Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SystemRoot

    őstag

    A szerző álláspontja sztem is téves, azonkívül én úgy gondolom hogy ilyen kérdés megítélésre ismerni kell a pszichológia tudományát mélyen. Tehát igen ezt egy felsőbb politikai vezetésnek kell fentről az eredmények alapján meghatározni. Ne higgyjük hogy a nevelés az egy szubjektív dolog, vannak hozzá kutatások, és tesztek. Persze iszonyat bonyolult, de ahogy az szerzőnk ír, nekem az jön le belőle hogy ez csak egy amolyan érzelmi ítélet, talán mert neki így volt gyerekkorában és ezt szokta meg, vagy talán mert ő is indulattal gondolkozik. Persze az álláspontja nem mondhatom hogy alaptalan, teljesen védhető, csak nem így. Le kell vezetni hogyha ilyen rendszer lenne, akkor annak a kihatásai egyértelműen szolgálnák a kitűzött céljukat(miszerint erkölcsös és rendes gyerekeket nevel) és semmiféle mellékhatással nem rendelkeznek.

    Namármost, vegyük a lecsúszott cigány rétegek példáját, ott jellemző az erőszak mindenféle formája. És lám mit látunk erőszakosak a cigány gyerekek az iskolába(általánosítás persze, de annak igaz). Lehet hogy az erőszak erőszakot szül? Miért gondoljuk hogy a fenyítés nem csak tovább deformálja az egyébként is feltételezhetően rossz lelkületű delikvenst. Miért gondoljuk azt hogy a megfélemlítés, nem gyűlöletet szül hanem motivációt. Még ha így is lenne hogy motiválná a gyereket a rendes viselkedésre és tanulásra (és nem megutáltatná...) akkor is felmerül a kérdés hogy ez a motivációs út ekvivalens e azzal amikor normális emberi lelkülethez mérten szóbeli neveléssel érjük el ezt. Mert ha nem, ha más fajta ez az eredmény, pl effektív olyan szempontból hogy tanár elött rendesen viselkedik a gyerek mert fél, mivan ha egyáltalán nem fogadta be a "nevelést" és amint kilép az iskolából rögvest beleköt a kisebb diákba, és összeveri őket, vagy egyéb dolgokat csinál.
    Szal ezen el kéne gondolkodni.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Vakegérke #142 üzenetére

    Nem "cigányoztam", attól hogy tisztességes nevükön nevezem őket nem kell pejoratív értelemben venni. Mellesleg nem igaz amit mondasz. Az iskolai erőszak a cigány gyerekek körében a legjelentősebb, és ezen nincs sokat vitatni, mert sajnos tény. És amikor megnvezek egy problémát egy adott réteggel kapcsolatban az nem rasszizmus. Teljesen el van tévedve ma a közhangulat miszerint ez tabu, vagy rasszizmus amikor problémákkal szembenézünk. De egyébként csak példának hoztam fel.

    Mellesleg félreértettél, mert én nem azt mondtam hogy nem kell semmit se tenni a mai oktatási és tanuló-jogi rendszerrel. Sőt egészen egyszerűen csak azt fejtettem ki hogy nem látok levezetést abban hogy miért lenne jó egy általad említett erőszakon alapuló gyerek szabályozás. Én kicsit értek a piszochológiához de nem eléggé, de úgy gondolom hogy amikor egy gyerek valami rosszat csinál, pl bánt egy másik gyereket (a tanárverősdi nagyon extrém, én ilyet ritkának tartom nagyon) és ezt testi fenyítéssel honorárjuk, akkor nem belátást és megértés általi megbánást váltunk ki, hanem csak fokozzuk az érzelmi állapotát valamilyen irányban, pl utálat irányába. Sőt elmondom neked őszintén ha egy gyereket megvernek mert átment az úton szétnézés nélkül sztem akkor sem érti meg hogy miért kapta, és csak sírni fog és lelki válságként éli meg. Elidegenedik az ilyesmi által a szüleitől. Nem képes belátni az ilyesmiben a jó szándékot, hiszen hogy láthatná a szeretetet amikor a szülő dühödten agresszorként bántalmazza. Az hogy félni fog tőle és elötte nem megy át legközelebb szétnézés nélkül az biztos. De hogy valóban megtanulja ezáltal a leckét az nem biztos. De ha még meg is tanulja akkor is ott a mellékhatás, a félelem a szülőtől, a tartás, a lelki nyomás. Ezek deformálhatják a személyiségét. Sztem ez esetben egy nagyon hatásos és nyomatékos elbeszélgetés kéne, de semmiképpen nem aggresszív hangnemben. Az iskolában elismerem hogy nincs erre megoldás, de a verés az ott sem megoldás, egész egyszerűen ki kéne szelektálni az aggresszzív egyedeket és más nagyobb figyelem alatt lévő közösségű iskolai intézményekbe rakni. Ergo kirúgni azonnal és áttetetni egy erre specializálódott iskolába, ahol nagyobb figyelmet kap, de ott sem bántásról lenne szó.

