Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • emelhu

    aktív tag

    Én elfogadom és megértem a bizalmatlanságot.
    Minden államnak joga (és szerintem saját népével szemben kötelessége), hogy védje az országa érdekeit (pl. elektronikus eszközök kémkedésével szemben).

    Ha a keretek jól ki vannak találva ez megoldható.
    Pl. az tényleg mehet, hogy létrehoznak egy ellenőrzési labort, vagyis az IBM zárt területét egy kinai városban, ahová akár hetekig, hónapokig mehetnek a megbizó ország szakértői.
    Ki nem tudnak vinni semmit, de ugyanúgy tesztelhetnek, ellenőrizhetnek, mintha egy IBM fejlesztő intézetben dolgoznának.

    A Nyitott Égbolt megállapodáshoz hasonlitanám, bizalmat ad az ellenőrizhetőség.
    Igazán komoly know-how (netán forrás) nem szerezhető igy, hiszen a "hogyan működik" valószinűleg nem titok, hozzáértő képe4s felvázolni a fekete dobozok gráfját, ami elvégzi a feladatot, de igy ellenőrizhető (ha nem is teljeskörűen, de legalábbis megnyugtató szinten) hogy mire bizza rá egy ország az adminisztrációját.

    Pl. én is elvárnák ilyet (tudom elvileg átadták már országoknak), a Windowshoz számos EU fővárosban.
    Ahol a kormányok + társadalom (azaz civil szféra) képviselői akár újra is fordithatnák a teljes win csomagot és lekomparálhatnák a piaci telepitővel, aztán a teljes forrást tanulmányozhatnák.

Új hozzászólás Aktív témák