Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz bambano #207 üzenetére

    "...nekem, mint szolgáltatónak, a gugli nem ügyfelem. a netflix se. mégis fejlesztenem kellene helyettük a hálózatot azért, hogy ők pénzt keressenek." Na ne. Ez így legfeljebb féligazság, de még az se. Ez demagógia. Nem csoda, hogy "nem értik meg", amit mindenhol mondasz, ugyanis nincs igazad. Merthogy közvetve ügyfeled a Google is, rajtam, az internetszolgáltatás-felhasználón keresztül, aki fizetek azért a csomagért, amit megrendelek tőled mint szolgáltatótól. Ha sokat akarok guglizni, youtube-ozni, online filmnézni... akkor olyan csomagot rendelek, ami ehhez alkalmas, annyiért, amennyiért neked, a szolgáltatónak rentábilis. Én fizetem meg a Google pénzkeresését, az internetszolgáltatás díjában. Olyan díjat szabsz meg nekem, hogy neked rentábilis legyen, de lehetőleg téged válasszalak, ne a konkurenciát. Hogy a szolgáltatók még ezen kívül, külön, "önbónuszként" közvetlenül is meg akarják sápolni a Google használatát, az csak (extraprofitra törő) üzleti törekvés, kár holmi elvekbe csomagolni. Én, mint felhasználó fizetem a hálózatfejlesztésedet, a Google pénzkeresetét - ergo a Google ingyenes szolgáltatásait is az internetszolgáltatási díjban fizetem meg. Ezen az üzleti modellen lehet változtatni, de az mellébeszélés, hogy te mint a szolgáltató a Google helyett fejleszted a hálózatot, ugyanis én mint felhasználó azt kifizetem neked a nekem megfelelő csomag megvásárlásával.

    Na látom, mások is ugrottak a demagógiára.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák