Új hozzászólás Aktív témák

  • Peet

    senior tag

    válasz Fixer_SH #12 üzenetére

    Nem értek teljesen egyet veled, mert akkor most is aggódhatsz, hogy pl a sok 1-2 floppy-s játékod elveszik a CD-ről. Nekem már egy CD-n is annyi vackom van, hogy már most is parázok (parázhatnék).
    A megoldás ilyenkor a duplikálás, magyarul több példányban kiírni és az egyiket használod a másikat pedig, gondosan elrakod. Ha a vitrinben lezárva is megpusztul a lemez akkor ott egye meg a penész, nem lehet mit kezdeni vele ez van, ez az ÉLET sajnos. (meg kell jegyeznem más alternatív tárolási módon is érhet adatvesztés)
    Mondhatod azt, hogy duplikálva őrizni az adatokat nagy pazarlás, de pl:
    1db CD kb 50Ft, 1db DVD-re min 6db CD fér fel azaz ha CD-n lenne akkor 6x50=300Ft-ba kerülne.
    1DVD 100Ft, szóval még duplikáva azaz 2x100Ft is csak 200 nem pedig 300, szóval még így is jobban megéri.
    Így lesz ez a HD-DVD-vel és B.R.-el is. Ha 2 példányban írod is olcsóbban jössz ki mint a DVD-iddel.
    A kérdés persze az, hogy lesz-e mindig kedved és időd mindent 2 példányban kiírni. Szerintem nem, mert most sem csinálod. Ha valami nagyon fontos akkor muszáj lenne, de sok sok minden megvan ám másnak is (pl: programok, játékok, filmek, zenék) ezek miatt kár nagyon aggódni, mellesleg, pl: ha 10év a szavatossága egy CD-nek DVD-nek vagy akárminek akkor nézzük mit veszthetsz vele. Mit is írtál ki 10 éve? (ha egyáltalán volt már akkor íród) Windows 95? Norton Commander? Nibbles?
    Kellenek még neked ezek? Futnak még a 64bites gépeden? Jól látható a 320x240-es felbontásuk?

    NEM.

    Amik fontosak lehetnek azok pl: a családi képek, ritka ezeréves zenék, diploma ...stb.
    Én pl: a diplomámat vagy 5 példányban őriztem! :DDD

Új hozzászólás Aktív témák