Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Viktor0610 #100 üzenetére

    Nagyobb felbontású kijelző=Nagyobb ram

    kiváncsi lennék hogy pl a Samsung Galaxy s6 mit kezdene 512mb rammal.

  • Viktor0610

    MODERÁTOR

    válasz aprokaroka87 #101 üzenetére

    Én 2 giga memóriánál többet nem igazán tartok szükségesnek. Bár most egy G4-et használok (céges teló), saját használatra 2 GB RAM-mal szerelt készüléket vásároltam legutoljára, ennél többet nem valószínű, hogy keresnék egy készülékben. :)

    Az S6 pedig pont nem jó példa, mert rosszul optimalizált a rendszer és a 3 giga memóriát is "megeszi". :P

    Samsung Galaxy A54

  • válasz Viktor0610 #102 üzenetére

    egyenlőre elég
    amúgy lehet rosszul tudom,de a gpu "ramja" nem a központi Ram-ot használja?

  • válasz Viktor0610 #100 üzenetére

    Optimalizációról annyit, hogy gugli tréén megnéztem egy appot amit én BlackBerry-n használok nyugodtan mondhatom 1 éve, a friss verzió februári, nekem is az van fent és olvastam a kommenteket. Nagyobb része hibákról szólt, olyan hibákról amikkel én ezen a különc kis BB-n nem találkoztam. Érdekes nem? Portolt progit futtatok hiba nélkül, más meg olyan hibákról számol be a vélemények között amik nálam fel sem merültek.

  • válasz haddent #99 üzenetére

    Te magad is csinálod...
    Jó, túloztam, hogy 4.4 előtt, de igazából mindegy is, JIT-nek is megvolt a maga haszna. Kevés helyet foglalt (RAMban is), gyorsabban települt.
    Surface még rémlik? Milyen nehéz volt letolni a nép torkán, hogy a 32-es az nem is 32, de még csak 16 sem. És azért az is barokkos túlzás, hogy a 32-64 a normális. Ma a középkategória 8GB-os. A zavaróan akadozó telefonok pedig még ennél is lejjebb keresendőek.

    A többi témában is közeledik az álláspontunk, ami megnyugtat. A VM valóban szívás, de szükséges rossz. A .NET-es CLR is az. A C++ nem .NET-ben van, hanem van Visual C++. C++-ban lehet programozni Androidra (NDK) is, és akkor kisebb az overhead.

    Badarság lenne azonban feltételezni, hogy az Android mindent hagyna a memóriában futni, mint egy hörcsög. Viszont van erre lehetősége, ami szerintem nem hátrány. Sokkal inkább az, hogy ezzel csúnyán visszaélnek.
    Így igen, attól butább a többi, hogy itt van többféle opció. Tehát nem lehet szimplább, algoritmus dönti el, hogy mi repül, mi marad. Az N9-en a Maemo tényleg mindig mindent futtatott. :)

    Számomra a lehetőségek tárháza nyújtja a "megfelelő"-t, "modern" életérzést. Nem az appok milyensége döntő ebből a szempontból, még ha elméletben az elmúlt időkben igazad is lehet, hogy egy mobil (hordozható) eszköz sokáig bírja, inkább ne futtasson semmit esztelenül. Én meg inkább megszabadulok a rosszul implementált programoktól, adott esetben inkább költök olyanra, ami jó is.
    Gyakorlatban viszont nem látom, hogy bármely más telefon kiemelkedően jobban bírná a napi gyűrődést, és mikrolaggok is mindenhol előfordulnak.
    De szerintem zárhatjuk a témát, amúgy sem cél a meggyőzés, inkább csak elméleti kérdéseket vetett fel...onnan indulva, hogy a Samsung Knox-os telefonok kapnak security update-et szolgáltató vagy ROM build nélkül. Így frissítették a SwiftKey-t is, amikor gáz volt vele.

    Tegnap még működött...

  • nubreed

    veterán

    válasz Воланд #85 üzenetére

    Még az a szerencse hogy mobilon nem szoktam videozni, böngészőben biztos nem. Maximum a youtube appot használom nagyritkán.

