Új hozzászólás Aktív témák

  • Yag

    tag

    válasz pikko #607 üzenetére

    Semmi.
    Valószínűleg, hogy maga a töltés csatlakozó ami meghibásodott.
    Rá tudtam úgy dugni, hogy 30mp ig tölt, majd lecsatlakozik majd megint tölt ... persze ez így nem használ.
    Végül úgy döntöttem, hogy precízen szétbontom. Mindegy, hogy összeszerelve nem működik vagy szétbontva.

    Ami biztos, hogy a külső keret nem fém. Valami mű-anyag ami úgy tűnik mintha fém lenne. Amikor szétszedtem elég sok műanyag darab kihullott, ezek főként a csavar pontok körüli műanyag peremek. Gondolom leeséseknél ezek törnek, pattannak, hullanak. Van egy fém középső kerete, erre vannak felcsavarozva az alaplap és alsó kissebb panel. Az LCD oldalon a panelt tartja az akksi oldalon az elektronikai részek passzolnak rá.

    Az már biztos, hogy az alaplapon van rajta az usb töltés csatlakozó. Ez így ebben a formában nem cserélhető csak alaplappal együtt. Tehát a javítás nem lehetséges. A szétbontásról készítettem pár képet, majd feltöltöm. A képernyő csere kicsit macerás de nem sokkal bonyolúltabb más telefonokénál. Van pár alá és ráragasztás de ez sem vészes. Egy képernyő csere 40-45$ lenne. (10-12.000 HUF) Ez még működhet. Egy alaplapot találtam a neten100-107$ áron. Ez már túlzás vagyis túl árazás. Ezért erről lemondtam. Már látszik, hogy ha javítanám is, elég ráfizetéses lenne, ezért nem törekszem rá. Marad alkatrésznek.
    Ha valakinek szüksége lenne alkatrészre belőle, modulokra írjon.
    Akksi, kamera, antenna, hangszórók, hátlap, stb. Másik telefon után nézek. Ez van.

    “Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

Új hozzászólás Aktív témák