Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guga

    Közösségépítő

    válasz Gergő_ #10 üzenetére

    Ezt nem lehet röviden leírni, de megpróbálom.
    Egyrészt önámításba nem eshetsz, mert mindenki nem hazudhat a szemedbe. Ha akad olyan ember, aki képmutató, álszent, és megjátsza magát előtted, úgy tesz, mint ha, de a hátad mögött elmond mindennek, azt visszahallanád. Én ilyennel nem találkoztam, valószínűleg azért, mert őszinte ember vagyok, amit adok, azt kapok. Nincs szükségem arra, hogy másnak adjam ki magam, így ahogy vagyok gugának, elfogadnak. Szóval nem sok esély van arra, hogy visszatetsző véleményekkel találkozzak, mivel "általában" mindenkinek azt mondom, ami van.

    Ha kérsz valamit megteszik. Ne nagy dolgokra gondolj, apróságok. Biztos láttál már olyat, hogy valaki nyíltan vállalta, hogy na ennek az embernek aztán semmit.
    Ilyennel sem találkoztam. De még burkoltan sem, eddig bármire volt szükségem, az élet a kezem alá adta. De, hogy konkrétabban fogalmazzak: egyetlen egy napot sem éheztem/éehztünk, mindig volt hol aludnom, mindenhová eljutottam, minden nap tudtunk fűteni (cserépkályha) ha hideg van. A felsorolt dolgok apróságoknak tűnnek, s hogy még konkrétabb legyek: volt olyan napunk, hogy nem volt itthon egy fillér sem. A hűtő is teljesen kifogyott. Reggel a nejemmel összenéztünk, hogy na most mi lesz? Semmi, aztán röhögtünk egyet. Rögtön utána hívtak, hogy menjek segíteni a faluba. Megkérdezték, hogy a nejem rá ér e? Mondom nem, mert vigyáznia kell a két gyerekre. Közölték, hogy hozza le őket is, elférnek. Akkora ebédet kaptunk, hogy magunk sosem tudtunk volna szert tenni akkora pazarra. Nagy fazék tyúkleves, rántott hús, és sültek, sütemény, bor, pálinka, s mindez házi. Pakoltak is, hogy vigyünk haza, meg kaptunk tyúkot a fagyasztóból, bort demizsonban, stb.

    Ki az, aki megélheti ezt?
    Nemde az az ember, akit szeretnek?

    Én magam is ilyen vagyok, ha vendégem van nem sajnálok semmit, kivéve ha nincs :DDD

    Ez csak egyetlen példa volt a sok közül.

    Arról is beszélhetek, hogy hosszú évek alatt nem volt egyetlen haragosom sem, ha volt is vitás helyzet, nem hagytam kiéleződni, hagytam, hogy neki legyen igaza, megalázkodtam előtte, ha valamivel tartoztam neki szerinte, akkor inkább többet is adtam, csak lecsendesedjen. Erre talán egyszer volt példa, de előfordult, hogy valakivel ok nélkül goromba paraszt voltam. Mindenkinek lehet rossz napja, amiből nem lát ki. Aludtam rá egyet, s oda álltam elé, hogy bocsánatot kérjek.
    Lehetett látni, hogy mennyire válta, azonnal megörült és mosolyra váltott az arca.
    Megtehettem volna, hogy büszke maradok, és szarok a fejére, de akkor miket gondolna rólam, s hogyan adná tovább a hírem?

    Azt is elmondhatom, hogy keresik a társaságom, nem telik el nap, hogy valaki rám ne nyitna, csak azért, hogy itt legyen velem. Sok ember éli úgy az életét, hogy nem látják szívesen sehol, s nem is néznek be hozzá, hogy megkérdezzék, hogy vagy?
    Ez fontos dolog.

    Mióta van net, kapok leveleket. Pl. 2000-ből, valaki lejött hozzám a műhelybe, jól érezte magát, emlékezetes volt. S 10 év múlva megírja nekem, hogy guga, az a pci félmegás trident kártya még megvan.
    Ez így elég száraz, semmi értelme.
    Te írtál már egy boltnak 10 év után, hogy megvan a cucc még mindig?
    Remélem sikerült valamit átadni, hogy mit jelent az, ha valakit valójában kedvelnek.

    Az élet tükör, azt látod, azt tapasztalod meg, amilyen te magad vagy.

    ;)

    Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Új hozzászólás Aktív témák