    We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

  • DaveJr

    őstag

    válasz atike #80 üzenetére

    Nexusokon azért nem akad a Droid mert a Google egy adott hardver kiépítésre optimalizálta az OSt. De pl. egy régebbi Nexuson bizony voltak gondok az elején az új verziókkal pl lassulás. Szóval megint ugyanott vagyunk.
    Ha Google egy kicsit többet foglalkozna azzal, hogy már a gyártók részére kiadott forrás is megfelelően lenne optimalizálva nem kéne annyit várni egy-egy gyártói frissítésre. Sok esetben az volt az érzésem, hogy Gugli megcsinálta az újabb Androidot, oké jól működik a legújabb Nexuson adjuk ki. A többit meg majd megoldják a többiek....vagy nem...
    Túl erőltetettnek találom ezt a minden évben egy új "fő" verzió. Elég lenne egy 1.5-2 éves ciklus. A köztes időben pedig attól még lehetne kisebb frissítéseket eszközölni ami akár közvetlenül Play-ből letölthetőek lennének. Apple-nél működik az évenkénti mert ott 10nél nem több hardver kiépítésre kell dolgozniuk.
    WP nem vált olyan gyakran fő verziót, mint a többi, de mindig jönnek olyan frissítések amikkel tudják fejleszteni a rendszert, javítások és új funkciók akár.
    Biztos elfogult vagyuk, nem tagadom, de személy szerint az MS politikája tetszik a legjobban. Ezért is váltottam Droidról.

    lionhearted Ezek szerint nem sokat használtál még WP8-ast. A váltó animációk sok helyen "3D"-sek. Androidon is az alap képernyővel csak 2D-ben mozgatja a 2D-s ikonokat és az alkalmazás listát.
    Emellett a WP-ben már a négyzetek akár dinamikusan frissülhetnek, állandóan változik a megjelenített tartalom, plusz az átlátszóság is igényel erőforrást.

    aprokaroka87 Igen az appok alá is kell a ram. Sőt nagyon sok esetben a fejlesztő a ludas, hogy zabálja a ramot az app. De talán erre kéne egy minőség politika a Google részéről, hogy nem enged ki rosszul megírt/működő app-okat a Playre. De sajnos tudjuk, hogy a statisztikák fontosabbak.

    [ Szerkesztve ]

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • Polllen

    nagyúr

    válasz DaveJr #107 üzenetére

    "A többit meg majd megoldják a többiek..."

    Ez volt mindig is a lényege az androidnak. Ha egy nem nexuson nem jó a rendszer, akkor annak gyártójánál kell reklamálni.

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • munnergep

    senior tag

    válasz lionhearted #78 üzenetére

    Nekem nem áll meg, viszont akkorát laggzik ettől a chrome, hogy ez is aztán nagyon user experience...

    "I like big fat men like you. When they fall they make more noise. And sometimes they don't get up."

  • válasz Polllen #108 üzenetére

    A többinél is ez van, csak ott megoldották, hogy egyetlen gyártó legyen. Amíg volt WP-s HTC, annak a supportja sem volt hasonlítható a Lumiához.

    Egyébként hogyan várjátok el, hogy a gyártó tartsa security fixszel naprakészen, amikor a Google/OHA sem teszi meg. Van mondjuk most KitKat sec update? Ha elvárunk egy 2 éves biztonsági frissítést, akkor még arra is kéne lennie.
    Egységes frissítés a kuglitól?! Aha. Szóval egy 3. fél is férjen hozzá a telefonhoz (papíron is, tudjuk, hogy amúgy is), és tegyen fel olyan frissítéseket (amiket amúgy meg sem csinál most), amitől esetleg elhasal az egész, mert közben meg lett variálva a gyártó által. Ki vállal érte felelősséget?

    Gondolom a kuglinak a felsoroltak egyike sem jutott még eszébe, szóval ajánlom, hogy jelentkezzetek, jó a fizu. Addig meg örüljetek, hogy rátaláltatok a Kánaánra, és élvezzétek a zárt rendszer előnyeit szépségeit, az egyen telefonokkal.

    @munnergep: Van lehetőséged. Jobb vassal ez változhat, ha előre kiirtod, akkor nem. Vagy ha a sok flash szutyoktól megakad a desktop böngésző, akkor is az OS a rossz?

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap még működött...

  • atike

    nagyúr

    válasz DaveJr #107 üzenetére

    ....hogy hol vagy? :DDD

    Nexus 4-től régebbi Nexust elég butaság lenne manapság venni. És a Nexus 4 nem akad.... :U

  • haddent

    addikt

    válasz lionhearted #110 üzenetére

    [ Kitöröltem egy jó hosszú szöveget, érd be annyival, hogy van személyes tapasztalatom, több időpontból, több csúcskészülékkel. ]

    Én nem várok el semmit, te ne várd el hogy ilyen biztonsági és egyéb frissítési "rendszer" (-nek csúfolt valami) mellett ez egy valós, komoly alternatíva legyen egy Blackberry, iPhone és Win mellett.

    A zárt rendszer előnyei és szépségei ahogy mondod léteznek és valósak, értelmesnek tűnsz és talán otthon is vagy a témában gondolom tisztában vagy velük, de úgyis letagadod mert neked nem az kell ;]
    Természetesen vannak hátrányok, ez vitathatatlan. De akkor elmondom én mire és hogy használom a telefont: nincs sem noteszfüzetem, sem fényképalbumom, és a számítógépemen sem tárolok semmit. Bármi bárhol bármikor elveszik összetörik kiég ellopják baja van, pont nem érdekel, amint van pénz újra semmi para nincs veszteség, felhúzom újból a szűz linuxot a pc -re és ott vagyok mint most, nem hátrébb.
    Ha "hekkelgetni" meg szórakozni akarok hogy cseszegetek valamit hogy lécci már működj meg legyél jobb meg na érted.. érdekel a téma, akkor ott a gép, azzal el vagyok, ott programozok is, azon tanulok is.

    Ebből adódik, hogy kell egy nyomorult készülék ami bomba betonbiztos, és olyan mentési rendszere van mint feljebb írtam: automatikus mindent ment és bármi van csak kell egy új és a kezemben van megint minden. Mire használom? Képek tárolására, fotózásra, telefonálásra, rengeteg netezésre(youtube, chat, zene stream stb..), térkép/gps nézésre éééss ennyi. Játékból kinőttem 4-5" -on, böncsmárkokra szarok (bár helytáll hősiesen), és boldogan tengetem napjaimat, önfeledten. Nagyon sajnálom, de ez androidnál eddig még soha nem sikerült, nekem. Igényem és elvárásom pontosan annyi és az amit az előbb felsoroltam, nem több, és nem hat meg ha ennél többet tud, ha viszont ezt nem tudja biztosan netán többször hibázik ugyanabban az úgy fel tudja nyomni az agyvizem hogy ne tudd meg :))

    Hogy rosszat is mondjak róla, mert gondolom kitaláltad melyik készülék (énTelefon): a zártsággal nincs bajom egy szívfájdalmam van de az idegölő és komoly: van az a fránya tetű program ami nélkül nem lehet rátölteni semmit: iTunes. Ez is "oké", de nincs linuxra. Ez kib***za a biztosítékot sokszor, de ez egy hiba, bármekkora is, és van virtualbox (inkább itt a pc -én legyen mint a telón :P ;] ), benne a kis winfos, rajta a kis átyúnsz és úgy megy köszönni szépen, tim kukk kapitány meg megtehet egy szívességet amiért nincs linuxra :DDD

  • Polllen

    nagyúr

    válasz lionhearted #110 üzenetére

    Gondolom nekem csak az első bekezdést szántad. :P

    Ettől függetlenül azt gondolom, ha a gyártó belepiszkál a gyári rom-ba, onnantól kezdve neki kell megoldania a szoftvertámogatást, nem a google-nek. A google kiad egy frissítést, a gyártó meg implementálja ahogy tudja az átdolgozott vackára.

    Minden ilyen eszköznek és programnak kell(ene) egy hivatalos támogatási idő. Azon belül jogosan várom el, hogy a biztonsági hibákat javítsák ki. A google az összes még támogatott stock rendszerére ki kell adja a fixet. A gyártónak meg ezt tovább kell tolnia az eszközeire, amit még támogatnia kell.

    Az időn túl meg nem nagyon lehet elvárásom, mert tudom miért fizettem. Ha kiadják jó, ha nem így jártam.

    És jelenleg pont ez az egyik ok, hogy nincs android-s telefonom, mert nincs hivatalos támogatási idő. Vagy jön frissítés vagy nem, majd "meglátjuk". Nem túl profi megoldás.

