Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PHenis

    senior tag

    válasz DMG #52 üzenetére

    "Attól mert rezeg még hangot nem fog kiadni" De.

    [ Szerkesztve ]

  • gyulank

    addikt

    válasz DMG #52 üzenetére

    Aztán a hangszálak, a trombita, a gitár, furulya, síp, szájharmonika, suhanó faág közül mik tágulnak?
    Vagy ha száll egy pofon a szélben?
    Amúgy a tágulást is meg lehetne oldani, mondjuk lufi hangszóróval. Mondjuk lenne egy kisebb térfogatú gumi tér aminek a térfogata változik, és így tol hol többet hol kevesebbet a lufiba. A lufi amint teheti visszanyomja a levegőt, és a kis gumi tér is úgy lenne kialakítva, hogy próbálja újra felvenni az alakját.

    Valaki aggódott, hogy lerepül. Amire 3W-ot írnak abba lehet 0,3W-os hangszóró is. Nemigen ugrik le ettől, és az asztallal se rezonálhatna annyira, hogy észrevehetően rosszabb legyen mint amilyen rossz lehet lebegve, meg rezonálhat maga a gömb is. Ez csak nehezebb hanszórónál számíthatna szerintem az asztalon.

    Én is arra gondoltam, hogy elektromágnessel lebegtetett, mert talán könnyebb lehetne, de így viszont áramszünet esetén is lebeg éjjel a sötétben, és nem fogyaszt ezért semmit.
    Gondolom, azért sem csinálnak ilyen fém lebegtetős rezgetős hangszórót, mert sokkal több energiát használ el, mintha csak egy lebegő tekercset kell mozgatni.

    Az meg, hogy ez milyen erőforrás pazarlás, az, de mi nem az? A gyilkolászó bombázó, környezetszennyezők mennyi pénzt és energiát, és nyersanyagot használnak arra, hogy fegyvert gyártsanak, öljenek, romboljanak, fertőzzenek, hogy utána megint felépítsék a ledöntött házakat, kórházakat, legyen egészségügy. Vagy mikor bezúzzák, elégetik a hamis, de a névtelennél nem rosszabb cuccokat, cipőket, ruhákat. Mennyi pazarlás alapból működésképtelen indukciós lámpát csinálni... És a jós, a műanyag piramis, az aurafotózás? Azt se tudom, honnan jönnek. Nem találtam aurafotózási tanfolyamot. Honnan tudjam, hogy szakember elemez ki?! :D

    [ Szerkesztve ]

    ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

Új hozzászólás Aktív témák