Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dchard

    veterán

    válasz emvy #10 üzenetére

    "ha jol emlekszem, 50% koruli a Mac-felhasznalok aranya az amerikai, aktivan kutato PhD-sek kozott"

    PhD-zni ugye bölcsészettudományokból is lehet, ha érted a célzást :K

    Egyébként ezen érvelés menétn azt is kijelenthetnénk, hogy mivel a Windows a legelterjedtebb desktop oprendszer, akkor bizonyára az is a legjobb? Nyilván nem.

    Azt se felejtsük el, hogy Pakson is Windowst használnak, de nem valódi tudományos munkára vagy vezérlésre, kizárólag adatmegjelenítésre. Szóval nem jelent semmit, hogy a fizikus meg a biológus a kutatási eredményét Mac-en prezentálja a szimpóziumon, ettől még az érdemi munka (vagyis a kutatási szimulációk lefuttatása, kiértékelése) a legnagyobb valószínűséggel nem Mac-en (vagy Windowson) született meg.

    Arról nem beszélve, hogy az Egyesült Államokban a MAC felülreprezentáltságának történelmi okai vannak ugyanúgy, mint nálunk a Windows felülreprezentáltságának, és ebből még véletlenül sem érdemes olyan hibás következtetést levonni, amit megtettél.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz emvy #17 üzenetére

    "Nem tettem semmifele kijelentest a dolgok minosegevel kapcsolatban, azt allitottam, hogy a nyugat-europai kutatok jelentos resze Mac-et hasznal"

    Ezt senki nem vonja kétségbe, magam is ezt tapasztaltam. A kérdés sokkal inkább az, hogy mi ennek az oka, illetve az sem elhanyagolható, hogy hol és mire használják ezeket az eszközöket pontosan. Valljuk be, hogy ha az ember 20 év alatt hozzászokott egy bizonyos rendszerhez, akkor nemigen fog átszokni egy másikra, még akkor sem, ha az hosszú távon jobb lehet. És ez nem csak az átlag emberekre igaz.

    A válaszommal pont erre próbáltam meg rávilágítani, hogy egyáltalán nem mindegy a felhasználás, arról nem beszélve, hogy a tudományos munka értékét sem az határozza meg, hogy ki milyen oprendszert használ (főleg desktopon). Azokat a munkákat, amiket desktop gépen végeznek, szerintem egyformán jól el lehet végezni mindkét rendszeren, ha az ember jól ismeri az adott rendszert.

    "Te miben vagy szakerto? Szalmabab-ervelesben?"

    Ez téged minősít.

    Dchard

    [ Szerkesztve ]

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

  • dchard

    veterán

    válasz emvy #22 üzenetére

    Figyelj, mindketten értelmes emberek vagyunk. Ne próbáljuk meg eljátszani, hogy ha leírunk valamit, az kontextus nélkül létezik. Ezt írtad:

    "a nyugati vilag kutatoinak 95%-a masfel evtizede Mac-et hasznal 'personal computing' eszkoznek"

    Függetlenül a százaléktól te ezt érvként használtad egy vitában. Lehet, hogy nem ez volt a célod, de egy ilyen kijelentés nyilván erőteljesen utal valamire. Az, hogy te szándékosan nem írtad utána a szerinted helyes végkövetkeztetést, még nem jelenti azt, hogy az olvasóknak ez nem jön át, hogy mit próbálsz meg sugallni.

    Ez pont olyan, mint az én windows-os példám. Ha én ezt leírtam volna a "Nyilván nem" rész nélkül, akkor is mindenki tudná, de legalább is erősen sejtené, hogy mire gondolok. Szóval nem adok én a szádba semmit, de ha írsz egy erősen áthallásos példát, utána ne lepődj meg, ha ebből levonják a következtetést.

    Dchard

    A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Új hozzászólás Aktív témák