Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz MageRG #96 üzenetére

    a nyugdíj pl pont olyan juttatás, ami akár negatívan is hathat a gyermekvállalási hajlandóságra.

    (ahol nincs nyugdíj [vagy az egyén nem számíthat rá, mert nincs 2 év munkaviszonya addigra] több gyereket is vállalnak, hiszen azok tarthatják el a szülőket öregkorukban. Ahol pedig biztosított a megélhetés időskorra is, ott meg ez a motiváció nem látszik. Ennek kialakulásához persze nem egy kormányzati intézkedés kell, hanem a társadalmi szokások változása, ez meg nem holnapra megy.)

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #96 üzenetére

    Ha csak ez lenne a fejlett világ problémája, hogy a 2 mellé még + 2. Az a probléma, hogy 1et sem vállalnak sokan. Németorszába a párok, házastársak 1/3 eleve meggyőződésből nem akar 1db gyereket sem. Még, ha konkrét házat igérnél nekik úszómedencével akkor sem. Úgy öregszik a német társadalom, hogy közben jönnek a bevándorlók, akiknél átlag a 3-4 gyerek. És ez sem tudja kompenzálni a statisztikát.

    A japánok meg konkrétan robotokra fogják magukat idővel cserélni. Bevádorlókat nem fogadnak be, azért nyomatják az automatizálást és az ápoló robotokat, hogy majd 10-20 év múlva a rengeteg 80-90 évest valaki ellássa.

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #99 üzenetére

    Szerintem sem számít, mert pont ott kevés a gyerek, ahol anyagilag ez sosem lenne probléma.

    [ Szerkesztve ]

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz MageRG #105 üzenetére

    majd amikor mindenki csak a programozáshoz fog érteni, meg közgazdász lesz, vagy éppen manager, akkor kifejezetten sok hozzáadott értékkel fog rendelkezni az, aki képes ezeknek megtermelni a kaját, vagy éppen normálisan egymásra rakni a téglát... Elég hiú ábránd, hogy termelés nélkül és jól lehet élni (talán addig, amíg van kit kizsákmányolni, de majd ha ráébrednek, hogy át vannak bva, akkor lehet majd pislogni)

    Nem tudom, hogy feltűnt-e, de a nagy nyugatnak sem azért megy jól, mert hát ott aztán olyan jól fejlesztettek, hanem mert kezdetben minket, manapság meg az ázsiai munkásokat huzzák le. Ez után talán még jöhetnek az afrikaiak, hacsak addig ide nem költözik mind. Végül nem marad senki, akkor mit fognak csinálni, ha a társadalmukban mindenkinek büdös a trágyázás a termőföldön?

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz MageRG #107 üzenetére

    felesleges vita. Nem vagyok meggyőzhető arról, hogy feltétlenül mindenkit irodai munkára kellene betanítani. Az általad említett területeken sem az irodisták / szolgáltatók termelik a vagyont, hanem a keleti gyárak, amik hasznát viszik haza. Letne mindenből tervező meg mérnökirodát csinálni, ha nincs ki legyártsa neked, cseszheted.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz MageRG #109 üzenetére

    szerintem nem látod, hogy a termelés nélkül nincs hozzáadott értékű munkavégzés se. Minden szellemi munkának a végén valamilyen termék előállítása van (vagy épp szolgáltatás, ami előállításához egy termék kell), azt meg csak termelés útján lehet. A vagyon a termék előállításából származik, a szellemi érték pedig csak e termék értékét növeli.

    A kérdés az, hogy meddig tarhatók a keleti térségben nyomott áron a termelési tényezők.

    [ Szerkesztve ]

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #123 üzenetére

    Mindenben van igazság.

    De az sem jó megoldás, hogy a piramis tetején lévők úgy gondolják, hogy a piramis alját akár el is lehetne bontani, mert semmi szükség nincs rá.

    A frankhitelesekre lehet mondani, hogy nem voltak körültekintőek, részben igaz. De az érem másik oldala is igaz, mégpedig, hogy a bankod azért van, hogy neked előnyös szolgáltatásokat nyújtson a pénzedért.

    Ha az orvosom rábeszél egy rutin műtétre, mert attól sokkal jobb lesz nekem, de nem vagyok körültekintő és nem olvasom el a 2-es betűméretes lábjegyzetet, ami ógermán nyelven figyelmeztet, arra, hogy 95% eséllyel fogok kínok között elpusztulni, ha elfogadom a dolgot...ebben az esetben, is 100%-ékkal enyém a felelősség?

