Új hozzászólás Aktív témák

  • shtml

    őstag

    Nekem egyre inkább úgy tűnik, nem lesz nagy durranás ez a DMFC, legalábbis a hírben említetthez hasonló paraméterekkel. A 20 óra már eleve nem a címben említett 24 óra, az eltérés felfelé számolva 20%, ami nem kevés.

    Feltételezem, hogy a 20 órát az átlagos, 10 wattos teljesítménnyel számolták, így a cella kapacitása egy töltéssel 200 Wh. Ez nem olyan egetrengető többlet pl. a nemrég itt is bemutatott Asus N20-as szubnotesz 86Wh-s kapacitásához. Tudom, ez még így is több mint kétszeres kapacitás, de én akkor is többet vártam a DMFC technológiától. Ráadásul ez is csak 2012-ben lesz kapható, addig pedig elterjedhetnek a gyorsan tölthető és igen nagy kapacitású újfajta akkumulátorok.

    Világos, hogy pl. kirándulásra egyszerűbb magunkkal vinni pár liter metanolt, de az ilyen nem túl tipikus alkalmaktól eltekintve úgy érzem, el fog olvadni a DMFC előnye, mire ténylegesen megjelenik a piacon és elterjed.

    A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Új hozzászólás Aktív témák