Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CybonTom

    tag

    válasz Def26 #2 üzenetére

    Veled ellentétben én nem hiszem, hogy tömegek váltanának át win7-ről az új win-re, csak azért mert van benne start menü... ahogy win7-re se váltottak tömegek egyből, az xp után... szépen lassan felkúszott a szám igen, de az sem hirtelen... márpedig ez annyit tesz, hogy ha a microsoft nem teszi elérhetővé a win7-8-on az új dx-et azzal saját maga alatt vágja a fát, mert a fejlesztők kénytelenek lesznek más utat találni és a mantle miatt van is lehetőségük másfelé lépni... az, hogy a microsoft eleve nem akarja a win7-8-ra az új dx-et teljesen kiadni (max legjobb esetben egy butított, nagyon alap változatot), hátha ezzel rákényszeríti az emebereket a váltásra, nagyon jól mutatja, hogy mennyire nem tanult az xp-vista, win7-win8 történéseiből. Az oprendszer nem egy olyan dolog, amit az átlag emberek, illetve a cégek 1-2 évente szeretnek váltogatni (a vele járó macerák miatt többek között), ezért is népszerűek a konzolo ha játékról van szó, mert az évekig elüzemel külön szenvedés nélkül.

  • CybonTom

    tag

    válasz LazaCCC #22 üzenetére

    Csakhogy az a baj, hogy te csak és kizárólag a profi játékosokat nézed, mert egy átlag család, ahol nincs informatikus, az igenis nem váltogat oprendszert évente... nekem is volt már sokféle oprendszerem, de ettől még elismerem, hogy az emberek nagy része nem ért a géphez még most sem és nem is várható el tőlük (nekem is van több barátom, aki szeret játszani, nem idegen tőle a gép, a legtöbb programját maga kezeli, ám ha oprendszer váltásról van szó, akkor engem hív, mert az már nagy falat neki és ők tutira nem váltogatnak 1-2 évente oprendszert és akkor se fognak, ha a mikorszopsz rájuk akarja erőltetni)...
    Amúgy igen, abban egyet értünk, hogy eddig nem kellett sűrűn oprendszert váltogatni, ám ez a folyamat már a múlté, az ms próbálja most már 1-2 évente kihozni az új oprendszereket....

    Az viszont félrevezető, hogy pc-n az új játékok mennek régi gépeken, míg konzolokon nem... amíg a konzol generáció kitart, adig az új játékok ugyanúgy mennek a 3-5 éves konzolokon is, míg azért megnézném, hogy egy normális grafikával megáldott játékot döccenésmentesen nyomsz egy 5 éves gépen (hogy egy crysis 3 grafikájú, vagy egy bf3-as multis progiról ne is beszéljek)... el fog futni talán, de hogy mennyire lesz élvezhető az nagyon kérdéses, így a pc-n ugyanúgy eljön az az idő amikor generációt kell váltanod, ahogy a konzolnál is.

    Ráadásul itt egy olyan dologról beszélünk, ami mint a cikkből is kiderül, megoldható lenne a "régebbi" oprendszereken, mint win7-8, már csak az ms-en múlik, hogy meg akarja e csinálni és ha igen, akkor mennyire fapadosan (de ha az eddigieket nézzük, akkor a fejlesztők nyomása nélkül eleve meg se akarták csinálni, mert új oprendszer, vedd meg és pont).

    Igaz, bocsi, te a régi játékokról beszéltél... az is sajna csak egy pontig igaz, mert csak úgy sajna nem akar elindulni nekem az eob 1, hiába volna néha kedvem játszani vele :D

    [ Szerkesztve ]

  • CybonTom

    tag

    válasz Prof #94 üzenetére

    Hát, én azon csodálkoznék igazából, ha nem jönne win7-re... ugyanis a win8 és 8.1 összes piaci részesedése nincs még mindig 13%, míg a piac vezető os a win7...
    Jah és igen, az xp supportja minden szinten le van állva, mégis nőtt a piaci részesedése az elmúlt 2 hónapban :D Mert az emberek és a cégek nehezen válnak meg attól amit megszoktak/megszerettek...

  • CybonTom

    tag

    válasz mzso #99 üzenetére

    Igen, folyamatosan csökken, de valamikor asszem június körül volt egy időszak, amikor egy nagyon picit megint nőtt, miközben a win 8-81. meg csökkent... de a lényeget amit beraktál nagyon jól mutatja, hogy mennyire lassan váltanak az emberek, akár mit is akar az ms...

  • CybonTom

    tag

    válasz DigitXT #106 üzenetére

    De! Mi venné rá a népet (ha amúgy elégedett a rendszerrel!), hogy
    váltson? Bingo: vmi exkluzív, ami CSAK az új rendszeren elérhető.
    Például az új DX

    Igen, ez az ami kevés lesz valószínű a win9-nél, hiszen a vista esetén egy ilyet már elbukott az ms... viszont a win7-ben volt valami, ami miatt az emberek kb. 40-50% hajlandó volt aránylag hosszú idő alatt váltani rá (a többi részesedést a kötelezően ezzel szerelt notikra fognám) és most "hírtelen" megint egy ilyet akarnak tőlük... háát, kíváncsi leszek rá... ha jól sikerül az os, akkor még össze is jöhet, akár lehozzák a win7-re a dx12-öt akár nem.

  • CybonTom

    tag

    válasz Prof #114 üzenetére

    Igen, sikeres lett volna, ha felfogta volna az ms-nél valaki, hogy bizonyos funkciókat nem szabad úgy eröltetni, hogy azok desktop-on egyáltalán nem elterjedtek... de ők úgy gondolták, hogy tök mind1, mert úgyis kötelezően ráváltanak az emberek, ha ilyen az os a telefonon is... de nem... az emberek jó része az asztali gépén nem egy érintőképernyőre optimalizált felülettel akar küzdeni...
    Itt amúgy szerintem vissza is érünk egy problémához, ami szerintem nem más, mint az, hogy a kínálat próbálja meg szabályozni a keresletet, holott ennek normális piaci körülmények között fordítva kéne lennie (legalábbis bizonyos keretek között és igazából nem csak pc-n)...

    Azzal amúgy tökre egyet értek, hogy szomorú, hogy az UI alapján ítélik meg az oprendszert, csakhogy azt is el kell fogadni, hogy a pc-k pontosan az ui újítások (dos-> win) miatt terjedtek el ilyen mértékben, mert a felhasználó azzal találkozik elsősorban és nem azzal, hogy új dx van e benne, vagy nincs...

Új hozzászólás Aktív témák