    Azért van munkamegosztás, azért van orvos, ügyvéd, jogász, kőműves, villamosmérnök, hogy a saját területén ő "nyújtson" megoldást. Ezért nem én szerelem a villanyt és nem én kötöm be gázt a házba.

    Lett volna más megoldás, mint a többi szomszédos országban. Egyszerűen "fentről" megmodták a bankoknak nincs eszetlen devizahitelezés. Vagyis a jegybankjuk végezte a dolgát.

    Itt rég nem teljes egyenlőségről van szó, az tényleg utópia és kb senkit nem is érdekel. Ami érdekli az embereket, hogy a maguk szintjén boldoguljanak. A globális probléma, hogy szinte mindenhol nyílik a társadalmi olló Nem csak az alsóbb rétegek vannak veszélyben, hanem a középosztály is (és most nem is MO-ról beszélünk, mert itt középosztály nagyon vékony).

    Vagy, hogy a Föld éves GDP-jének 45%-ával egyenértékű (32 ezer milliárd dollár) vagyon van offshore számlákon. Ami nem vesz részt a világgazdaság vérkeringésébe, onnan ki lett vonva és ülnek rajta (még a végén 10-15%-át le kéne adózni). Mintha a termőföldedet nem trágyáznád, gondoznád, egyszerűen hosszútávon kimeríted (és itt a hangsúly a hosszú táv).

    A nagy vagyonok jó része elvállt a reálfolyamatoktól. Nem gyárakat alapítanak, infrastruktúrát építenek belőlük, nem hoznak létre új innovatív szolgáltatásokat, visszaforgatva a világgazdaság rendszerébe. Hiszen rövid távon nem olyan jövedelmező, mint tőzsdén "kaszinózni" vele, derivatívákkal kereskedni, és az adósság spirálból "ki húzza a nagyobb hasznot" nevű játékkal játszani.

    Aminek az a lényege, hogy az én követeléseimre lévő kamat mindig legyen magasabb, mint ami a tarozásaimat terheli. Vannak országok (gazdasági régiók), amik a nyertesei és vannak a vesztesei ennek a játéknak. Hogy nagyot lehessen kaszálni kevés nyertes és sok-sok vesztes kell.

    [ Szerkesztve ]

  • MCGaiwer

    addikt

    válasz MageRG #125 üzenetére

    a vállalkozásokba csak a kezdeti kibocsátáskor vagy a későbbi saját-rész értékesítéséből (esetleg további kibocsátásból) folyik be pénz, a normál kereskedésből semmi.

    Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #125 üzenetére

    Azzal tökéletsen egyetértek, hogy az oktatás javítása a legfőbb és legfontosabb cél. Ehhez kéne a közösségi szemlélet és normális adóvebével (meg még ezer dolog, amit ezer sorba kéne leírni).

    "Az offshore az adóztatás következménye."

    Hát istenem...de hatékony, képzett munkaerő, korszerű infrastruktúra, kezdvező feltételek az kéne mi? Az sem a fán terem. Persze szeret mindenki a másikra mutogatni (lakosság, állam, gazd. szereplők).

    Persze lehet írni sok-sok példát, hogy bizonyos cégek mennyit fordítanak, oktatásra, képzésre, ápolnak kapcsolatokat egyetemekkel stb. Ahogy mondtam semmi sem fekete és fehér, a jó és a rossz harca....De összeségében nézzük a dolgokat ez világviszonylatban kevés és egyenlőtlen.

    Nem véletlen, hogy ahogy átléptünk a 21. századba egyre általánosabb a világgazdaságban a recesszió. Az USA-ban az 50-es években a társasági adó 30-35%-át adta a a bevételnek, most ez kb 9%. Mindenki bújik ki az adózás alól. És lehet azon vitatkozni, hogy csökkentsék a mértékét, de olyan könnyű az "optimalizálás", hogy gyak mindegy, hogy 5-10%-os vagy 40-50%-os a kulcs.

    Mennyire "holt" azon is lehet vitatkozni. De nem is valami mobil. Az Apple is inkább kötvényt bocsát ki, hogy kifizesse a részvényeseit, de a pénzét nem hossza haza Irországból. Keresem azt a cikket, ami az offshore világgazdaságot fékező hatásairól írt...

    "Egy jó részük vállalkozásokba. Ugye hogy ugye?"

