy könnyű út. Ha feltalálunk valamit, amivel megoldunk egy problémát egy másik lesz majd helyette. Erről oldalakat lehetne írni....

    Az ember évezredes történelme alatt erre számos példa van. Ólomkatonák, mérgező festékek vagy például vegyük a radioaktív sugárzást, mikor még nem tudták, hogy nagyon káros az élő szervezetekre. Egy csomó terméket piacra dobtak amibe radium volt, pl: radiumos fogkrém. Mert ami így energiát sugároz, az biztos egészséges lehet. :U

Új hozzászólás Aktív témák