Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kwzatz

    őstag

    Az 1. évad fájdalmasan nagy gané volt, az írói csapat nem változott, hacsak valami nagy csoda nem történik, felejtős.

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • kwzatz

    őstag

    válasz FattyDove #3 üzenetére

    De ugyanazt néztem, a széteső narratívával, néhány kivételtől eltekintve gyenge színészi játékkal, a könyvekhez képest minden logikát nélkülöző, és később valószínűleg erősen visszaütő változtatásokkal, logikátlanságokkal, kínos jelenetekkel (a barlangos-csókos-Aard jeles jelenetnél szánalmasabbat ritkán látni) és néhány helyen megmosolyogtatóan rossz CGI-jal. Jah, azt láttam. Annyi jó sorozatot láttam az utóbbi pár évben, hogy fájdalmas volt ez közöttük, főleg így, hogy a könyveket és a játékokat szerettem.

    [ Szerkesztve ]

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • kwzatz

    őstag

    válasz FattyDove #5 üzenetére

    1. Nem az a gondom, hogy változtattak a könyvön, hanem az, hogy a változtatásnak lesz következménye, mert a cselekmény fontos elemei közül szartak néhányat telibe. Mivel te saját bevallásod szerint nem olvastad a könyveket, így ezzel vitatkozhatsz ugyan, csak sok értelme az ismeretek hiányában nincs. Még ehhez annyi, hogy a játékokban is rengeteg változtatás van (azzal együtt is, hogy alapvetően a könyvek után játszódik) a könyvhöz képest, mégsem volt vele problémám, mert logikus volt abban, ahogy a történetet felépítette. A sorozat nem.
    2. "hogy valami kicsit gagyi, ha mellé jó a történet" Itt a hangsúly a "ha mellé jó a történet" kijelentésen van... akkor én is sokkal könnyebben nézem el, bár így sem ez a legnagyobb problémám, csak megemlítettem, ha már negatívumokat sorolok fel.
    3. A színészi játék szerintem rengeteg szereplőnél volt gyenge, persze te ettől lehet, hogy te nem így gondolod, nincs ezzel probléma.
    Értem én, hogy valakinek tetszett, nekem szimplán meg rohadtul nem, ennyi. Túlragozni nem sok értelme van.

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • kwzatz

    őstag

    válasz pilóta #7 üzenetére

    Ha nem ismertem volna a könyveket/játékokat, nem tudom, hogyan értékeltem volna (bár a családban én ismertem egyedül és senkinek nem tetszett :D), így lehetett követni, ezzel nem volt problémám. Viszont érthető, hogy sokaknak ezzel is lehetett, főleg ha nem szoktak hozzá az ilyenfajta történetmeséléshez. Amúgy itt sem maga az időben csapongás volt a probléma, inkább az, hogy olyan érzésem volt, mintha bárminemű koncepció nélkül tennék, csak azért, mert látták másban, hogy az menő. :D
    Utána pár héttel megnéztem a Mr. Robotot, helyre is jött az egyensúly szerencsére, egy ilyen rosszul megírt sorozatot egy ennyire zseniális megírtnak kellett követnie.

    [ Szerkesztve ]

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

  • kwzatz

    őstag

    válasz FattyDove #10 üzenetére

    Rengeteg adaptációt láttam már, ami eltér az eredeti műtől, alapvetően nem szokott ezzel problémám lenni, külön tudom választani a kettőt. Gyakorlatilag abban a hozzászólásban írom, amire reagálsz, hogy a játék is sokban tér el, mégsem zavar. Ilyen görcsösen ne kapaszkodj abba a szalmabábba. :D

    Másképp mondom. Például a történet főgonoszát is úgy láttuk ábrázolva, amit kielégítően nem fognak tudni megmagyarázni. Lesz majd abból is kínos, erőltetett kikecmergés, az szinte biztos. Őszintén szólva az is felmerült bennem, hogy nem csak te, hanem a készítők sem olvasták végig a könyveket, ehhez megint rengeteget kellene spoilereznem, úgyhogy maradjunk ennyiben.
    Ahogy írtam, még 3-an látták rajtam kívül a családban, senkinek nem tetszett, pedig ők nem ismerték sem a könyveket, sem a játékokat. Ez az 1. évad önmagában van rettentő szarul írva, önmagában logikátlan több helyen is, még ha nem tekintek a könyvekre, akkor is.

    "Everything is high risk, if you are a pussy."

Új hozzászólás Aktív témák