    Nem azt mondtam, hogy semmi sem. Egy jó részük igen, egy jó részük viszont nem.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #123 üzenetére

    Tudsz mutatni 1 olyan gazdagot, aki ugyanúgy adózik minden fillérje után mint a szegény, és nem "adóoptimalizál", offshore-ozik? A törvényes, kiskapus lopás se jobb. Csak neki volt lehetősége megszavaz(tat)ni magának az adóelkerülés jogát, nekünk meg nem. Én is szeretnék saját belátásom szerint adózni, a vacsit, ruhát, kocsit elszámolni költségnek, de nincs ilyen opció. Akkor másnak se legyen.

    Én is többet adózok mint egy minimálbéres, ez nem kifogás. A gazdag meg az autópályát használja többet, ami az én adómból is épült, nekem pedig kocsim sincs, akkor én miért fizetek? Én is ki tudnám fillérezni miből mennyit kapok vissza, ha akarnám. Ugyanezért kapja ő is ugyanazt egészségügyben mint én.

    "Az, hogy ki mennyi munkabért kap, megint két fél megegyezésén alapul."
    Mint a rabszolgaság. Azok is fellázadhattak volna ha nem tetszett nekik... Nincs itt semmilyen megegyezés, kényszerítés van, vagy elfogadod a zsebpénzt, vagy még annyit se kapsz segélyként. Élni meg kell valamiből. A közmunkásként visszafoglalkoztatott polgármesteri alkalmazottak (vidéken nagy divat) szerinted önszántukból vállalták kevesebb pénzért azt amit addig többért?

    Nem egyenlősdi kell, hanem a munkavégzéssel arányos jövedelem. Hogy ne 1 tegye zsebre 1000 ember munkájának gyümölcsét. Mitől ér többet egy manageri munka, mint egy mérnöki, aki elkészíti azt az árut amit a manager elpasszol? Nélküle ő se tudna semmivel zsonglőrködni.

    Jelenleg az van hogy mindenki ott lop fizetéskiegészítésnek ahol tud. Az orvos hálapénzt kér, a segélyes elviszi a rézkábelt vagy a terményt a kertedből. Amíg a kisember azt látja hogy nagyban lehet adót csalni, közpénzt sikkasztani, addig neki se lesz morális gátja ha ő jut olyan helyzetbe hogy ő is elrakhat valamit. Márpedig pont ezt kéne megszűntetni, rendszerszinten.

  • Syl

    nagyúr

    válasz MageRG #133 üzenetére

    Szerintem meg a sok sületlenség helyett inkább azt kellene tanítani: hogy kereshetek annyit mint egy amerikai melós. ;)

    Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #133 üzenetére

    "Az az érdekes, mennyi hasznot termel a munkád, mennyire van rá kereslet."

    Ez kb senkit nem érdekel, a "hasznodat" is lehúzhatod. Egy anglilai Tesco ugyan arra a munkára, kb ugyan arra a bevételre, amit adot bolt termel az ott dolgozó munkavállalójának az 5x-ét is kifizetheti. Nem az egyszeri melós érdekérvényesítő tehetsége miatt van ez. Nincs ez teljesítményhez és termelékenységhez igazítva. Ekkora különbséget az esetlegesen eltérő járulékokkal sem tudsz indokolni.

    Persze ki lehet menni Angliába ott lenyomni a béreket hosszútávon. Ha nagyon rugalmas és hatékony lenne a munakerő szabad áramlása az a legtöbb helyen drasztikusabb bércsökkentést váltana ki.

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #137 üzenetére

    "Egy jó sales-es sokkal nagyobb hasznot termel a cégnek mint egy jó árufeltöltő "

    És?
    Te magad montad, hogy csak az számít a bérezésedben, hogy idézem "Az az érdekes, mennyi hasznot termel a munkád."
    Magyarán a hatékonyabb sales-es munkájából élősködik a kinti árufeltöltő...a kis rohadék.

    [/(#139) Raysen623: Ki beszélt itt költségekről?? Arról van a diskurzus, hogy az elvégzett munkád értéke alapján kapod a fizetésedet. Miért is venné vigyelembe a munkaadó a költségeidet? Most nem gyakorlati megélhetésről van szó.

    [ Szerkesztve ]

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #142 üzenetére

    Nem érzem trollkodásnak a válaszomat. Mivel nem a úgymond vita generálása a célom. Nem téged piszkállak, személyeskedés látszatát is kerülöm. Arra reagáltam, hogy azt mondtad mindenki a munkája értékének (nem idő, nem egyéb szempontok) megfelelő bruttó bért (hogy az illetékek és levonások eltérése ne is kavarjon bele) kapja.

    Teszem azt bangladesi informatikus egy IT kiszervezés miatt, ugyan olyan hatékonysággal lája el munkáját, mint a német, amerikai akkor ugyan azt a bért kapja, mint a német és amerikai. Én erre azt mondom, nem azt a bért kapja. A kiszervezés fő oka éppen a bérköltségek csökkentése. Ezért "vándorolnak" a gyárak is.

    És a többiek is akik reagáltak a hozzászólásomra azt fejtegetik, miért annyi a bér. De az ő válaszaikból is az jön le, hogy nem pusztán az elvégzett munkád értéke számít (ilyen olyan bérszínvonal, vásárlóérték stb). Nekik is mondom, nem gyakorlati oldalról van megközelítve a dolog, hanem a te felvetésedre reagáltam.
    Csak lehet én nem fejezem ki elég érthetően magam, nem tudom.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #133 üzenetére

    "és dögöljön meg a szomszéd tehene is"
    Ezt hívják KÖZteherviselésnek. Nem 2 ember adózik, 2 millió meg élvezi a hasznát, hanem MINDENKI fizeti.

    "Egy vállalkozónak mások a költségei és kockázatai, mint egy alkalmazottnak"
    Az biztos. Ők csak nyavajognak hogy már megint egy újabb adó, de úgyse fizetik be. Az alkalmazottak is szeretnének adó"optimalizálni", leírni.

    "Ezt úgy hívják hogy érdekérvényesítés. Senki sem tart vissza hogy másnál, máshol, jobb pénzért vállalj munkát."
    Tényleg? Nem is tudtam hogy hegyekben állnak itt a jobbnál jobb álláslehetőségek, csak valamiért mindenki a legrosszabbat választja. Senki se tart vissza? Viszed a házadat a hátadon, meg a családot is, a családtagok munkahelyeivel együtt?

    "zvsz. már általános iskolában el kéne magyarázni mindenkinek a "mé' nem annyit keresek mint egy amerikai melós" c. témát."
    A tömegesen nyugatra menekülő orvosoknak és ápolónőknek se magyarázták el valszeg, akik valamilyen rejtélyes okból a 10-17x-es német fizut választják a magyar helyett. Vagy a félmillió londoni magyarnak.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #183 üzenetére

    Más pénzéből én is szívesen befizetnék valamennyit. Kibicnek semmi se drága. Oda kellett volna adni annak aki megdolgozott érte, és majd ő eldönti hogy abból szeretne-e befizetni vagy inkább elkölti magára. Ne más "jótékonykodjon" az övével.

    "A gazdagok nem valami rákos daganatok a társadalmon, akiket el kell nyomni."
    Papíron az iszlám se terrorista vallás. Csak akik a könyvet magyarázzák, azok teszik azzá. A burzsujokkal se lenne semmi baj ha csak a megérdemelt lóvéjukkal villognának. Nem azzal hogy mennyit nem fizettek ki annak aki ezt nekik összelapátolta.

    "az egyszeri ember irigységére épít."
    Nem is alaptalanul, itt a közép-balkánon nem nagyon lehetett legálisan összehozni milliókat / milliárdokat, csak mutyival, lopással. Csányi, Simicska és a többiek nem a futószalag mellett robotolva, túlórapénzből lettek gazdagok.

  • wednesday

    őstag

    válasz MageRG #183 üzenetére

    "A közteherviselésben épp az az érdekes, hogy vannak nettó fogyasztók, meg durván nettó befizetők. Mégis ők a burzsujok. :("

    Nem, ők a középréteg. Jól fizető képzett szaktudással rendelkező munkavállalók. Kis - és középvállalkozók. Egy főre vetítve USA-ba kb évi 18-25 ezer dollár. Vagy valamivel még felette. Nyugati világban ez a réteg felel arányaiban az állami szervezet fő eltartójának.

    Persze vannak, akik ezeket is leburzsujozzák. :( Viszont ez a réteg csökken a fejlett társadalmakban is, ez súlyos problémákhoz vezethet. Még kezelhető a dolog.

    Viszont abban van igazság, hogy világviszonylatban, az offshore, és "adóoptimalizálás" ellen fel kéne lépni (amibe ország- és politikai hovatartozás nélkül, az ebben a körökben forgók kivétel nélkül részt vesznek).

    Illetve a pénzügyi szektort jobban kordában tartani.

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #187 üzenetére

    Végülis a közmunkásként visszafoglalkoztatott dolgozó is megkapja a bérét, ami úgy fele-harmada annak mint amit előtte rendes alkalmazottként kapott. Most akkor ős is végezzen harmadannyi munkát, mert ennyi pénzért csak ennyi jár? A munkabér nem áll arányban a belefeccölt munkával. Ahogy a mondás tartja: aki dolgozik nem ér rá pénzt keresni. Én pont arról beszélek hogy a bér tükrözze az elvégzett munkát.

    "Ami ezen felül van, a munkáltatóé."
    Jelenleg. De én nem a jelen állapotokról beszélek, hanem az elérni kívántról. Hogy a munkának legyen értéke, érdemes legyen dolgozni, ne segélyen lébecolni, vagy bűnözni. És az ifjú nagypapa-feleségek se ingyengyémánttal hergeljék az országot.

    "Munkavállalóként nem fizetsz társasági adót, nem fizeted a gépek amortizációját, nem bérelsz épületet, nem kell kötelező munkavédelmi oktatást tartanod. Meg még egy sor dologért nem kell fizetned."
    Fizetsz helyette olyanokat amit meg egy vállalkozás nem. Ha máshogy hívják akkor már nem is létezik? És mi nem tudjuk leírni a vacsiszámlát költségnek se. Meg "kreatívan" adózni se tudunk, mert tőlünk fillére levonnak mindent. Kockázat az itt is van: bármikor kirúghatnak. Ami -100% fizetést jelent, míg a munkáltatónak csak pár % "veszteség" hogy egyel kevesebb ember dolgozik nála.

    "a rendszerváltás után sokan gyanús eszközökkel gazdagodtak meg. De vannak elegen, akik teljesen legálisan. Régebbiek: Zwack, Richter. Újabbak: Kürt és a Prezi."
    Csak sajnos nem ez a többség. Építőipar, vendéglátás pl. mennyire adózós szakma? Már az ovisok is tudják hogy az adózás náluk ismeretlen fogalom, számla nélkül megy minden, pénztárgép csak akkor van ha adóellenőr jön látogatóba, minden megy okosba, adócsalva. Ez az igazi Magyarország. De nemcsak rólunk magyarokról szól ez, a nagy multik is adócsalók, ha nem lebeg felettük a furkósbot. Mert a rendszer megengedi, és ki az aki önszántából fizet? Épp ezért nem a kecskére kell bízni a káposztát, hanem bezárni a kiskapukat, kényszeríteni MINDENKIT hogy adózzon. Ahogy van fordított áfa, ugyanúgy lehet fordított bizonyítási kötelezettség is. Majd őrizgeti mindegyik a számláit rendesen, elszámol minden tételt rendesen, ha anélkül úgy veszik hogy akkor csalt és olyan büntit kap hogy attól koldul.

    Nem a futószalag volt a lényeg, hanem a rendes munka. Már Henry Ford szerint is "csak az első egymilliót ne kérdezd honnan van". Pedig kéne kérdezni. Ne lopott pénzből kifehéredve legyenek egyesek szalonképesek. A kárpótlási jegyet se arra találták ki hogy egyesek nagytételben azzal sefteljenek. Ahogy arra is felhörren mindenki ha a segélyes eljátékgépezi az étkezésre, gyereknevelésre kapott lóvét, ugyanúgy elvárható más célzott támogatástól is hogy ne ügyeskedésre fordítsák, és főleg ne azok akik nem is voltak célcsoportja annak.

    "Akik legálisan lettek gazdagok, mind valamiben ügyesebbek, ötletesebbek, szorgalmasabbak voltak mint a többiek. Kockáztattak, vállalkoztak."
    Igen, ez is benne van, meg az is hogy nem annyit fizettek a munkásaiknak mint amennyiért ők is szívesen beálltak volna a lapát mellé dolgozni. Nem minden munka értéke ugyanannyi ez tény, mint ahogy az is hogy egyik sincs értékén megfizetve.

    [ Szerkesztve ]

  • Dr. Akula

    félisten

    válasz MageRG #194 üzenetére

    "Te miért nem fizetsz többet a péknek? Lehet nem fizeted meg értékén azt a kiflit..."
    De, többet fizetek, többet mint amennyit ér. E betűkkel feltuningolt disznótápot forgalmaznak kenyérként. Én még emlékszem a régi, hagyományos, zsemlének nevezhető "kommunista" zsemlére, ami feleakkora méretű volt mint a mai lufik, de 4x akkora tömegű. Abban még volt anyag.

    "Az "adócsaló multik" is egy lózung."
    Nyilván... Mindegyik egy szeretetszolgálat.

    "nagyon zavar ha valaki ennyire figyelmen kívül hagyja a tényeket és nem tájékozódik"
    Akkor miért csinálod? Biztos a "lózung"-od veri a Financial Timest...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák