Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tharkoul

    tag

    válasz Chiller #26 üzenetére

    Aki felpakol 8x MSAA-t downsampling helyett, az meg is érdemli, ha meg 4k mellett van ilyen fps drop, úgy, hogy fel van nyomva az AA is, akkor meg szintén csak tapsvihar az észrevehetetlensének - merthogy 4k mellett már 2x-től se lesz látható javulás, abban szinte biztos vagyok. Hacsak nem 40" plazmáról játszik valaki és odaül hozzá két centire szolizni. Félreértés ne essék, nem mondom, hogy 3.5 GB felett nincsenek problémák, mert vannak/lehetnek, ha nem tiltja le a driver, de ez totál életszerűtlen példa volt.

    [ Szerkesztve ]

  • Tharkoul

    tag

    válasz HSM #193 üzenetére

    Nem baj, mert míg lesznek olyan hozzám hasonló szánalmas ökrök, akik így is képesek többet fizetni azért, hogy kapjanak egy drivert, ami nem döglik össze a nagy büdös semmitől, addig Nvidiának nem lesznek problémái. Ezer örömmel pénzelem őket és hagyom magam kiszolgáltatni a továbbiakban is, hogy a konkurens jobbnál jobb esélyeket kaphasson egy még fantasztikusabb kártya elkészítésére, ami a porba tiporja végre ezt a gusztustalan, hazug bandát. :U

    10-ből 7 kártyám volt AMD/ATI, mindnek ugyanazok voltak a kínjai az összes konfigom alatt, volt, ami még inkább megnehezítette a mindennapjaimat. Nekem az Nvidia vált be - márpedig amíg ők biztosítják számomra azt, hogy egy kártya stabilan működik az én használatom alatt, addig bizony nem érdekel, hogy mennyire túlárazott, mert ha nagyon vészes, legfeljebb nem veszem meg. Ennek ellenére még így is, ha jönnek az új AMD-k és picit lenyomják az árakat, ugyanúgy 970-et (vagy 960Ti-t) fogok vásárolni, mert engem az az 512MB RAM "hiánya" nem zavar, hiszen ha 2-vel is tökéletesen jól elvagyok, a 3.5-tel is jól ki fogok jönni. Ilyen életszerűtlen helyzetek nem izgatnak, mint 8x MSAA mellett egy szarrá moddolt Skyrim beszaggat, soha nem használtam 4x-nél magasabb élsimítást, mert mindig is értelmetlen volt, sőt, mostanában is inkább downsamplingre megyek rá, a legtöbb játék meg normál esetben nem fog panaszkodni arra, hogy jajj, átlépte a bűvös 3.5 határt, mostantól jön a stuttering.

    Meg milyen jövőre tervezés? Senki nem úgy vesz alsó/közép-felsőkategóriás kártyát, hogy "ha már 110e forintot kiadtam érte, minimum hadd használjam 3 évig!". Persze, addig használja majd a drága kártyát, míg a végén már minden lowon fog futni vele. Nem, nem így lesz. Megveszi a kártyát, mert maximalista, és amint nem képes ultrán járatni mindent a neki tetsző fps értékkel, tovább fog adni rajta, míg sokat ér, és vesz egy újabbat, ami többet nyújt.

    Ez az egész mizéria felesleges szócséplés - immáron sokadjára. Hallottuk párszor, hogy milyen gusztustalan egy banda a miénk, hogy hagyjuk lehúzni, leköpetni magunkat, semmik vagyunk, nem állunk ki a saját érdekeinkért. Csak a probléma az, hogy a tényen ez semmit nem fog változtatni, ez a kártya ennyiért még így is jó vétel, tökéletesen teljesít, és hiába vagyok tisztában azzal, hogy erőteljes kihasználtság mellett veszít az erejéből, normális keretek között ezt nem fogom elérni a közeljövőben, jövőre meg mikor már esedékes lenne, hogy tartsam a szintet, úgyis veszek helyette másikat, ahogy nagy valószínűséggel ebben a szegmensben más is így lesz ezzel.

    Nem haragszom rád, amiért ezt az egészet nevetségesnek és szánalmasnak találod, elfogadom, de mikor már folyamatosan csakis ezt hajtogatod, én a helyedben megkérdezném magamtól, hogy nincs-e újabb gondolatom ennél.

Új hozzászólás Aktív témák