Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zola007

    veterán

    válasz nimfas #81121 üzenetére

    Én arra kérnék valakit, akinek már futott legalább 1 szezont as szemüvege, hogy méresse meg a használt szemüveget, hogy most is tudja-e.
    Nem az új szemüvegre vagyok kíváncsi, mert újonna az ezer Ft-os Lidl szemüveg is tudja az UV400-at.

    Nővéremnek szeretnék venni egyet, mert fényérzékeny a szeme, de tehetséges szemüvegtörésben, így nem jó biznisz évente egy Polaroid.

    Én sem hoznám fel újra a témát, azonban az UV-álló bevonat bomlik idővel és szűkül a szűrt tartomány.

    Az én dioptriás szemüvegemben a Hoya lencse darabja 30 ezer, a fényre sötétedő bevonat 15 ezer, de 3 év után már annak is csökkent a szűrőképessége és már csak 370 nanométerig szűrt a lencse szélén, pedig újonnan az is tudta és azért nem a 2e Ft-os kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

  • dugynok

    senior tag

    válasz nimfas #81121 üzenetére

    Én inkább veszek évente 3000Ft-ért új szemüveget, mint 20-25ezerért 8-10 évre. Egyrészt divatból is jobb (szerintem!) évente más kinézet illetve fájna a szívem, ha valami oknál fogva megsérülne/karcolódna a drága szemcsi... Másrészt bringázáshoz/motorozáshoz/autóvezetéshez más stílust használok, mint utcán sétáláshoz.

Új hozzászólás Aktív témák