Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jaja1981

    addikt

    válasz Gyuri27 #108 üzenetére

    Akkor miért nem mentek ki, ha ott minden ilyen jó?

    Én is szemeztem a gondolattal, de nem éri meg feltétlen. Meg lehet kicsit gyáva is vagyok, de részemről nem olyan szörnyű itthon sem a helyzet, csak tenni kell érte.

  • Ren Hoek

    veterán

    válasz Gyuri27 #108 üzenetére

    Az a baj ezzel, hogy ez a tipikus rabszolga tudat. Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de tudás nélkül ma tényleg ide jut az ember. A legszörnyűbb az, hogy nincs jövőkép, nincs tervezés, nincsenek álmok, nincs SEMMI! Ez lenne az élet? 50 évesen is takarítani meg gyártósor mellett állni? Ha ilyen jövőképpel kéne élnem, akkor felakasztanám magamat.

    Elvárható minden embertől, hogy megtanuljon egy nyelvet egy élet alatt. Legalább minimális szinten, beszélve. Ez olyan hatalmas dolog lenne? Amúgy rengeteg szakma van, és nincs korhoz kötve a középszintű OKJ képzés, ami ingyenes. 40 évesen se késő semmi! Amíg fősulira jártam, több 40 éves csoporttársam is volt...
    Fehérváron itt 90 embert keresnek IBM-be, angol tudás kell és minimális PC ismeret. Szerintem teljesíthető.

    Az a baj ilyen szinten már igény sincs az új dolgokra. Pedig mindig van lehetőség változtatni, vándorolni, tanulni. Ez csak akaraterő kérdése. Ahogy pl az is, hogy havonta nem elcigizek 30 ezer Ft-okat, hanem félreteszem, és egy tanfolyamra költöm. Cimbim hidegburkoló tanfolyamot végzett, és most halálba keresik magukat Németországban, pedig csak 2 hetekre mennek ki. Szegeden van egy csomó melója. Az országban amúgy meg krónikus technikus hiány van, erre kéne valahogy rámászni.

    Egyszerűen nem fogom fel, hogy hogy lehet úgy élni, hogy nincs az embernek semmi életcélja, csak hogy gép előtt dolgozzon örökké. Ezt nem tudom elfogadni.

    Nem arról van szó, hogy valaki időlegesen gép mellett dolgozik, vagy akár 10-20 évet, nagyon keményen, de közben félretesz, tervezi a saját vállalkozását, vagy tanul, tervei vannak és mindig ott a remény egy jobb életre.

  • shaft72

    tag

    válasz Gyuri27 #108 üzenetére

    Ez az 1400 euró csak neked perspektíva. Kint ez nevetséges, a külföldi magyar-román kulimunkások keresnek ennyit.

    Amúgy nem tudom, hogy gondolod, hogy 700 euróból megélsz, amikor ennyi simán elmegy kajára, nem az itthoni árakat kéne figyelembe venni külföldre. Kettőnk közül te vagy az, akinek köze nincs a témához.

    Vagy mondhatnék olyan munkahelyet, ahol égőnek számít, ha csak egy diplomád és egy nyelvvizsgád van. Itt 70-80 ezret keresnek naponta. Most akkor ki a korlátolt? Legyél 50 évesen takarító, költizzél, menjél mosogatni, végezz fizikai munkát, majd megroggyan egyszer az egészséged, és a bejelentetlen munkahelyeknek köszönhetően nem leszel jogosult semmilyen ellátásra, főleg nem nyugdíjra. Ez kell? Vagy mégis mi a jó istent akarsz, takarítóként BMW-vel járni?

Új hozzászólás Aktív témák