Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hallador

    addikt

    válasz Sanya #62 üzenetére

    Azért a prescott vonalon nem voltak jók az In tel termékek: egyenesen rosszak voltak.

    Mégis a kor AMD processzorait vígan lehagyták pláne a granitbay után.

    Lesarkazós processzor? Tudod nem mindenki otthon rakja össze a PC-jét, normális világban bemégy a boltba, kiválasztod, megveszed, hazaviszed, a rajta lévő legfrisebb legális windows oprendszerrel használod.

    Rossz emberrel beszélgetsz erről, mert ha ismerted a 2000 -es évek informatikai kiskereit, akkor volt egy ami akkor 21 üzlettel rendelkezett 2001 - 2005 között. Kitalálod, na én ott voltam szervizes, nem annyira kell elmagyaráznod hogyan működött a lesarkazás, tudod szerintem van akkora tapasztalatom a számítógép összerakásba hogy el tudjam dönteni, hogy melyik volt a jobb megoldás szerelés szempontjából... Ha nem értesz egyet akkor is tudod, most pont rossz embert oktatsz ki nem vagy egyedül, csak vissza az agarakkal...
    Nem beszélve arról, hogy a pesti haver mindig jobban értett gyak mindenhez ami informatika mint mi, addig ameddig nem sikerült lesarkazni a processzort, vagy leégetni rosszabb esetben, mert a 2000-es években sajnos több volt a haver mint a szakember bizony ezt most hiába mondod, a legtöbben "érteettek hozzá", nekem elhiheted...

    Ha nem tetszik, akkor elmégy a boltba, kilegózod az alkatrészeket, összerakják neked, hazaviszed, és legális oprendszerrel használod.

    :D szerinted de csak őszintén ki a veres farkú madár használt összeépített gépen legális windows-t Magyarországon a 2000-es években senki? Tudom a magyar jellemzők:, soha nem dobjuk el a szemetet (csak tele van az utca szeméttel), mindig előreengedem (mindig lökdösődés van), és mindig legáláis wondows-t használunk igen a mesébe, meg Magyarországon... Én szervizes voltam szóval nekem Neeee kérlek...

    Ehelyett kik sarkazták le?
    bementek a boltba, apa összeválogatta neki a gépet, p4 alaplapot amd processzorral, hazavitték: nemjó, alaplapcsere, a gyerek meg hevesen lesarkazta a procit, ami lehet nem indult.

    Nem az a haver volt apuka a kommunizmusban nevelkedett a legtöbb esetben fingja nem volt a számítógről. Mondjuk a havernak sem, de ez most nem is érdekes.

    Más: laptopban cseréltél már processzort? milyen kupak van az Intel processzorokon?

    Csak éppen ott mocskos nehéz lesarkazni, mert pont oda illik az a hűtő.

    Hővédelem: leesik a processzor hűtő ventillátor, megfő az AMD processzor.

    Nem elég ha csak rosszul tetted rá, nem kellett leesnie, de elég ha a szilikon pasztát pláne ha ezüst alapú volt rosszul használta a haver.

    Ha leesik egy processzorról ( legyen az bármilyen gyártmány) a processzorhűtő ventillátor, akkor utána az a gép már többet nem fog beindulni, mert kb egy 10 kilós kalapáccsal vert rá egyet egy nehézsúlyemelő.

    ????? Na ezt azért magyarázd majd el.

    Milyen helyzetet tudnál elképzelni, hogy leesik a processzorról a hűtőborda és elfüstöl? A ventillátor sebességét már akkoriban is nézte minden lap és nyivászkáltak ha nem megy.

    Mondjuk nem jól rögzítetteék szarul tették fel és letépte a processzorfoglalat rögzítőjét a legtöbb esetben...

    IA drága volt azért nem terjedt el?

    Igen.

    Miért volt drága az Ithanium? csak nem azért, mert egyedi foglalata volt, speciális piacra szánták?

    Ezt majd nézd meg szerintem jobban fóleg mert RISC és biizony ott az előállítási költségeg picit más dimenzióban számolódnak lásd = Power, Sparc.

    Ha be akarta volna hozni az asztali frontra az Intel akkor behozza: lesz hozzá rengetek alaplap és leviszik a processzor árát, mert gyártanak belőle rengeteget.

    Persza aMicrosoft meg majd megy a sóhivatalba nem?

    A netburst technológia el volt rontva. Emiatt nyúltak vissza a pentium m-ekhez, amelyek még p3 alapon gyártottak.

    Attól, hogy elismétled amit én nem lesz még igazad, Ezt én is leírtam szóval most akkor ez mi is?

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák