Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • blackmajesty

    aktív tag

    válasz kolosanyi #13 üzenetére

    Szerintem az NFC azért jó egy ilyen füleshez, ha állandóan be van kapcsolva, meg a telefonon is, akkor nem kell tökölni a bluetooth bekapcsolgatásával, hanem csak összeérinted a két kütyüt, és már párosodik is. Ahhoz hogy automatikusan párosodjon ahhoz mindkét kütyün be kell kapcsolni a kékfogat. És gondolom az NFC nem fogyaszt annyit, szóval szerintem abszolút használható.

    Egyébként a te véleményeddel értek egyet, mert tényleg a vezetékes fülesek a jobbak. És pl az említett Shure SE215-höz veszel mikrofonos vezetéket, akkor pl megvan a headset is olcsóbban, mint ez a cucc, és tudsz rajta telefonálni is, zenét hallgatni is, és FM rádiót is hallgatni. Egyedül a vezérlőgombok hiányoznak.

  • blackmajesty

    aktív tag

    válasz kolosanyi #37 üzenetére

    Nem hiszem, h az NFC miatt kerülne 43ezerbe. (Ha tényleg annyiba fog kerülni, de most nem is ez a lényeg)
    És tudom, h drága a mikrofonos kábel, nézegettem korábban, amíg az volt a tervezett füles. De helyette egy supra fejest vettem, és ahhoz van mikrofonos kábel. Szóval nekem nincs szükségem erre a kütyüre.

    Még az lenne egy értelmes megoldás, ha pl egy Clip+-ban tennének bluetooth-t, meg mikrofont, és azt össze lehetne kötni kékfogon a telefonnal. Mert akkor a zenét a Clip+ szolgáltatá, jó minőségben, és a bejövő hívást fel lehetne rajta keresztül venni. Vagy ha mondjuk ebbe a Sonyba kerülne microSD foglalat, és arról lehetne zenét hallgatni. (persze, ha hozná a Clip+ minőségét, vagy még akár többet is) És szerintem akkor is sok lenne érte a 43ezer, de 20k környékén így már látnám értelmét.

    Ja, és ki az, aki autóban fülhallgatóval hallgatja a zenét a telefonjáról?

  • blackmajesty

    aktív tag

    válasz zsirfecske #43 üzenetére

    "így pedig normális ember nem indul futni vagy biciklizni, mert az első sarkon elcsapják."

    És akkor a süketek ne is fussanak, meg biciklizzenek, mert nem hallják, ha jön egy autó? Amúgy meg autót is vezethetnek, mert szerezhetnek jogosítványt. Ezek után szerintem nem állja meg a helyét a véleményed. Ha az ember bedugja a fülét, akkor figyeljen oda jobban a környezetére. Engem eddig kétszer ütöttek el majdnem, egyik esetben sem volt bedugva a fülem, és csak az egyikben voltam figyelmetlen, a másikban az autós volt szabálytalan (index nélkül kanyarodott balra, ahol én át akartam kelni az úttesten, zebra nincs egyáltalán azon az útszakaszon, valamint telefonált is.)

    Az NFC gondolom úgy működik, hogy egyszer bekapcsolod, és úgy marad, amíg ki nem kapcsolod. És elméletileg alig fogyaszt, tehát nem fogja úgy lemeríteni, mint ha a bluetooth-ot hagynád bekapcsolva. Így viszont egyszerű a dolog, ha párosítani akarod, csak összeérinted, és bekapcsol a telefonon és a fülesen is a bluetooth és már párosodtak is. Legalábbis így lenne értelme. És elvileg erre van kitalálva, ha nem így oldották meg, akkor már felejtős.
    Én tudnám élvezni az ilyen jellegű kis kényelmi funkciókat, de pl zenét én is inkább vezetékes megoldáson használok. De amit felvázoltam cucc az előző hozzászólásomban már érdekelne is, mert akkor meglenne a jó minőségű zenehallgatás, és mellette a telefont is fel tudnám venni.

    (#44) Barthezz2: Minden szavaddal egyetértek. Kivéve, hogy azért akad olyan telefon, amin érdemes már zenét hallgatni, de nagyon kevés sajnos, mert a gyártók nem foglalkoznak vele, épp azért, mert az emberek nagyobb része nem igényli, vagy nem tudja, hogy igényelné.

    (#46) DaveJr: Szerintem pont nem erről szólt a vita.

Új hozzászólás Aktív témák