Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Verus

    senior tag

    Azt gondolom, hogy a gyerekkoromba kapott körmösök és néhány atyai pofon kijárt nekem és nem is haltam bele. Nem az a lényeg hogy verjük a gyereket, de ha más út nincs egyegy helyrerázó pofonnak bele kellene férnie. Az iskolában kaptuk a körmösöket rendesen és nem azért mert a tanár azt annyira élvezte. Sajnos manapság akkora jogokat kaptak a diákok, hogy lassan (sőt már igen) félve mennek be a tanárok egy-egy órát megtartani. Középiskolás voltam amikor megkaptam diákként ezeket a marha nagy jogokat. Az akkori osztályfőnököm erre azt mondta amikor valaki jött a jogaival, hogy: Akkor lesz fiam jogod velem szemben, amikor már teljesítetted a kötelességeidet. És ez nálunk működött. Bár nálunk már egy "leordítás" is meghozta a hatását.
    Tekintve, hogy én "fiúiskolába"(rengeteg fiú, egy-két lány) jártam volt némi összehasonlítási alapom. Nálunk elég rendezetten mentek a dolgok, összehasonlítva néhány "vegyesebb" iskolával. Mindenütt vannak diákcsínyek, de mi ott azért tudtunk viselkedni és most is tudnak az odajárók.
    Nem a tanárnak kellene megnevelni a gyereket, hanem a szülőnek. Ez a baj. A szülőket (sok ilyet ismerek,de nem általános szerencsére a további) nem igazán érdekli mi van a gyerekkel, azt csinál amit akar, apuka anyuka is és ha már otthon nincs meg a rend és néhány norma akkor később sem lesz.

    Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

Új hozzászólás Aktív témák