Új hozzászólás Aktív témák

  • Ákinard

    aktív tag

    Beleolvastam pár hozzászólásba, és meglepő, hogy itt is mennyien szinte csak végletekben tudnak gondolkodni. Az iroda: fujjrossz-mindenkizavar vs. otthon HO: 3 gyerek ordít, mesét néz, enni-inni-pisilni akar, anya főzmostakarítporszívóz.
    Az nem is opció, hogy otthon csend van és nyugi? :D

    Nálunk 2016-tól van HO, eleinte heti 1x majd később heti 2x. Erre jött rá a Covid a teljes HO-val, majd a visszatérések hol több hol kevesebb HO-val. Végül abba a kivételes helyzetbe kerültem, hogy (mivel olyan átrendeződések voltak, hogy több dolgozó lett a szervezetemnél, mint asztal*) állandóan HO-ban vagyok végül. (*és a váltott bejárás sem megoldás, mert van pár ember, akit mindig bent szeretne látni a főnök, okkal...)

    Személy szerint sokkal hatékonyabb vagyok otthon. Nem kell BKV-zni (igaz ez most már csak fél óra lenne kb.), saját közegemben vagyok (egyedül, egy cica lakik velem, de ő hol itt-hol ott alszik), magam zenéjét hallgatom, ha akarom, ha nem, akkor teljes kussban csinálom a feladataimat. Emellett, ha sok a munka, akkor nem állok fel 16-kor, hanem csinálom, hisz a magam munkáját csinálom meg. Ha kevesebb, akkor pedig szintén a saját közegemben vagyok.
    Az irodában korábban egy 46 fős, egylégterű irodában ültem, mindig jött valaki, hozzámszólt, megzavart, kérdezett valamit, megyünk kávézni-enni-inni-boltba-ideoda, jajj gyors "tájékoztatás figyeljodateis" (közöm sem volt hozzá). Később egy 3 fős helyre kerültem át (elsőként), ott pedig 2 kihaénnem került mellém, akinek alap hogy reggel felcsattintja valamelyik nyomorék rádiót, bömböl egész nap, telefon-csacsogás-nevetgélés-lássaazegészépületmilyenjólelvagyunk. Kértem szépen, csúnyán, tettlegesen (kikapcsolva) hogy hanyagoljuk a rádiózást, itt munka zajlik, persze szájhúzás, caffogás, másnap ugyanez, valszeg akkor már nem zavar a bömbölő zene. Csak hát én 2x annyit voltam HO-n, ők meg ketten bejártak (jobb, ha rájuk lát a főnök), szépen ezt alakították ki maguknak, és engem látnak "vendégként" a kétfős szeánszukban...

    Közben én ügyfelekkel egyeztetek, (jó fényt vet a vállalatra amikor a retro rádió üvölt bele a mondandómba nem?) irányítókkal-külső szolgálatokkal egyeztetek, operatívan irányítok ha havaria helyzetek adódnak. A háttérben meg kacarászás és ZámbóJimmy...

    Otthon pedig: csend és nyugalom. Igen, néha jön a parkfenntartó a csörgő fűnyírótraktorral, és egy 10 emeletes panelben mindig van, aki felújít, bont-falat vág, sőt a cica is nyávog alkalmanként, amikor kiürül a tányérja. Ennek ellenére is sokkal hatékonyabban lehet otthon dolgozni.

    Hogy negatívat is mondjak: téli időszakban hiányzik a napi mozgás. De ez a lustaságom eredménye. Tavasztól-őszig nincs gond, mert alig várom, hogy végre mehessek...

    Szerk.:
    Annyi még, hogy nálunk is vicces volt a szitu: a teljes HO alatt és után állandóan jöttek a hírlevelek, hogy mindenkinek köszönik a komoly helytállást, és hogy ebben a rendkívüli helyzetben, HO-val is tökéletesen ment minden, sőt, összességében mindenki hatékonyabbnak ítélte az így elvégzett munkát. (Utána volt kérdőívezés.)
    ....majd az első lehetséges alkalommal, az enyhítések kezdetén máris vissza lett véve a HO lehetősége az átlagpolgártól, legalábbis a mennyiségét tekintve... Még úgy is, hogy irodában, ha nem egyedül vagy, üljél maszkban, (46 fős iroda, egy légtérben, mondom.) és persze #vigyázzunkegymásra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák