Aktív témák

  • mogyesz

    aktív tag

    válasz monosz #12350 üzenetére

    Nem, nem az utolsót, kb. az elején/közepén lehettem a készletnek, szerdán rendeltem, csütörtökön jött.

    Így ~ 2 nap után:

    találtam 2 db észrevételt:

    1. a leves állító/drip ide-oda tekergetéssel a tömítő gyűrűjét szépen bekeni lötyivel, így a szilikon az eredeti tartó funkcióját kevésbé látja el: a levest bent tartja, de az állítás a kenésnek köszönhetően könnyűvé válik. Megoldás (ha zavar): a leszorító kupak leteker, cső+kupak megtöröl, visszarak. Igazából nem nagy meló...
    Elvileg a szilikon lehetne passzosabb is, de akkor mondjuk töltéskor a levegőt nem tudná kiengedni, csak a kazán felé, ami nem lenne szerencsés. Valamint lehet túl nagy lenne a vákuum. Úgyhogy végső soron ez nem hiba, csak észrevétel...

    2. az 510 csatinál az akku felől a kondenz lecsapódik. Ezt kb. 1-2x/nap érdemes kitakarítani. Egyébként nézegetni nem kell, észre lehet venni, gyengül a kontakt, csökken a TH :-) Ez mecha esetén akku merültség is lehet, de behelyezett töltött akkuval is gyengébb, mint kellene - kondenz töröl, örül :-)

    Viszont legközelebb már csak 6-os levest veszek, a 12 ebben továbbra is kikészít. 3,8-3,9-re merült akkunál már ok :-) A K v2-ben LR tekeréssel lehet hasonló TH-t elérni... Szerintem a kerámia betét lehet a "ludas".

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák