Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erdoke

    titán

    Engem a téma jogi hátteréről szóló mendemondák és szándékos ködösítések zavarnak leginkább.
    Mikor bizonyítható az elmaradt haszon?
    Én például több DVD-szerkesztő ill. másoló progi bétatesztelője vagyok. Ehhez a ''munkához'' a lehető legtöbb féle DVD-Video anyagra van szükség, sőt – lehetőség szerint – bénán és összevissza másolt vagy elkészített anyagokra is. Ilyet szándékosan csinálni nagyon nehéz, ott van viszont a sok (gyakran bénázó) netes ''rilíz grup''. ;] 20 letöltött filmből legalább 19-et egyáltalán nem nézek meg, nemhogy a boltban megvettem volna.
    A keveset, amit megnézek, azt is gyakran megbánom utólag, mert nagyon ritka a színvonalas produkció. Sz@ré'-húgyé' meg miért is adnék pénzt? Honnan tudopm meg, hogy egy filmet érdemes megnézni? A reklámjából? Sok filmben egy grammal nincs több akció mint az étvágygerjesztő félperces reklámban...
    Közel 100 gyári DVD-m van, de drágán vackot venni a lehető legnagyobb baromság. Vagy olcsó legyen vagy nagyon jó. Na ezzel vannak gondjaik a kiadóknak, az értéktelen produkciókat is úgy kezelik, mintha milliós bevételtől esnének el, ami nekik jár. Pedig nem jár. Normálisan kellene az ár/érték arányt meghatározni, és akkor talán ennél is jobban gurulna a vámpírszekér. ;]

    A másik problémás rész a szerzői jogok védelme. Szívesen fizetek az értékes dolgok szerzőinek, de lópikula az összes vérszívó kiadó hátsójába. Aki beszélgetett már zenésszel vagy valamennyire sikeres filmessel, az tudja, hogy a lóvé nagy részét nem a szerzők és előadóművészek teszik zsebre, hanem a semmittevő pióca banda. :((

    A legjobb aláírás a héten

  • erdoke

    titán

    válasz EG0 #26 üzenetére

    Moziban is van ez a nem lopnál c. primitív antireklám?
    Ebből is látszik, hogy mennyire láma az, aki ezeket fizeti. Mert ugye két eset lehetséges. Vagy legálisan jutottam a moziba ill. DVD-hez, és azért látom, vagy el akarom lopni kamerával vagy a lemez lemásolásával (bár ez utóbbi nem is lopás...).
    Előbbi esetben az arcátlanság teteje a pénzemért a lopós félperces megnézésére kötelezni. Utóbbi esetben abszolút nem fog meghatni, röhögve kivágom a kamerás anyagból, vagy kiblankolom/kikerülöm a DVD-n.

    Namost melyik esetben van értelme? :F

    A legjobb aláírás a héten

Új hozzászólás Aktív témák