    Ez a "tanárna teljhatalmat" a legroszabb dolog ami történhetne. Remélem nem bántok meg senkit, de itthon borzasztóan gyenge tanáraink vannak. Kész kincs és ritkaság amikor egy normális tanárról hall az ember. Képzetlen átlag emberek mennek tanárnak. És tanárnak lenni nehéz dolog, ezért ők kudarcként élik meg hogy nem tudják kezelni a diákságot, ez pedig eldeformálja a személyiségüket. Van egy rokonom aki tanár, és ismeretem azelött hogy tanár lett. Idegbeteg lett kissé. Szal ha ezeknek a tanároknak a kezébe adnád ezt a fegyvert az katasztrófa lenne, és mély igazságtalanságok lennének.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz MateusAMD #150 üzenetére

    Azzal hogy cigánynak nevezed azzal semmi probléma nincs, amennyiben rendes hangnemben és logikusan beszélsz. Viszont ez a "szebb jövőt" köszönés egy szélsőséges csoportosulásnak a jelképe. Az ő hozzáállásuk szánalmasan primitív. Egy adott cigány utálata nem rasszizmus amennyiben alapozott és nem azért utálod mert cigány. A cigány réteg problémásnak titulálása nem rasszizmus mert valós problémák vannak velük, viszont a cigány réteg utálata emiatt már rasszizmus. Az afféle emberek akik úgy köszönnek ahogy te tetted, nem megoldást akarnak találni a problémára, hanem megszüntetni akrják. Gyűlölik a cigányokat, általánosítanak, és még véletlen sem gondolnak integrációra, mert mint "fajt" utálják, ami persze hülyeség mert azonos faj velünk, homo sapiens leszármazott, csak más rassz. Remélem tisztában vagy azzal hogy az ilyen nézetek hasonlulnak a fasizmushoz, aminek a kiteljesedése a lehető legnagyobb kárt tette a vilgában és több mint 60millió ember életét követelte. Igazából nem is tudom hogy meik a rosszabb ha te egyetértesz ezekkel és úgy mondogatod ezt a "szebb jövőt" vagy hogy fogalamad sincs az egészről. A hszed alapján az utóbbi valószínűbb szerencsére.
    Remélem érted hogy mit akartam ezzel mondani, nem azzal van a baj hogy problémának tekinted a cigányságot, mert az az, és igen, súlyos. De nem mindegy hogy hogyan viszonyulunk ehhez a problémához.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz huygens #153 üzenetére

    A tanári tekintélynek ehhez semmi köze. Az nem a diákok milyenségétől függ.
    Sajnos a válsz arra a kérdésre hogy miért nincs tekintélyük a tanároknak az az hogy azért mert rosszak. Pocsék nálunk a tanári képzés, gyenge. Átlag emberek mennek tanárnak. Nem elég a jó szándék. Ismerek olyan nagyon kedves nagyon aranyos tanárnénit, aki tényleg hivatásból ment tanárnak (ez már önmagában ritka és dícséretes) de mégis kudarc, mert nem olyan a személyisége, nem vezető alkat, nem tud határozottan fellépni. Ezért asszem eléggé kudarc szegénynek a pályafutása, ő belőle is egy átlag beőrölt tanár lesz. Aztán van olyan aki pedig egyenesen a rossz irányba degradálódik, az egyik rokonom pl ilyen, ő egész egyszerűen idegbeteg lett. Szinte érzeni már a hangján, szinte látom magam elött hogyan üvöltözhet egyes "rossz" diákokkal.

    Persze erre nincs megoldás, nem lehet annyi jó tanár.

    A gyerekek érték relativizmusa, vagy érték nélkülisége pedig természetes a mai generációknál. Ezt a modern kultúra váltja ki, én nem látom hogy ez akkora probléma lenne. Mindenkinek meg kell valahogy majd élnie, az értelmesebbek, ügyesebbek feltalálják majd magukat, emiatt nem kell aggódni.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz wiggen123 #162 üzenetére

    "Most mi a bajod a szebb jövőt köszönéssel?"

    az egész hszem, arról szól hogy ezt fejtem ki... :U

    "De egy ilyen embertől, aki azonnal elkezd személyeskedni, ha valaki nem tetszik neki nem is vártam mást."

    Hát figy, sztem te ne is várjál tőlem semmit, amúgy sem neked írtam. Ha a címzett bántónak érezte akkor majd reagál és megbeszélem vele. Neked ehhez semmi közöd.

    De ha már reagálok rád akkor elmondom neked hogy miért reagáltam arra amit ő írt:
    észrevettem hogy fiatal, észrevettem hogy a hozzáállása nem eléggé érett a témához, és láttam azt a bizonyos ismert köszönés fajtát, amiből úgy gondoltam hogy akár olyasféle, fasiszta / ultra-nacionalista emberek hatása alatt van. Úgy gondoltam hogy hasznára válhat ha szembesül egy véleményezéssel.

    Itt nincs szó személyeskedésről, rosszul ítéled annak. Itt ugyanis nézetekről van szó, és azok bírálatáról. Ha hardverről lenne szó és én szidnám a személyét az helytelen lenne. De én egyrészt kritizálok, másrészt pedig itt pont ez a téma középpontja.
    Remélem érthetően fejtettem ki.

    Üdv.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Vakegérke #171 üzenetére

    Nem akarlak mebántani, de sztem teljesen egyszerűen és szűken látod a problémát.

    Két dolgot fűznék hozzá:

    1. Olvastál Karinthyt?
    Akkor tudod hogy akkor is rendetlen és neveletlen volt a diákság és akkor sem tanult. Csak a steinmann.:)

    2. Elmondanék még egy okot hogy miért nem érne semmit a Te fenyítős módszered. Ugyanis nem gondolod hogy a diákok többsége veri a tanárt, sőt hogy egyáltalán mindenki verekedős. A társadalom történelme bonyolult dolog, nagyon bonyolult és komplex problémákkal. A nagy többség nem tanul, és nincs rendes értékrendje. Ezt teljesen jól látod. Nem érdekli őket a tudományok és ha hazamennek bekapcsolják a tvt, haverokkal csetelenek és a legfontosabb a "haveri élet". Ez van. Ez probléma. De szó sincs itt kirívó magatartásról. Ezen diákok nagytöbbsége nem verekszik, legfejlebb néha vagánykodik egy kicsit és beszólogat, meg ugye nem tanul és nem is érdekli. De itt akkor most mit csinálsz? Ez ugynais az igazi probléma, nem az a pár százalék (vagy annyise) gyerek aki veri a tanárokat és súlyosan problémás. Ezekkel amúgy sem lehet mit kezdeni, megverei a tanár akkor legfeljebb iskolában normális lesz ideiglenesen. Ilyenek mindig vannak a társadalomban, és sosem tudtunk velük mit kezdeni, csak a regényekben vannak nagy személyiség átalakulások.

    A többség aki majd az országunkat meghatározza, arra kell koncentrálni. De a tanulást te soha nem fogod megszerettetni a szigorral és a fenyítéssel. Mellesleg az már az én személyes véleményem hogy gyenge félmegoldás a fenyítés bármiről is legyen szó.

    Üdv: SystemRoot

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Vakegérke #260 üzenetére

    Ne a privatizációt okold emiatt. Persze voltak eléggé csúnya és szánalmas dolgok ennek tükrében. De általában az állami cégek mind ineffektíven és rosszul működnek, nincs eredmény orientáltság, mert ha brutálisan deficites a dolog akkor majd az állam kiegészíti.
    Örülnék ha a többi csődhalmaz állami szervezet is megszűnne, privatizálódna. Ezek mind szánalmasan működnek, össze vissza lopják őket, és senkit sem érdekel a teljesítmény. Namost mi ennek az eredménye? Felemészt piszok sok állami pénzt. Ennek mi az eredménye? Mocskosul magas adók kellenek hogy ne essen szét az ország. Ennek mi az eredménye? A gazdaság meggyengül, mert sok keményen megadóztatott cég vagy belepusztul vagy kimegy külföldre.
    Tudod miért nyom le minket Szlovákia? Mert nincsenek olyan magas adók és szárnyal a gazdaság. De ezt tudod miért tehetik meg? Mert véghez vittek egy kemény reformot és egy privatizációs folyamatot. Ők nem szórják el az adózók pénzét fölösleges hülyeségekre.

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Crystalheart #262 üzenetére

    Le kell lombozzalak. Szlovákia túl van rajtunk. Szó sincs utolérésről. Lealáztak minket, euróval rohangálnak az utcán. A magyar gazdasági helyzetben még csak viccként sem merül föl az eruró bevezetése. Nekik az előző kormányuk véghezvitt egy kemény reformot, a sok állami adakozást szépen levagdosta és ezzel csökkenteni tudta az adókat és felvirágoztatta a gazdaságot. Persze a népük azonnal leváltotta őket.:D És helyébe jött valami gennyes undorító nacionalista féreg, akinek annyi esze azért éppen még van hogy amit "véráldozat" árán teremtett az elődje azt nem rombolja le, hanem kiélvezi az eredményeit.

    A privatizációban nálunk voltak undorító dolgok tudom, ezt említettem elöbb is. De nem önmagában rossz a koncepció. Persze amikor nyereséges vállalatokat adnak el akkor tényleg nemtudom hogy megnyúzni vagy megfojtani kéne az adott döntéshozót.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Vakegérke #264 üzenetére

    Írtam hogy voltak, rossz húzások tény. De ebből nem az a konklúzió hogy akkor nem kéne semmitse eladni. Egyébként ha valaki megveszi nyilván hogy hasznot akar húzni belőle, de ez nem mindig jelenti azt hogy akkor nekünk nem érte eladni. Lehet hogy beleinvesztálnak sokkal többet és olyan ötletük és módszerük van ami nekünk sose lenne.

    A gazdaság egy nagyon bonyolult dolog, és a politika is az, mégis valahogy mindenki azt hiszi ért hozzá és mondja a határozottnál határozotabb hülyeségeket. Ezt most nem rád értem, hanem az általánosságra.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Crystalheart #267 üzenetére

    A gazdasági helyzettől függ a stabilitás.:)

    Én úgy láttam hogy a szlovák cégek sokkal nagyobb nyereségeket termelnek mint a mieink és asszem a gdpjük is nagyobb, nemcsak a gdp növekedésük.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Vakegérke #269 üzenetére

    Bocs, de ez egy nagyon eltúlzott álláspont. Nem lesz ilyen, és ennyire azért nem rossz a magyar helyzet. Szal ebbe most nem mennék bele, de annyit azért mondanék hogy nagyon túldrasztizálod a helyzetet.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz buherton #270 üzenetére

    Nemcsak a romák a segélyezettek. Bár egyékbént szerintem is hülyén van megoldva a segélyezési rendszer, ráadásul amikor beveztnének egy munkához kötő feltételt az arra alkalmasok között, jön a felháborodás.
    De hogy gond lett volna az EU-ba való belépés az nagy szamárság már bocs. Rengeteg lehetőség nyílt meg vele ami a hasznunkra vállt. Amúgy meg nem kell itt siránkozni hogy elárasztanak a külföldi befektetők. Ha a magyar cég nem versenyképes akkor elpusztul, felvásárlódik. Ez a kapitalizmus működése. Ha szerinted a lidl nem jó, akkor nem mész oda vásárolni és majd ő is kiválasztódik és kiesik ha ezt mások is úgy gondolják. De ez a bezárkózósdi és minden külfölditől való tartás és írtózás teljesen téves értelmezése a nacionalizmusnak és a hazaérdek orientáltságnak. (hirtelen nemtudok jobb szót)

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Crystalheart #274 üzenetére

    Ez a lista amit linkelsz nem jó, mert a teljes ország eredményét mutatja nem pedig a perfőGDP-t ami az igazán jellemző és sokat mondó adat egy országról.
    Mert pl így Luxembourg is alattunk van ebben a listában, pedig valójában a TOP3-ban van benne asszem.:)

    De egyébként nem tudok pontos adatokat, szal nézz utána.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz buherton #275 üzenetére

    Te is túldrasztizálsz.

    Trianon az tényleg brutális csapás volt. De ezzel már nem lehet mit tenni. Illetve lehetne, ha minden erdélyi és felvidéki magyar szülne minimum 5 gyereket. Akkor újra magyar területek lennének, de ez nem fog megvalósulni.
    Amúgy vannak munkásszervezetek, emberi jogok, amiről te beszélsz az a vad kapitalizmus. Nálunk még kb olyasféle van, de a kapitalizmusra önmagában nem ez jellemző.

    A cigányságnak nem az egésze segélyezett, túlzol.
    Az hogy az EU-ba való belépés után nem történt semmi az meg egész egyszerűen butaság, de ebbe mostmár ne menjünk bele sztem.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Vakegérke #276 üzenetére

    Igen túldrasztizálod. Én elhiszem hogy neked nehéz az élet, sajnálom. Valószínűleg emiatt a stressz miatt látod így a világot, ezt is megértem.
    De azért magyarország nincs annyira rossz helyzetben.
    Pl bangladesh-hez viszonyítva tök jók vagyunk.:D (najó tudom ez rossz vicc)

    Figy az élet tud kemény lenni, nálunk keményebb fajta kapitalizmus van. Lassan majd változik. Nem akarlak megbántani de azért mert neked nehéz a sorsod még nem az államot kell okolni mindenért.

    Nagy itt a politikában a szemét és szenny, de annyira azért szerencsére nem rossz a helyzet hogy tényleg lenne okunk a kétségbeesésre.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz buherton #280 üzenetére

    Figy ezzel most ne hidd hogy annyira egyedül van apád. Kb minden vállalkozó látástól vakulásig dolgozik. Ez így megy mindenütt.
    Elhiszem hogy nehéz tud lenni az élet, de én amikor múltkor keresztül sétáltam a BME parkján azt láttam hogy minden diák jól öltözött, fülében füles, új telefonokkal telefonál, van aki laptopot cipel, és derűsek voltak. Nem olyan rossz nálunk a helyzet.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz buherton #283 üzenetére

    "létezik 11 éves roma lány, aki rokkant nyugdíjas semmi baja sincs"

    Haha, ez jó.:) Hol hallottad ezt?:D

    "Nem azért h segítsenek rajtunk, hanem a pénz, a pénz hajtja őket."

    Már miért segítenének? Persze hogy piacról van szó. De már bocs, de olyanról nem hallottál hogy kölcsönösen hasznos üzlet?
    Nekünk elsődleges célunk volt belépni az eu-ba. Ha nem léptünk volna be azzal lehúztuk volna magunkat a wc-n.
    Szted miért akar mindenki kézzel lábbal körömmel belépni. Törökország úgy igyekszik mint őrült. Nem gondolod ugye komolyan hogy a sok sok belépett és belépni akaró ország vezetése mind komplett idióta és rosszat akar magának? :U

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz buherton #284 üzenetére

    BME az ország egyik legnagyobb egyeteme, van ott mindenhonnan emberke. Mellesleg ott van bp közepén miért ként mindenkinek koleszoznia? :F

    Tudom hogy mi megy a kórházakban, tudom hogy rossz az a rendszer.
    Elhiszem azt is hogy Békés megyében roszabbak a fizetések.
    De most miről van itt szó?

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Crystalheart #285 üzenetére

    Figy sztem nézd meg neten a pontos adatokat. Én nem lennék meglepve ha az egy főre eső gdp-ben lenyomnának minket.

