Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ddekany #250 üzenetére

    De majd a te dogod lesz, ha a Don Pepe és társai tönkrementek, és ezért Pizza Hut konkurencia híján megváltoztatja a viselkedését.

    Blabla.
    Csak az a gond, ha nem volt jogsértő tevékenység, akkor ez le van szarva, mert a kuncsaftok azt választották, hogy a PH-ba mennek, nem a DP-be, és c'est la vie.
    Ha a PH jogsértő tevékenységet folytat, akkor kötelezhető annak megszűntetésére és büntetés megfizetésére.
    De olyan nincsen, és konkrétan nevetséges is, hogy a PH-ban a DP szakácsai DP pizzát sütnek, és a PH-ba betérő kuncsaft DP pizzát kap PH helyett, mert előbbi kicsit szarul áll.
    Aztán utána rakjunk még bele pár pizzát, mert ők is szarul állnak.

    Persze közben a kis százkuncsaftos pizzériák még mindig szopnak, aztán szépen rájönnek, hogy most már nem egy naggyal, hanem fél tucattal kell megküzdeni. Micsoda csoda, igazi böngészőverseny, nagyszerű.
    Fel kéne fogni, hogy ha "verseny", akkor az nem az 5 melákról szól. Egyébként elég szánalmasnak is tartom, hogy "böngészőháború" néven becsomagolták ezt a kalap szart egy jól eladható, reklámozható dobozba, majd az emberek képébe vágták, akik eddig nyugodtan képesek voltak [akármit] használni, de most már háborúba kell menni. Hát aki erre ráharap, annak gratula.

    [ Szerkesztve ]

    Sectumsempra - For Enemies

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ddekany #254 üzenetére

    És azt akarod mondani, hogy a PH, azaz jelen esetben az MS, nem változtatná meg a viselkedést úgy, hogy az neked kedvezőtlen legyen?

    Úgy változtatja a viselkedését, hogy az neki kedvező legyen, nem úgy, hogy nekem kedvezőtlen.
    Amúgy ezzel egyet is értek, csak nem értem, hogy miért tesz mindenki úgy, mintha az MS 100/100 százalékos részesedéssel rendelkezne, ami sehová nem csökken. Ez a dolog nem igaz, az utóbbi években látványos változások voltak: azért, mert a piac megváltozott.
    És még mindig mondom, ott az fx, mint tökéletes példa arra, hogy hogyan is lehet "megtörni" egy "monopóliumot"; tette mindezt úgy a Mozilla, hogy jóval nehezebb dolga volt, mint most bárkinek.
    Az Operáról már kifejtettem a véleményem, a desktop browserrel kapcsolatos összes húzásuk üzleti értelemben tragédia volt, szóval nem meglepő, hogy nem állnak jobban.
    A Safari meg a Chrome meg relatíve új jövevény, ergo már a szépen kitaposott ösvényt járják, tehát nem értem, hogy mitől járna nekik bármilyen kompenzáció a nem létező kárukra?

    Az, hogy az IE kivétetik a Windows-ból, nem probléma, teljesen elfogadhatónak tartom, bár személy szerint feleslegesnek is, mindegy -> ebben az zavar, hogy ezzel az erővel minden mást is ki lehetne venni, ami viszont már zavarna.
    Az, hogy a konkurensek ingyenreklám betétetik a Windows-ba, probléma, és elfogadhatatlannak tartom. Egyrészt azért, mert aránytalan kompenzáció, másrészt azért, mert ez precedenst teremt, és egy reklámokkal és linkekkel teli Windows még kevésbé kívánatos, mint egy üres és semmire nem jó Windows.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Bici

    félisten

    válasz ddekany #258 üzenetére

    "az XP-s automatikus frissítése is igyekszik feltetetni az IE8-at (természetesen önmagát beállítva alapértelmezett böngészőnek, ismét...)"

    Hmm, nekem az Opera maradt az alapértelmezett az IE8 install után is... :U

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • Morden24

    nagyúr

    válasz ddekany #258 üzenetére

    Nem értek hozzá, ezért kérdezek: miért nem lehet létrehozni egy szervezetet, ami szabványok vizsgálatával, osztályzásával és megteremtésével foglalkozik, nem pedig ajánlásokkal?
    Hozzanak létre X számú szabványt, ahol minden új marhaság elbírálást igényel, és csókolom. Onnantól meglenne a szabványosság, és le lenne szarva, hogy Operával, IE-vel vagy kisrókával vagy szabványos, aztán mindenki simogathatná a kedvenc cégét.
    Persze értem, hogy ebben kevesebb buli van, mint itt a faszkodásban, de egyébként technikai akadálya lenne?

    Csak azért, mert ez a "csökkentsük, hogy ne ő határozza meg a haladási irányt" dolog nekem elég időszakos, béna problémamegoldásnak tűnik, még csak eseti kezelésként is elég ótvar. Merthogy holnapután majd a Google-t kell széjjelperelni, két hét múlva meg a Firefoxot.

    Sectumsempra - For Enemies

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz ddekany #276 üzenetére

    Kétlem, hogy a versenyjog kimondaná, hogy a piacvezetőre ilyen szabályok vonatkoznának, a többiekre meg nem. Balfasz egy hozzáállás.
    A demokráciában le van írva, hogy minden ember egyenlő. Ahogy a legtöbb demokratikus alkotmány tartalmazza is ezt. Ebből vonatkoztatva nem nagyon értem, mi alapján esik egy cég ebbe, másik cég abba a kalapba.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz ddekany #288 üzenetére

    Van abban valami, amit mondasz, csak nem érzem úgy, hogy ez lenne a valóság.
    Sokkal inkább két dolog jut eszembe.
    1. Az EU benyal a norvégoknak, hátha mégis csatlakoznak. Nem fognak, halászni akarnak.
    2. Azt kell támadni, akit fejni lehet.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák