Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fecow

    aktív tag

    válasz julius666 #5 üzenetére

    "Apropó, ez mi: több „menedzselt szolgáltatás” alkalmazása a hálózat végső szakaszán (last-mile IP pipe)"
    Gondolom ez a managed services, lehet. Pongyolán megfogalmazva, bármi a hálózat, internet, externet, konnektivitás kiszervezése külső félnek. Lényeg, hogy te csak kicsengeted a pénzt, az összes technikai blabla ami az üzleted sikerességéhez, kell az a szolgáltató feladata.

    Az kissé hideg zuhanyként ért, hogy a tartalomszolgáltatók csak a link kapacitásért és nem a forgalomért fizetnek. Lakossági csomagnál sem tartom elfogadhatónak, na de egy rendes üzleti szolgáltatásnál azért ez tényleg übernonsense.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz #06658560 #9 üzenetére

    Nem igazán, értem, hogy jön ide a szétosztott adathalmaz, na meg a P2P. De nyilván mindig annak akinek a hálózatán a közvetlen forgalmat generálják a saját szervereik. A link kapacitást is mindig meg kell venni annyi helyen, ahány helyen csatlakozik. Vagy most arra gondolsz, hogy vannak olyan cégek, akik csak egy kis p2p szervert raknak be, majd a usereik, hatalmas forgalmat generálnak egymásközt? Hát egyrészt nem sok ilyen cégről tudok, másrészt itt jönne képbe, hogy a userek is forgalom után fizessenek, harmadrészt tudtommal a cikkben is kifogásolt Youtube, Netflix nem ilyen. Persze tudom, hogy az IP accounting kicsit problémás, bár nem tudom ma hol tartanak ezzel, legutóbb amikor erről valami komolyabbat hallottam, még annak tartották, de azért üzleti ügyfélnél arra panaszkodni, hogy kihasználja a sávszélt, hát khm, blöd egy helyzet.

    De ha problémás is a forgalom alapú számlázás, nem értem, miért nem olyan áron adják a kapacitást, hogy az nekik csúcsra járatásnál is megérje.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #14 üzenetére

    Öhm, érdekes amiket mondasz, de nem tudom, hogy kapcsolódik ide. Én most itt azt kifogásolom, hogy hogy lehet vállalati netet link kapacitási áron (bocs most nem jut eszembe jobb szó), tehát hogy lehet, pusztán a kapacitásért pénzt kérni és nem a forgalomért egy vállalati ügyfél esetén. Vállalati ügyfél, főleg ha tartalomszolgáltató, akkor nyilván teljesen kihasználja a kapacitást amire előfizet.
    Vagy te most arról beszélsz, hogy a tartalomszolgáltatónak sem éri meg a bérelt vonal, kénytelen lakossági netet venni? Na ne már!
    Szerintem senki nem akart bérelt vonalat adni a felhasználónak, úgyhogy nem tudom, hogy jön ide az én lakossági hozzáférésem. Én azt mondtam, hogy legyen forgalom alapú díjszabás, de a lakossági felhasználóknál internethozzáférésnél megmaradna a besteffort jelleg.
    Az áraidat enyhén túlzónak tartom, ennél már kb 10 éve is jobb bérelt vonal ajánlatot lehetett kapni. Most sajnos nem tudok ennél jobb eredménnyel szolgálni,mert se a T, se a UPc-nél nem találtam nyilvános árakat. De ők pl. beérik az általad javasolt pénz tizedével cserébe 62-szer nagyobb kapacitást adnak. Hm, mondjuk úgy nem vagy túl versenyképes. :P

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #21 üzenetére

    Szemlátomást elbeszélünk egymás mellet. Pontosabban csak a sündisznó állásodból fújod a magadét. Azt már miért ne lenne olyan, aki forgalom függőre fizetne elő. Ezt az ISP-k k*rtak el nem kicsit nagyon, hogy lemásztak az átalánydíjba. Ha kezdettől fogva forgalom alapú számlázás lett volna, és maradt volna, most nem is jutna az ember eszébe az átalánydíj egyszerűen azért mert az nem fentartható és nem létezne ilyen.Lámlám, te is a nagy forgalom ellen ágálsz, na most akkor hogy van ez, mégsem lenne olyan rossz a forgalom alapú számlázás. És mint mondtad az ISP kezében van a drót, ő dönti el, hogy azzal a feltétellel odaadja a felhasználónak vagy sem.

    "...te a lakossági szolgáltatásodat nagyvállalati bérelt vonali jelleggel használod..."
    Megint, hogy jön ide a bérelt vonal a lakossági felhasználásnál, kattanj már le róla, ilyenről soha nem beszéltem. 26 misi bérelt vonal, mi az valami pénz mosó az orosz maffiának vagy valami gerinc link?

    "Az általad linkelt lapon nem az a szolgáltatás van, aminek én megmondtam az árképzését. Ergo az árai is szükségképpen mások.
    Egyébként pedig az, hogy milyen technológiával nyújtják neked azt a szolgáltatást, bérelt vonalival vagy mással, érdektelen mellékkörülmény."
    Na most az előbb még bérelt vonallal fenyegetőztél, most hogy mutattam egy lényegesen olcsóbbat már nem jó. Kicsit konzekvensebben, ha kérhetném.

