Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rive

    veterán

    válasz Lenry #6 üzenetére

    szerintem ez jóval kevesebbszer fordul elő, és ha el is csattan egy pofon, annak oka van
    Ahol én jártam iskolába, ott bizony a legbrutálisabb tanárok komoly ok nélkül is ütöttek illetve alkalmazták a megszégyenítés minden kézre eső formáját - csak épp nem náluk volt a legnagyobb rend, és a tanári teljesítményük sem volt kimagaslónak mondható. A legkevésbé sem.

    Amúgy: ha az erőszak előkerül, az már önmagában kudarc. Nem feltétlen és teljes mértékben a tanáré, de kudarc. Tehát mindenképpen ki kell vizsgálni az esetet. És ha a tanár szimplán a könnyebbik utat választotta, akkor el is kell bocsátani. És sok esetben tényleg nincs szó másról, csak az inkompetens tanár tehetetlenségéről. Hja, nem mindig ezek az esetek verik fel a legnagyobb port.

    Ugyanakkor azt is látni kell, hogy még egy rendes tanár is hozott anyagból dolgozik. És vannak helyzetek, amikor a gyerek élete múlhat azon, hogy szót fogadjon. Nem valami ködös 'elcseszi az életét' hülyeségről beszélek, hanem pl. arról, hogy autó alá szalad. Na, ez nagyjából az egyetlen szitu, amikor nincs igazi választása a tanárnak.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • dabadab

    titán

    válasz Lenry #356 üzenetére

    Nem tudom, de ha ez az en idomben tortenik meg (joval regebben), akkor a szulo masnap jo esellyel kiverte volna a balhet. Bar persze biztos bennem van a hiba, tulzottan kulturtajon elek.

    DRM is theft

  • válasz Lenry #356 üzenetére

    "azon gondolkodtam, hogy neked nem a demokráciát, hanem az eszeveszett liberalizmust kellene csókoltatnod "

    Ne legyél már ennyire fafejű! ;) A liberalizmus nem azt jelenti, hogy bárki bármit csinálhat, hanem azt, hogy bárki bármit csinálhat, amíg ezzel másnak kárt nem okoz.

    Vissza a témához: bár én nagyon nem most jártam ált. iskolába és középiskolába, de az általam látogatott sulikban nem volt fizikai fegyelmezés, mégis rend volt. Ugyanis a tanárnak tekintélye volt, amit senki sem mert megkérdőjelezni.

    A tanárok tekintélyének aláásásáért a szülők a felelősek, nem a pofonok hiánya. A szülők, akik mindig a félhülye fiacskájuknak adnak igazat, aki ugye, ferdítve meséli el a történéseket otthon. Nekem anyám sohasem adott igazat a tanárral szemben, illetve csak minden szökőévben egyszer.

    Egyébként az ilyen, fegyelmezés és tekintély nélkül felnövő gyerekek egész érdekesen meg tudnak lepődni, amikor visszanyal a fagyi. Néhány éve öcsém utazott a 7-es buszon, egy haverjával beszélgetett, amikor 16-17 éves gyerekek elkezdtek nekik beszólogatni, arra már nem emlékszem, hogy pontosan miért. Öcsém, aki egyébként 30 éves, először nem hitt a fülének, gondolom eszébe jutott a saját hasonló kora, amikor ugye egy 17 évesnek egy 30 éves, az felnőtt, akit tisztel, és ok nélkül pláne nem kötekedik vele.

    De aztán mikor csak nem hagyták abba, akkor odament, kisütött mindenkinek fejenként egy-egy sajtos-tejfölös lángost. :D Rögtön lehervadt a mosoly az arcukról és megszeppenve folytatták az utazást.

    Szóval a lényeg: nem támogatom a "hivatalos", "legalizált" erőszakot, sem az iskolában, sem sehol, de ha valaki BUNKÓ, akkor az kapja meg, amit megérdemel. Aki kezet emel a tanárra, azt minimum kirúgni azon a napon az iskolából. Biztosítani továbbá az önvédelem jogát, tehát ha a tanárt megüti, fenyegeti a diák, az épp elégséges ok arra, hogy kapjon néhány jól irányzott pofont. De a tanár sohasem üthet először!

    [ Szerkesztve ]

    The Amiga, Born a Champion

Új hozzászólás Aktív témák