Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • orion1025

    őstag

    válasz Bjørgersson #2 üzenetére

    Nem véletlenül...Nekem is a hócipőm tele lett már a linux disztrókkal, soha többet nem is akarom látni őket.Egy PC ügyileg analfabéta meg semmit nem tudna kezdeni vele...

    Hány Ubuntu verzió összeomlott már és lassult be azon a laptopomon, amin XP, Vista, Win7 hibátlanul futott.Nálam már akkor elásták magukat, amikor a telepítés is csak akkor sikerült, amikor akart.És itt nem csak egy konfigról van szó.Régebbi notimra is megváltás volt újra XP-t rakni a Suse és Ubuntuk után.Arról nem is beszélve, hogy a Wlan drivereket megtalálni!, rátuszakolni! meg egyenesen rémálom....

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • orion1025

    őstag

    válasz CPT.Pirk #29 üzenetére

    Nem estem bele, a Suse 9.1 óta próbálkoztam linux disztrókkal, igaz akkor egy S478-s Celeron gépem volt, de az akkori verziók brutálisan macerásak voltak.Az Ubuntu elég letisztult, relatíve kezelhető (lenne), de tényleg kukába való.Az erőforrás igényéről meg már nem is beszélek.Amikor megvettem a netbookom 2009-ben, 1.6-s Atom CPU, 2GB DDR 800-s RAM, 250SATA II-s vinyóval, és megláttam rajta az akkori Ubit, hát azt hittem telehányom a gépet.Szabályosan diavetítés volt, a Win7 meg vígan elfutkosott rajta, mert konkrétan azonnal száműztem a lemezről pingvin fajtárs barátomat.

    Arról meg már nem is beszélek, hogy nem találtam rá sosem egy értelmes mp3 lejátszót, ami ismerte volna a hangszínszabályzót.Egyet találtam arra emlékszem, az is úgy nézett ki, mint az első BSPlayerek, na meg nem kicsit volt bugos.A legkomolyabb érv a linux ellen az, hogy a wine azt futtat amit akar, azt is úgy, ahogy akarja.Például a Terep2 egy duplamagos konfigon szabályosan 1FPS körüli szinten muzsikált.3D modellező programjaim is befuccsoltak rajta, szóval nálam totális csőd az egész rendszer.Még a Suse úgy ahogy, de a többi....

    Neurotoxin:

    Részvétem, és látom kitartó voltál te is :R

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • orion1025

    őstag

    válasz CPT.Pirk #32 üzenetére

    Az akkori Ubi verzió totálisan alkalmatlan volt netbookra.A régebbi disztrók még csak-csak megbírkóztak vele, de azokkal sem volt az igazi, sem stabilitásra, sem gördülékenységre.
    De az ellenpélda az IBM T20-s notim.Azon pár napig ment a 10-s verzió, majd utána mindig összeomlott.Nem ez volt az első gép amin ezt produkálta, de a T20-n mindig.Ott is megváltás volt az XP, pedig az is a könyökömön jön már ki.Viszont én úgy gonolom, hogy akinek tényleg csak olyan gépre futja az anyagiak miatt, annak tényleg érvágás lesz a támogatottság megszüntetése.Bár ott egy másik része is a dolognak, hogy ezeket az embereket nem fogja ez érdekelni, mert sokan nem is frissítenek semmit, de még víruskergetőt sem használnak a gyári tűzfalon kívül.A Win8 kicsit amolyan XP-s utód lehet, de ez idővel kiderül.

    Egy másik érv még a végére a pingvinre nem váltásra:

    Túl más akar lenni, mint egy win.És aki azt egyszer megszokta, az onnan nem szeret lépni.Hiába használtam én is sokat, valamiért a mai napig megváltás a kényelmes windowsra visszatérni.Nem utolsó sorban már a 7-s és 8-s kiadás eléggé strapabíró, és azért relatíve gép kímélő is, így régebbi vasakon is el tud épkézláb sebességgel futni.Az XP szintű hardverek felett is eljárt az idő, így ezzel együtt sokan kénytelenek lesznek egy kicsit izmosabb hardverre beruházni, ha oprendszert akarnak cserélni.

    eszgé100:

    Az asztalin szoktam 3D modellezni, sokszor volt win mellett valami linux is telepítve.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

  • orion1025

    őstag

    válasz remington2 #46 üzenetére

    Látom még mindig nem világos, hogy az a netbook csak netezésre kellett, másra ott volt az asztali, amin SZINTÉN volt linux akkor is.Az viszont egyértelmű, hogy hiába van ajánlva régi gépre átlag usernek a pingvin, aki a jelszavát sem tudja megjegyezni, majd pont egy terminált fog tudni kezelni....Az ilyeneknek éppen jó az XP, meg ugyanúgy jó lesz öt év múlva is, mert nem fognak tudni, és nem is fogja őket érdekelni a javítások nem léte.

    Még mindig azt mondom, hogy kis beruházás és egy Win7/8 telepítése egy arra alkalmas gépre.Offline gépknél meg teljesen mindegy, hogy milyen a támogatás.Úgy másfél-két évvel ezelőttig én sem voltam linux ellenes, sőt, aktívan tanultam a használatát ~13 éves korom óta a Qbasic mellett, de még mindig nullának találom.Ettől függetlenül nem mondom azt, hogy egy rakás sz@r, de az én szememben annyit ér.Nem is értem, hogy miért adná fel az ember a kényelmét egy olyan rendszerért, amivel csak kínlódni kell.Nekem valahogy a hátam közepére nem hiányzik munka után, hogy azzal a rendszerrel "barkácsoljak" és szenvedjek a kevéske időmben.A megszokott programjaim nem támogatottságáról meg már nem is beszélek.Szerverre és egyéb feladatokra jó a pingvin, de átlag használatra nem.

    "...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Új hozzászólás Aktív témák