    Keleti régió nálunk is brutálisan le van maradva, ez általános jelenség.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz Crystalheart #287 üzenetére

    Egyetértek ez lenne a normális. Dehát azért ne keseredjünk el mert bangladeshben hihetetlen örömkitörés van ha kapnak munkát az emberek havonta egyszer, ami abból áll hogy bambusznádakat kell leúsztatni a folyón...

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz buherton #294 üzenetére

    "A politikusoknak sok pénz üti markukat."

    Áhh, nagyon eltorzult képed van szerintem a világról és a politikusokról.:)
    Nagyrészüket én is utálom, de az ahogy te viszonyulsz hozzá az már túl sok. Nem ilyen rossz a világ, és nincsenek ilyen összeesküvéselméletek.

    nah én elmek aludni, jó éjt mindnekinek!

    Üdv: SystemRoot

    [ Szerkesztve ]

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz wiggen123 #325 üzenetére

    Hát kérlek szépen Magyarországon a rendőrségi jegyzőkönyvekben NEM lehet felvenni származást!
    Ez azt jelenti hogy amikor bármiféle bűncselekmény történik csupán híresztelésekből derülhet ki hogy cigány származású tette e. Mindenesetre nincs rá statisztika, tehát ez a listád teljesen gyenge érv, nem ér semmit, nem objektív.

    Elmondom hogyha ügyes lettél volna akkor hogyan érvelhettél volna: utánanézel iszonyú alaposan egyes falvak és vársok bűnstatisztikáinak és azt összeveted a cigányetnikum számával. ugyanis vannak falvak ahol pl 50%+ cigányság él, és ha kimutatod hogy az ilyen helyeken kimagaslóan magasabb a bűnözés mint másutt akkor egy objektív tényt állapítottál meg ami téged igazol.
    De ez így gyenge és alaptalan.

    "Hitler azért tudott hatalomra kerülni, mert egyedüliként kínált megoldást egy égető problémára, amiről a többi politikus nem vett tudomást."

    Ez nem így van, semmi köze nem volt a zsidók és "alsóbbrendűnek" mondott népcsoportok legyilkolási utalásainak a Mein Kampfban a hatalomra jutásához. Olvasd el még egyszer a történelemkönyveket.

    Mellesleg nagyon óvatosan bánj a fasiszta és rasszista kijelentésekkel, mert könnyen bannolhat egy moderátor ha meglát. De ez csak a praktikus fele, egyébként se hangoztass rasszista nézeteket mert szánalmas és primitív utálaton alapul, ha logikus és összefüggő levezetésekkel vitázol azzal nem lesz baja senkinek még ha nem is ért egyet majd vele. De a cigányság közellenségként feltüntetése teljesen szánalmas.

    Üdv: SystemRoot

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz bullseye #326 üzenetére

    A "dunába lövést" még csak viccből se hozd fel, semilyen példán mert az magyarországnak az egyik legsötétebb időszakát hozza fel, és a legundorítóbb cselekdetek idejét. Tipikusan az újfasiszták szeretik ezt a "hasonlatot" felhozni, és mint látom te nem ezekhez tartozol tehát kérlek ne vedd át szokásaikat.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

  • SystemRoot

    őstag

    válasz bullseye #326 üzenetére

    "1, milyen szerencse, hogy fehérember az utóbbi években csak Mórott gyilkolt, és az is milyen régen..."

    Ez az ellenpélda irreleváns és nem értem hogy mit akarsz ezzel mondani. :F
    A cigányság problémáját nem kell elbagatelizálni. Az sajnos az igazság hogy bár valós statisztikáink nem árulják el de teljesen megalapozott az a feltételezés hogy jelentősen nagyobb a cigányság létszámához mért %os bűnözés. A problémákat meg kell nevezni, igen, súlyosan elmaradott a magyar cigányság és igen sok problémát okoznak. Csak a problémához való hozzáállás nem éppen mindegy hogy megoldani akarjuk azt vagy megszüntetni.
    Én azthiszem hogy kb semmiben nem értenék egyet azzal ha wiggen123 kifejtené az álláspontját erről a kérdésről.:DDD
    De ettől függetlenül én egy problémát látok amivel egy túlzottan liberális réteg nem hajlandó megfelelően szembenézni.

    Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

Új hozzászólás Aktív témák