    Szerintem, nyugodj le egy kicsit, mert én marhára nem azt mondom, ami ellen te itt kapálózol.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #21 üzenetére

    Ja bocs efelett el is siklottam.
    "A sávszélesség alapú számlázás mindig olcsóbb, mint a forgalom alapú, értelemszerűen."
    Majd egyszer megmutathatnád azt a könyvet, vagy helyet ahol ezeket az "evidenciákat" meg lehet valahogy tudni.
    Szóval hogy van kérem szóval azt akarod mondani, hogy ha én 64kbps-on forgalmazok 1GB-ot, vagy 1Gbps-on az nekem mindegy, hogy melyik sávszélességet választom mindig olcsóbb lesz, mintha csak a forgalom után fizetnék? :F Ha meg már összetettebb számlázásban tudunk gondolkozni, nyilván úgy gondoltam, hogy link kapacitás, rendelkezésre állás, QoS, és forgalom alapján. De a lényeg, hogy a forgalmat is beleszámítjuk, nem pedig teljesen figyelmen kívül hagyjuk.

    [ Szerkesztve ]

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #25 üzenetére

    Szép is az, ha személyeskedésre hivatkozva visszavonulót fújunk, főleg miután a mondandód, relevanciája, valóság alapja, konzekvenciája erős kihívásokkal küszködik.

    Nem neteztem volna ennyit? Honnan tudod milyen forgalom díjra gondoltam? Honnan tudod mennyit netezek? Tudod az a nagy helyzet, hogy ha a fejedre állsz is egy nap 24 óra, így legfeljebb 24*sávszélességnyi forgalmat tudok generálni ha meggebedek is, de mivel ember vagyok, nem pedig gép ezért ennek inkább csak a töredékét. Pontosan ez volt az egyik mozgatórugója az átalánynak, fix tervezhető bevétel a user meg úgysem használja ki. Aztán amikor igen, akkor meg megy a sikongatás, felelősségteljes hozzáállás mondhatom.
    Vagy, hogy van ha valami nekem jobb akkor mindegy, hogy fenntartható vagy sem amellett kell kardoskodjam? Ennyi erővel, ne menj be dolgozni, mert magad ellen teszel, hiszen fel kell kelni, nem pihenhetsz otthon, ja hogy akkor nem tudnád fenntartani magad. Megint ezek a hatalmas igazságok amiket kinyilatkoztatsz. Mindegy már kezdem megszokni.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #27 üzenetére

    Elnézést kérek nem hittem, hogy a sündisznó állást sértésnek veszed, ebben az esetben revideálnám magam engedelmeddel. Pusztán azon akadtam, ki, hogy sokadjára is a lakossági bérelt vonal díjszabással jöttél, miközben arról szó sem volt, a többire úgy érzem érdemben reagáltam.

    A szolgáltatóm pedig nem gondol semmit a forgalom díjról legalábbis, egy csomagon kívül, innentől kezdve ha elméleti lehetőségeket latolgatok, az számít amít én gondolok, ha rosszul gondolom, majd a szolgáltató jól máshogy tesz, de egyelőre nem tesz semmit, csak veri az asztalt, hogy neki ez nem tetszik.

    Nyergeld meg a nagyot

  • Fecow

    aktív tag

    válasz bambano #30 üzenetére

    A torrent vonulatban teljesen igazad van. (És egyre inkább ilyen webTV, illetve web alapú VoD) Ezt nem is vitattam egy percig se, sőt ha lehetek szerénytelen én tudom is miért probléma ez az ISP-knek. (És itt most nem a demagóg, mert kevesebb hasznuk lesz szövegre gondolok, hanem műszaki, technológiai oldalra). De miért olyan nagy baj, hogy én azt szeretném, hogy a vállalati felhasználók (köztük a tartalom szolgáltatók is természetesen) forgalom alapján fizessenek? Miért olyan baj, ha én jó ötletnek tartom, hogy legyen olyan az internet előfizetés, mint ma egy mobil telefon előfizetés. Havi előfizetésben benne foglalt x forgalom, felette minden Megabyte y forint. Miért olyan baj ez, ha én egy kicsit a fenntartható szolgáltatásban gondolkozom? Még ha a végén az én számlámon egy picit több is lesz, akkor most már én hülye vagyok, mert egy kvázi önkontrolláló rendszerben hiszek?

    "Miért nem tetszik nektek, akik többségében bizonyára előfizetők vagytok és nem tartalomszolgáltató tulajdonosok, hogy nem rajtatok akarja behozni a költségeit az isp?"
    Kérlek mutasd meg, hol említettem, hogy ne a "szegény" tartalomszolgáltatón verjék le, hanem rajtam/rajtunk. Megint csak azt tudom mondani, hogy szembehelyezkedtél valamivel és már azokban is ezt a szembenállást látod, akik valójában nem is.

    Zárójeles megjegyzés: Én igazából egy 8 forgalom osztályos QoS-es díjszabásban hinnék, de azt is tudom, hogy ez ma majdhogynem kivitelezhetetlen kategória, (gazdasági, politikai szempontból mindenképp), épp ezért ebben nem is, de egy tisztességes forgalom alapú díjszabásban reménykedhetek.

    Nyergeld meg a nagyot

Új hozzászólás Aktív témák