    [ Szerkesztve ]

    "Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

  • DaveJr

    őstag

    válasz atike #111 üzenetére

    Mert olyan nincs, hogy valaki régebbi Nexust vett még a 4es megjelenése előtt mi? :W
    Ezek szerint ő is buta, hogy nem várt a 4es megjelenéséig..... :W :W

    Vagy vegyen újabbat, hogy rendesen menjen az Android? Szóval mégis csak van gond a régebbi Nexusokon...

    [ Szerkesztve ]

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • válasz haddent #112 üzenetére

    Ezért emelem ki mindig a KNOX-ot. Jól kitalált rendszer, saját (biztonsági) frissítési megoldással, így kimerem mondani (mint ahogy az NSA és a DISA), hogy valós alternatívája lehet akár a BlackBerrynek is. Ezt az "androidról" nem mondhatjuk el, mivel olyan kvázi nincs, rootolható, nem ellenőrzött appokat lehet felteni, és stb. KNOX mellett ilyen nincs, titkosított sandbox, még jobban ellenőrzött appok, és központilag (vállalat) ellenőrizhető, menedzselhető. És mindemellett lehet egy személyes részed is, amire a cég nem lát rá.
    Persze ez a féle szabadság így sérül, hiába android. De nem is célom ezt túrni, vannak még lehetőségeim így is.

    Mint kitalálhattad, linux van a gépemen is. Épp most gondolkoztam, hogy májusban költöztettem SSD-re az asztalimat is, azon még dualboot volt. Azóta sem kellett a win persze. Na bumm. Nem is nagyon érek rá hekkelgetni, nem dolgozom rajta, a szórakozásomat pedig kielégíti. Gyorsabb, kényelmesebb (főleg egy rendes testreszabás után), olcsóbb. Még így sem gondolom, hogy kiválthatná minden esetben, de nálam ki tudta.

    A(z általam) stabilnak ítélt PC mellé is stabil telefont akartam, hasonló célokból. Ezért választottam flagship samut. Az általad is mondott dolgok mind tárolhatóak a felhőben (backup). Képekre van ezerféle megoldás, kugli, DB, Tresorit (hogy magyar is legyen közte). Noteszre is, S Memo samunál tárolható, Keep a kuglinál, Evernote saját magánál...stb. Térkép... na jó nem sütök el iMaps poént...Here is van. Akármilyen random net appból is droidon van a legtöbb, és a nagyja úgy is kuglitól jön.
    Sőt, nemrég vettem észre, hogy a Samu is backupol, default auto-n.. (Phone logs, SMS, MMS, Wallpaper, email appban priority sender és spamfilter, spamfilter az SMSben, hívás elutasítás lista), egy rakat másik pedig a guglinál összpontosul. Ez mondjuk több hely, mint az ájkláud önmagában. :)
    Hogy miben hibázik, miben nem: ez nyilván felhasználás függő, és azt sem mondom, hogy mindig tökéletes mindegyik. Örülök, hogy megtaláltad a neked valót, én is hasonlóképpen érzem magam. Tehát egyikünk sem választott rosszul.

    Érdekességképp
    Igen, a VM overhead, vita nincs. Segít viszont a biztonságosabb futáshoz is, gyári sandbox. :) Csak tudod látnám azt, hogy emiatt bármely más telefon pl megy 1 hétig...
    Nem internetTelefon a becses neve?

    @Polllen: Egyrészt egyetértünk, a gyártó felelőssége. De a fejlesztőnek kell az ő hibáit javítani. Ők viszont régebbi verziók, akár 2 évesre, sem adnak visszamenőleg backportolt javítást. Érthető ez is, viszont akkor a gyártó dolga. Így is sok esetben érkezik egyazon android verzióra különböző build, nem zárható ki, hogy adott esetben ezt a backportot a gyártó elvégzi, de android verziószám ugrás nélkül. Ne feledjük, az Android verziószámok, és javítások Nexusra érkeznek, ami ott hiba, lehet hogy máshol elő sem jön. Attól, hogy valamin pl nincs 4.4.4, csak 4.4.2, lehetséges, hogy minden biztonsági hibajavítás el van benne végezve, amit pl a 4.4.4 heartbleed fix adott. Csak nincs újraforgatva az egész a friss alapból, mert felesleges pl egy nexus kamerafix egy full random másik telefonon.

    Tegnap még működött...

  • atike

    nagyúr

    válasz DaveJr #114 üzenetére

    ....régen ha vettél egy akkori Nexust akkor nem akadt rajta az akkori droid. Ma nem fogsz régi Nexust venni - miért is tennéd...? :U

    A régieket ameddig frissítették nem volt gond velünk. Nexus 6 kivételével mind volt a környezetemben...

    Vetítsük át másra... Most nem fogsz iPhone 2G-t venni, vagy ha igen, akkor nem fog érdekelni az, hogy nem a legújabb iOS fut rajta. Vagy tévednék?

    Miért vered a fejed a falba?

  • haddent

    addikt

    válasz lionhearted #115 üzenetére

    Te tényleg hiszel az NSA -nak? ott hazudnak és manipulálnak ahol tudnak. Ha támogatják akkor meg 100% hogy van backdoorjuk. Na nincs illuzióm hogy máshova nincs, de itt aztán akkor paradicsom van.
    Nem az appok hiányával van a gond, nem is volt, megtaláltam a nekem valót ott is, sőt általában a gyári mindkét oldalon bőven megteszi nekem. Tényleg úgy vagyok power user hogy közben minimál elvárások, nem gyerekszobám volt hanem régi szar gépem már 5 évesen volt min eddződni még, hogy ne legyen kényelmes :DDD A backupból ami valóban úgy ment hogy mindent, az úgy csinálja, hogy snapshotol azt konkrétan a "képfájlokat" elkezdi feltölteni na most ez nem kicsi és az igazán, úgy igazán tökös legény a gáton megoldások rootot igényelnek. Gyárilag hogy azóta van-e értelmes megoldás (mert ez elképzelhető), azt nem tudom, de akkor azt felejteni el, hogy más gyártóra átpártolni, sőt én nem vagyok meggyőzve hogy hibátlanul átviszi saját márkán belül másik verzióra (újabbra) másik készülékre (esetleg még füszerezzük meg egy exynos -> snapi / mtk váltással a szemétség kedvéért :DDD )

    Hát 1 hétig nem megy, de Xperia Z2 -ről visszaváltás i6 -ra úgy érzésre max. 1/4 akksiidő vesztés lett, ami ha belegondolsz nem rossz, Z2 3200mAh. De egyre több magos újabb jobb, 2x4 mag (4 alacsony fogyi gyógyó mag, 4 atomfizikus) stb.. megoldások születnek, az Apple meg mojol a saját háza tájékán és az ios alá szövögeti a hardvert is. Ezzel csak arra akarok kilyukadni, hogy hardveres előnyből lazán be is lehet akár hozni az overheadet szerintem, főleg ha közben majd' 1 év eltelik.
    Jó, figyelj mindennek lehet pozitív jelentést adni, hogy direkt jó, hogy nem telibe a készüléken fut a legtöbb kód. Hát legalább kékhalál nincs egy segfault miatt, pedig milyen szexi lenne ;] Aztán közben meg látjuk mit ér az extra réteg biztonság.. De persze, átlag júzer ilyenekről max. akkor hall ha a félművelt gsm-es karcsi rá akar sózni valamit egy jólmegfogalmazott indokkal. Ettől függetlenül foglalkozási ártalom, nem kell nem kell köszönöm szépen :DDD (Illetve de, mint mondtam úgyis az lesz a vége, hogy majd ezután egy droid jön. Sőt egyből a "közepibe" csájníz Xiaomi ;] )
    Becses nevéről fogalmam sincs nem szenteltem neki túl nagy jelentőséget, olyan névvel, hogy alma nem hiszem hogy az "i" jelentésén sokat filóztak volna :C

    atike na supporttal kár volt érvelni, mert iphone 4s -ig bezárólag hátrafele minden megkapja az ios9 -et. Ha jól számolom a 4s az ios5 -el jött ki, és megkapja az ios9 -et. Azért az nem szarral gurigázás akkor sem. És az a poén, hogy a mai napig full funkcionális az iphone4 is, tudom mert van itthon 2 roncs. Lassú a kis csóri de húzza még a belét és nem térdel le az istenért sem.. Ezt próbálnám meg az egykorú, egykori Galaxy S -emmel, sőt az újabb volt és jóval erősebb. Na, csoporttársam 2 évvel ezelőt unta meg hogy konkrétan már használhatatlan a Galaxy S PLUS!
    Szóval a support összevetését szerintem hanyagoljuk, a Ti érdeketekben. Amúgy sem fair összehasonlítás, mert iphone -ból van kb 5 amit még használnak, androidból meg 50, egy gyártón belül. Mondjuk jó kérdés, hogy miért kell fosni egy gyártón és kategórián belül is a készülékeket, ezt lehetne latolgatni. Pl. Xperia Z2 megjelenéséhez képest 1, max 1.5 évvel később már a Z5 -re izgul mindenki. Hmmm. oké :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • válasz haddent #117 üzenetére

    Hiszek az NSA-nak, mert az Apple is amerikai, az MS is, tehát nekik törvényi kötelességük a backdoor. A Samunak nem. Ha NSA certje van, akkor legalább a lehető legjobb mértékben rajtuk kívül senki nem fér hozzá (egyébként a saját testületüknek/kormánynak ajánlják, ahhoz amúgy is hozzáférnek...) Míg erre máshol nincs ennyi sem. #fappening2015

    Én 3 sem voltam, amikor lett gépünk, szóval nem kell bemutatni. :D

    Képfájlokat? Android? iCloud talán megy más telefonnal? Nem értelek. Képfájlokat kb a CWM-ben tudsz csinálni, az meg távol áll bármiféle "gyáritól". Ha a kugli számít gyárinak, akkor neki nincs, csak az ADB-n keresztül (ezt használja ki pl a Helium is), azt sem mondhatjuk snapshotnak, de valóban lementi az alkalmazásadatokat, az apkt, rendszerappokat vagy akár a külső tárat is. Ez lássuk be, körülményes, egyes gyártóknál nincs is. Developer phone-okra persze ez is megteszi (elsősorban Nexus).

    Samunak van készülékváltó appja, akár almáról is, gondolom az is sokat segít. Van saját felhőbe mentő backupja (az akkor felsorolt lehetőségekkel), az appok mentéseit pedig a kugli szokta kezelni, persze csak ha a fejlesztő erre gondolt. Ha belépek egy friss telefonra Gugli accal még az alkalmazások is automatikusan települnek. Ilyen módon lényegtelen, hogy milyen vas van alatta. Nem annyira teljeskörű, mint egy iCloud mentés, de na, kicsivel is be kell érni. :)

    A becses neve pedig onnan jött, hogy anno az iMac és tsai korában az i az internetet jelölte.

    Tegnap még működött...

  • DaveJr

    őstag

    válasz atike #116 üzenetére

    Ne zavarjon, hogy végig arról volt szó, hogy már meglévő telefonra nem jön ki normálisan a frissítés vagy ha mégis az is rosszul optimalizált. Nem arról van szó hogy most mit veszek.
    Az a zavaró, hogy 100+-t kiadsz egy telefonért és 1 év múlva dobhatod majdnem ki a kukába...persze ha Android van rajta.

    Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

  • atike

    nagyúr

    Elbeszélünk egymás mellett, befejeztem. Nem a support miatt hoztam példát, és a mindenkori Nexusok nem 1 évig használható telefonok. Kb ezt próbáltam volna elmagyarázni. :) Az általam konkrétan felhozott Nexus 4 2012 októberi és még most is kapja a frissítéseket és minden szempontból vállalható telefon. Mondjuk újat már elég nehéz beszerezni az tény... :DDD Peace!

  • StrangeFight

    csendes tag

    Kérdésem a következő:

    Miért ne lehetne ezt a sebezhetőséget már a böngésző szintjén blokkolni? Tehát van-e olyan workaround, vagy böngészőbeállítás, vagy eleve olyan böngésző amiben le lehet minden media access-t blokkolni, így pl. a <video> / <audio> tag-et és a video tagok előnézeti képeit is?

    Pl: Firefox-ban van-e olyan beállítás az about:config -ban vagy Chrome://settings- ben, hogy egyáltalán ne is férjen hozzá a böngésző semmilyen video/audio kontenthez ? :W :C :O

    Illetve, ha nincs , akkor vajon meddig tart(ana) kihozni egy ilyet, vagy egy extensiont, addont vagy bármit ami megteszi nekünk és a másik 1 MILLIÁRD felhasználónak azt a szivességet, hogy nem enged SEMMILYEN HTML5 videót, MP3-at, MP4-et a brózerből lefutni és ezáltal minden idők legbrutálisabb rendszerszintű kritikus hibájával összekapcsolni. :W

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák