Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    "Otthon kevesen hallgatnak már rádiót direktben erre alkalmas készülékről."

    Ezt nem tudom honnan vetted, de szerintem igen is sokan hallgatnak még "sima" rádiót.
    A legtöbb autóba még mindig FM rádió van, a hordozható rádiók és a HIFI-k jó része is még mindig FM. A munkások az építkezéseken is analóg adókat hallgatnak. Ha nézel egy egyszerű webáruházat ahol rádiókat árulnak számold össze mennyi belőle ami DAB és mennyi ami FM. Kb 10-90% az arány az FM javára. Pl. Tesco-ba, Auchanba szerintem DAB rádiót még kapni sem lehet.
    A TV átállítása digitális műsorszórásra is probléma volt, nem hogy a rádiók átállítása. Egyszerűen nincsenek idehaza DAB vevő berendezések. Arról nem is beszélve, hogy míg egy AM/FM rádiót 1-2 ezer forintból Te is össze tudsz dobni házilag addig egy DAB rádió ennek többszöröse.

    " A DAB előnye még, hogy sokkal kevésbé érzékeny a földrajzi akadályokra"
    Erről pedig egyáltalán nem vagyok meggyőződve. A digitális TV is szarabb mint az analóg. Lehet a jelszint magasabb ugyanazon helyen, csak míg rossz vétel esetén az analóg sugárzásnál kicsit szemcsés volt a kép digitálisnál már akad és szétesik, egyszerűen élvezhetetlen. Lehet maga a kép szép (nem szemcsés), de nem folyamatos, akadozik, így meg pl. egy F1 közvetítést nézni pfff. :(

Új hozzászólás Aktív témák