Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rii

    nagyúr

    válasz emvy #691 üzenetére

    " ... Egy fullra feltekert LCD panel is gyengebb fenyu (nem nehany szazalekkal, hanem sokszorosan), mint tavaszi delelott egy ujsagpapirrol visszaverodo feny, megis az elso karositja jobban a szemet.

    Ennek nehany oka:
    - a kepernyo felbontasa joval alacsonyabb, mint a nyomtatoe
    - a kepernyok hattervilagitasanak a spektruma nem egeszen egyezik a termeszetes feny spektrumaval. .... "

    nem közötözködésképp ...

    ... csak a való életben látott dolgokat (pld. újságpapír) hogy lehet hasonlítani a monitor dpi-jéhez?

    a való életben nincs pixel, és nincs dot sem, ami a felbontás mérőegysége.

    az első mondatban a LCD vs papír
    a bekezdéseknél pedig a LCD vs nyomatató, ami önmagában teljesen egyértelmű, hogy a felbontás-győztes a nyomtató, de a fénykibocsájtásnál/visszaverődésnél hogy jön képbe a nyomtató felbontása?

    [ Szerkesztve ]

    piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

  • Parson

    addikt

    válasz emvy #691 üzenetére

    Komolyan mondom ezt nem hiszem el.

    Te a cáfolatod erre épited?
    Egy fullra feltekert LCD panel is gyengebb fenyu (nem nehany szazalekkal, hanem sokszorosan), mint tavaszi delelott egy ujsagpapirrol visszaverodo feny, megis az elso karositja jobban a szemet.
    Gratula - a téma itt amiről beszélünk az pontoan az, hogy az LCD panelok fényei is lehetnek szemre nem ártalmasak = ártalmatlanok , függetlenül attól hogy a fehér lapocskádról visszaverődő fény mikor és honnan érkezik be előtte a lapra.

    Ha ennyire érthetetlenül magyaráztam, akkor azért elnézést kérek. De azért az alapvető téma lényege (szemre mikor ártalmas a fény) ugy gondolom tiszta kellene hogy legyen - ehez viszonyitva pedig érthető kellene hogy legyen az irásom. Én próbáltam logikusan, rendezetten is - nem ért semmit... mert ezek szerint figyelmetlenül olvassátok.

    Örülük, hogy többet tudsz... mégse mutatod jelét ennek. Elő kéne venni a könyveket. Én se a kisujjamból tudom.
    Az összevisszát meg moonman-t idézve étsd jól. :)

    Az egészben az az egyedüli baj, hogy a normális diskurálást egy két emberke (ha visszaolvasod a kezdeti hozzászólásokat rájössz hogy nem én) indulattal heviti, aminek ez a végeredménye. Pedig normálisan is lehetne mindezt.

    [ Szerkesztve ]

    ───────────── P r o / E N G I N E E R ─────────────

Új hozzászólás Aktív témák